Mama Warszawa

Jurajski plac zabaw na Ursynowie. Dzieci i dinozaury

jurajski plac zabaw

Tym razem wybraliśmy się na plac zabaw pełen dinozaurów. Mowa tu o Jurajskim placu zabaw (inna nazwa to Olkówek) położonym w Parku im. Romana Kozłowskiego. Zainspirował mnie do tego wpis zadowolonej mamy z forum Mama w mieście Warszawa, na które często zaglądam.

Dzieci i dinozaury

Dlaczego jest tu fajnie? Przestrzeń jest urządzona tematycznie, wszystko przywodzi na myśl park jurajski. Zjeżdżalnie w kształcie dinozaurów, szkielet dinozaura w piaskownicy i dinozaurze jaja obok, a poza tym huśtawki, zjeżdżalnie, liny, łańcuchy, karuzele.

Podłoże jest miękkie więc nawet raczkujące dziecko poczuje się tutaj swobodnie. Przyrządy do zabawy są wykonane głównie z drewna i są zróżnicowane, dostosowane do maluszków (niskie zjeżdżalnie, huśtawki z zabezpieczeniem), ale też do starszych dzieci (mała tyrolka, drewniane skałki).

Nasz roczniak bawił się świetnie, przeraczkował teren wzdłuż i wszerz, musiał dotknąć każdej belki, każdego kształtu i każdej faktury oraz zasmakować piasku z piaskownicy.

Dojazd

Plac zabaw znajduje się bardzo blisko stacji metra Ursynów, przy ulicy Puszczyka (my zaparkowaliśmy pod blokiem przy ulicy Puszczyka 15).

Jedyne czego mi brakowało w tym miejscu to jakaś fajna knajpa lub kawiarnia niedaleko placu bo chętnie zjadłabym coś dobrego po jurajskich szaleństwach. Naokoło znajdziemy jednak tylko bloki więc jeśli chcecie coś przekąsić siedząc na ławce podczas gdy maluch będzie się bawił, weźcie to ze sobą, niby bzdura, ale ja zgłodniałam.

jurajski placjurajski plac zabawDSC00306DSC00234niemowlak w warszawiegdzie z dzieckiem w warszawiedziecko-w-warszawiedziecko w warszawiedziecko w warszawiegdzie z dzieckiem w warszawie

You Might Also Like