Bałkany samochodem we dwoje. Bułgaria, Rumunia, Serbia, Węgry

Bałkany samochodem 9. Wulkany błotne w Rumunii. Nietypowa przygoda w Berca

wulkany błotne w buzau

Po nieudanym, ale szczęśliwie bardzo krótkim pobycie w Eforie Nord wyruszyliśmy w stronę rumuńskiego Buzau. Wulkany błotne w Rumunii (vulcanii norioiosi) wypatrzyliśmy w przewodniku. 2570 km za nami.

Buzau. Ciemna noc i dziecięcy gang 

Żeby dojechać na miejsce noclegowe w Buzau musieliśmy ciemną nocą przedzierać się wąskimi, górskimi ścieżkami. Nagle z krzaków wyskoczyła nam przed maskę grupa rumuńskich dzieci. D. automatycznie zwolnił, a wtedy maluchy oblepiły swoimi ciałami cały samochód zmuszając nas do zatrzymania się. Mimo moich próśb, mój roztropny towarzysz podróży postanowił uchylić okno. W końcu to tylko dzieci, co może się stać. Czułam, że będą z tego kłopoty. Przez szparę w oknie w sekundę i z impetem wdarła się do nas fala machających rąk prosząc o drobne. Nadal nie mamy pewności czy to ich sprawka, ale od tamtego wydarzenia nie mogliśmy doszukać się naszej skórzanej kurtki. Przepadło.

Berca. Wulkany błotne w Rumunii/ Vulcani Noiorosi

W miejscowości Berca koło Buzau znajdują się wuklany błotne. Zostały stworzone przez gazy wydobywające się z głębokości. Gazy wypychają na powierzchnię błoto i słona wodę. Błoto wysycha i tworzy stożek przypominający wulkan. „Lawa” jest zimna. Dzień przed naszą wizytą padało i trochę się ślizgaliśmy, ale warto było wpaść i zobaczyć ten księżycowy krajobraz.

Nocleg: Pensiunea Vulcanii Noroiosi

1-IMG_44351-IMG_43411-IMG_4377  1-IMG_4310 (2) 1-IMG_4308 (2)1-IMG_42561-IMG_4254 (2)1-IMG_42421-IMG_4229 1-IMG_4273 (2)      1-IMG_4214

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

You Might Also Like