Życiowe

Karny kutas. Kontynuacja sagi o moim nieszczęsnym aucie

karny kutas za zle parkowanie

Pamiętacie tekst Mam prawo jazdy i nie umiem jeździć, w którym chwaliłam się pierwszą jazdą moim własnym samochodem? Ja też nie.

Karny kutas za złe parkowanie

Od tamtego czasu minęło kilka miesięcy. Celowo piszę kilka, pozostawiając wam pole dla wyobraźni: czy dwa czy też pięć. Wczoraj znowu się widziałyśmy. Razem z kolegą z pracy mieliśmy przetransportować Renatę z parkingu pod wilanowskim marketem na moje nowe, podwarszawskie włości. Koledze należą się podziękowania. Podejrzewam, że jazda autem z karnymi kutasami na szybach nie jest tym, co najchętniej robi się po pracy. Karne kutasy, karny burak oraz dwa obraźliwe liściki, z czego jeden o subtelnej treści: nie staje się na dwóch miejscach, za to napisany wielkimi literami i czerwony flamastrem, należały mi się. Kajam się, ale też dobrze pamiętam to parkowanie. Wtedy po raz pierwszy wsiadłam do mojego auta sama z nastawieniem może nie pojadę w teren, ale chociaż zmienię miejsce parkingowe. Na dobry początek. Dobry początek, mówili, to tylko parkowanie mówili. Manewrowałam Renatą jak znerwicowany świstak próbując się wpasować. Stan przedzawałowy miałam za każdym razem, kiedy widziałam w oddali auto bo ono na pewno jechało wlaśnie do mnie. Shame. Shame. Shame. Shame. Wczoraj Renata nie odpaliła. Miała też sflaczałe opony i naklejki z rysunkami organów. My się jednak nie poddaliśmy. Zorganizowaliśmy kable, doładowaliśmy Renatę, pierdnęliśmy w oponki i ruszyliśmy w stronę zachodzącego słońca. Dumni i z poczuciem spełnienia włączyliśmy radio, a ono tak po prostu działało. Było pięknie. Wtem.

Ona lubi pomarańcze
Lubi kiedy nago tańczę
Jak poleję jej szampana
Tańczy do białego rana.

Renatę wypełniła muzyka. Rozejrzałam się. Klej po oderwanych karnych kutasach ciągle układał się w ich kształt. Brakowało tylko dyndającej z tyłu maskotki psa z wydłubanym okiem. Porąbana jak ja – pomyślałam – to może być początek pięknej przyjaźni.

You Might Also Like

  • goral

    Super!
    Normalnie zakręcona pozytywnie waryjatka:)