Dom

Dwukolorowe szafki kuchenne. Nasz pierwszy projekt kuchni

kuchnia dwa kolory

Moje pierwsze pomysły aranżacji kuchni opisałam w tekście Jak urządzić. Wtedy jeszcze nie mieliśmy projektu tego pomieszczenia. Teraz już tak. Co powiecie na dwukolorowe szafki w kuchni?

Dwukolorowe szafki w kuchni

Ten pomysł padł w komentarzach pod jednym z moich tekstów dotyczących urządzania nowego domu i tak mi przypadł do gustu, że ostatecznie nasza kuchnia faktycznie będzie miała dwukolorowe szafki. To nieco inaczej niż zakładałam na początku (wszystko  w bieli). Teraz proszę już nie mieszać mi w głowie bo nigdy się nie wprowadzimy! W sieci można oczywiście znaleźć mnóstwo przykładowych aranżacji o podwójnej kolorystyce. Chyba najczęstszym, i moim zdaniem najładniejszym, połączeniem jest biel-szarość i biel-drewno. My zdecydowaliśmy się na ten pierwszy.

https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/736x/25/e3/47/25e347b8d0718e1b013d0122ee9eb295.jpg

Zdjęcie 1

http://3.bp.blogspot.com/-WH6yshLS2GI/VmoK5z-boeI/AAAAAAAA0NI/Kv4yC6_v3KQ/s1600/KUCHNIA.4jpg.jpg

Zdjęcie 2

http://www.domzpomyslem.pl/files/media/image/240/1773240/hubert%20dziedzic%20architektura%20wnetrz_do%20wizytowki%20(5).jpg

Zdjęcie 3

http://081.com.pl/wp-content/uploads/2014/02/mim_04.jpg

Zdjęcie 4

Kitchen, Cozy Minimalist Kitchen With Interesting Two Tone Kitchen Cabinets White Color And Wooden Shade Plus Three Barstools And Simple Modern Down Lamps ~ Elegant Two Tone Kitchen Cabinets with Nice Color Combinationhttp://www.fleetfoxes.org/wp-content/uploads/2016/03/Amazing-Navy-Blue-And-White-Cabinets-Colors-As-Two-Tone-Kitchen-Cabinets-With-Marble-Countertop.jpg

Zdjęcie 5, 6

http://www.simpty.com/imgs/2015/10/archaic-stationary-kitchen-island-white-color-kitchen-island-black-backless-stools-two-tier-kitchen-island-stationary-kitchen-islands-furniture-extraordinary-stationary-kitchen-islands-design-ideas.jpg

Zdjęcie 7

http://www.caesarstone.com.au/Portals/0/Josh%20Jenna%20Reno%20Rumble%20Modern%20Vintage%20Kitchen%20Week%202%20Caesarstone%20Freedom%20Kitchens%20(1).jpg

Zdjęcie 8, 9

Zdjęcie 10, 11 to projekty spoiwostudio.pl

A to nasza kuchnia

W zielonkawej wersji przed i w planowanej, dwukolorowej wersji po. Biała góra, szary dół. To nawet całkiem praktycznie. Artystyczne dzieła wykonane kredkami mniej będą rzucały się w oczy na szarych frontach ;-)

Nasz pierwszy projekt kuchni to jeszcze szkic, który wciąż udoskonalamy, ale wszystko nabrało już kształtów na tyle, że chciałabym się nim tu podzielić i być może uzyskać przydatne wskazówki.

– Szafki szare na dole, białe na górze. Część górnych szafek będzie przeszklona.

– Blat, czego nie widać na rysunku, będzie drewniany.

– Okap zostanie przeniesiony na drugą stronę. Dzięki temu po lewej stronie zyskamy jedną szafkę. Okap po drugiej stronie nie będzie też na tyle masywnym elementem (jak, na przykład, seria szafek), żeby blokować dojście naturalnego światła.

– Trzy rodzaje ścian: gładka biała, z czerwonej cegły i kredowa.

Co sądzicie?

pomysły średnia kuchniadwukolorowe szafki w kuchnidwukolorowe szafki w kuchnigburrek-3

 

 

You Might Also Like

  • Eliza

    Ja mam dwa kolory i polecam, nie przytłacza wnętrza taka zabudowa, szczególnie gdy góra jest jaśniejsza. Moje skromne zdanie.
    Powodzenia! Urządzanie jest fajne :-)

    • Dobrze słyszeć! Urządzanie jest fajne tylko muszę chyba wziąć dłuższy urlop bo nie wyrabiam czasowo :)

  • mamy ciemny dół i jasną górę – niezmiennie mi sie to podoba:D

    • To fajnie, też chcemy raczej jasną podłogę :)