Bałkany samochodem we dwoje. Bułgaria, Rumunia, Serbia, Węgry Miejsca

Bałkany samochodem 6. Majestatyczny Kamienny Brzeg, Bułgaria

Kamienny Brzeg Bułgaria

Szczególna uwaga należy się miejscowości o nazwie Kamienny Brzeg, która dosłownie zapiera dech w piersiach! Po drodze mozecie wstapic do przyjemnych: Topoli i Kaliakry.

Topola. Cicha wieś ​​należąca do gminy Kawarna

topola topola

Kaliakra. Przylądek, który tworzą monumentalne skały, klify, groty. I stuletnia latarnia morska.

Przylądek Kaliakra Przylądek Kaliakra Przylądek Kaliakra Przylądek Kaliakra Przylądek Kaliakra Przylądek Kaliakra

Kamienny Brzeg

Kamienny Brzeg jest rezerwatem przyrodniczo-archeologicznym.  Znajduje się tu ponad 100 jaskiń. To porywająco piękna, dzika przyroda. To skalne urwiska, z których można podziwiać Morze Czarne. Ciarki przeszły mnie od stóp do głów kiedy zbliżyliśmy się do blisko dwustumetrowej przepaści. Wyjątkowości temu miejscu dodaje oryginalna kolorystyka: żółto-pomarańczowe stepy, brązowawe, wysuszone kępy traw. Do tego pomarańczowo-fioletowe niebo z zachodzącym słońcem. I cisza. W oddali widać tylko kilka domów i przyczepę kempingową należącą do turystów. Aż chciałoby się mieć swoją, aby móc tu przenocować. Serdecznie polecam to magiczne miejsce, w którym można zatopić się w myślach i odciąć od problemów jeśli jakiekolwiek zaprzątają nam głowę.

Kamienny Brzeg Bułgaria Kamienny Brzeg Bułgaria Kamienny Brzeg Bułgaria Kamienny Brzeg Bułgaria Kamienny Brzeg Bułgaria Kamienny Brzeg Bułgaria Kamienny Brzeg Bułgaria Kamienny Brzeg Bułgaria Kamienny Brzeg Bułgaria

You Might Also Like