Życiowe

Krótki film o marzeniach. Będzie wzrusz!

Dlaczego marzenia się nie spełniają? Są co najmniej trzy powody.

Czy wiesz o czym marzysz

Chcemy mieć fajną pracę, ale nie do końca wiemy w jakim sektorze. Szkoła niespecjalnie nam w tym pomaga. Często idziemy na studia (w końcu wszyscy idą na studia) wybrane bez przekonania i kończymy je dla zasady. Mając spokojny, stonowany związek, szukamy ekscytującego latino lovera – motocyklisty, do czasu aż nie zacznie nas wkurzać tym, że nic nie da się z nim zaplanować i wtedy znowu zapragniemy bezpiecznej relacji. Fuck logic :-)

Czy to twoje marzenie

Inni wpadają w pułapkę realizowania planów, które nie są ich. Idą na studia zgodne z rodzinną tradycją, albo decydują się na wystawne wesele na trzysta osób tylko po to, żeby babki i ciotki z Ameryki miały co opowiadać (i na co potem narzekać). Nie, nic nie mam do dużych wesel, po prostu znam osoby, które organizują je naprawdę z bólem :-)

Czy jesteś gotowy na to marzenie. Krótki film o marzeniach

Czy czegoś chcemy to jedno, ale to, czy powinniśmy brnąć do tego w danej chwili, to drugie. Czasami lepiej poczekać na spokojniejszy moment. Nie pchać się na siłę w randkowanie i imprezy świeżo po bolesnym rozstaniu, nie rzucać pracy pod wpływem impulsu kiedy mamy kredyt i nie mamy planu B, a siedzenie w domu działa na nas wyjątkowo słabo. Nie wiesz co robić, nie rób nic. Albo drinka. I poczekaj aż ci przejdzie :-)

Ciekawostka: Według raportu TNS – wiodącej, polskiej firmy badającej opinię publiczną, coraz mniej ludzi marzy o wykształceniu na rzecz tych, którzy marzą o szczęśliwej rodzinie. Co z tego wynika? Na pewno pokazuje to, że w naszych czasach zbudowanie fajnego związku i założenie rodziny jest trudne. Dlatego o tym marzymy. Podobnie jest ze zdrowiem. Odsetek ludzi, którzy marzą o zdrowiu wzrasta wraz z pogarszającym się stanem zdrowia społeczeństwa. Nie jest to dobra informacja, ale dobrze, że to sobie w końcu uzmysławiamy.

Na koniec, gorąco zachęcam do obejrzenia tego krótkiego filmu

Moment 3:28 – gula w gardle.

 

You Might Also Like

  • A ja marzę już o lecie, o ciepłym wieczorze nad wodą i bosych stopach na trawie. Resztę chyba mam :)

  • walka o marzenia…właśnie zastanowiłam się nad swoim, bo poprzednie są już przeterminowane – mam już rodzinę, nasze miejsce na ziemi. Teraz przyszedł czas na mnie i bardzo chciałabym rozwinąć żagle zawodowe :) bo przez dwie ciąże nieco plany się oddaliły. dzięki za ten post :)

    • To się nazywa chyba szczęśliwe życie skoro musisz się zastanawiać nad dodatkowymi marzeniami!