Miejsca Warszawa Życiowe

Splot Artystyczny. Kurs szycia dla początkujących w Warszawie

splot artystyczny

„Szyć czy nie szyć – nie zastanawiaj się dłużej – zrób pierwszy krok, żeby zrealizować swoje marzenie!” Tak Ekspresowy kurs kroju i szycia reklamuje warszawski Splot Artystyczny.

I ja postanowiłam zrobić coś z moim marzeniem o szyciu i zaczęłam właśnie od tego, 14-godzinnego kursu.

Co to jest Splot Artystyczny

To historia Magdy, założycielki:

Byłam spełnioną mamą i żoną, miałam fantastyczną pracę. Wydawało mi się, że mam już wszystko, czego w życiu pragnęłam. Mimo to czułam, że czegoś wciąż mi brak, czegoś, czego nie umiałam nazwać. Irytowało mnie to, a nawet budziło frustrację.

Pewnego dnia moja 10-letnia córka dostała w prezencie urodzinowym zestaw do szydełkowania, który czekał na swój czas. Pamiętam, że któregoś jesiennego wieczoru spontanicznie sięgnęłam po niego, żeby sprawdzić, czy pamiętam coś z czasów dziecięcych, kiedy z pełnym zaangażowaniem uczyłam się robótek ręcznych. I wyobraźcie sobie, okazało się, że nie mogłam przestać! Zużyłam kolejne cztery opakowania zestawu do szydełkowania dla dzieci. Mój mąż śmieje się, że był to chyba najdroższy szalik świata. Po szydełku przyszła kolej na szycie na maszynie i haft. Nie było już dla mnie odwrotu, sposobu, aby mnie od niego oderwać.

Postawiłam na ścieżkę serca. Z jakiegoś powodu każą nam wierzyć, że raz dokonane wybory życiowe mają być niezmienne, a zamiast marzyć (czyt. słuchać siebie), lepiej jest zrobić coś pożytecznego. I tak w życie stopniowo wkrada się rutyna, a wraz z nią smutek i brak. Czego?.. Sęk w tym, że nie pamiętamy już czego. Stworzyłam „Splot”, żeby inne kobiety, 30-40-latki i starsze nie musiały zdawać się na przypadek. Ja miałam szczęście.

Podczas zajęć

• Zapoznałam się z budową i obsługą maszyny do szycia i overlocka
• Poznałam różne rodzaje szwów
• Uszyłam kieszeń nakładaną
• Nauczyłam się jak prawidłowo zdejmować miarę oraz korzystać z gotowych wykrojów z Burdy
• Przygotowałam formę na bluzkę, którą sama wybrałam z czasopisma Burda, przygotowałam wykrój i ją uszyłam. Inne osoby szyły spódnice
• Kilka razy nici zaplątywały mi się blokując maszynę, a to jedna ze szpulek się skończyła, wyskoczyła pod sufit – i dobrze! Dzięki takim sytuacjom nauczyłam się co robić gdy coś się psuje. Gdyby podobne problemy spotkały mnie w domu, pewnie straciłabym mnóstwo czasu na szukanie rozwiązań w internecie. Obecność nauczyciela, osoby z doświadczeniem, która fajnie wytłumaczy i pokaże, jednocześnie da też dużo samodzielności – to jest najlepsze w kursie
• Liczba godzin: 14 (sobota i niedziela od 9:30 do 16:30)
• 1 nauczycielka na 6 uczestniczek
• Cena: 450 zł (zajęcia odbywały się w grudniu). Przed chwilą, zauważyłam na stronie, że wzrosła do 480 zł (zajęcia styczniowe)
• Adres: Śniadeckich 17, Warszawa (można wysiąść przy Placu Konstytucji lub Metrze Politechnika)

Wrażenia

Potrzebowałam tego kursu jako kopniaka motywacyjnego, żeby wyjąć z szafy maszynę, którą kupiłam dwa miesiące temu, ale samo czytanie instrukcji nawlekania nici zirytowało mnie na tyle, że dalsze ćwiczenia odkładałam w nieskończoność. Dzięki kursowi odblokowałam się. Dlatego polecam to miejsce (to nie jest tekst sponsorowany) jak i w ogóle, samą ideę odhaczania kolejnych punktów z listy mniejszych i większych marzeń.

 

DSC02410-001DSC02427-001 DSC02434-001DSC02425

 

You Might Also Like

  • Mnie marzy się szydełkowanie, tak na początek.

    • Super! Ja nadal kompletuję wyprawkę krawiecką, wczoraj udało mi się wyskoczyć do second handu i nakupowałam tkanin. Teraz czas na akcesoria typu nożyce, nici, to chyba załatwię przez allegro bo w mojej okolicy pasmanterie są bardzo drogie. Co chcesz robić na szydełku? Moja koleżanka robi świetne czapy!

  • A dla nie początkujących też mają? Muszę przyjrzeć się tej ofercie.
    Pokaż swoją bluzkę!

    • Wyglądam w niej jak wielki emo nietoperz. Wybrałam ciężki, czarny i zupełnie nietwarzowy materiał, ale może jutro strzelę zdjęcie na pamiątkę. Docelowo wykorzystam ją do ćwiczeń szwów, niech chociaż tak się przyda! A Splot oferuje też inne zajęcia, na różnych poziomach. Jest np. kurs z szycia ubranek dla dzieci, albo typowo z dzianin.