Dom

Fajne patenty w naszej łazience. Łazienka industrialna

Łazienka industrialna po polsku czyli jak wyglądało moje ulubione pomieszczenie w poprzednim mieszkaniu.

Dlaczego ulubione? Bo było przestronne, jasne, funkcjonalne i miało kilka wyjątkowo udanych patentów.

 1. Szafka pod umywalką

  Prosta – dwie półki od ściany do ściany tyle, że zakryta drzwiami przesuwnymi z matowej szyby. Miejsce wykorzystane w całości, a jednocześnie misz-masz nie był widoczny gołym okiem dla kogoś, kto wchodził do pomieszczenia.

 2. Szyba oddzielająca prysznic od sypialni

  Z szybą wiąże się historia. Kiedy wprowadzałam się do mojego chłopaka, szyba była całkowicie transparentna. To było jego mieszkanie, jego kawalerski azyl, taką miał fantazję. Rozumiecie, ktoś, kto jest na łóżku w sypialni widzi kogoś, kto bierze prysznic. Patent świetny na etapie randkowania, ale nie na dłuższą metę! W końcu ja pod tym prysznicem miałam też móc ze swobodą golić nogi. Żeby tylko! Fantazja ustąpiła miejsca praktycznemu podejściu do życia, przez internet kupiliśmy mleczną naklejkę i tym sposobem szyba nie była już przeźroczysta, a ja co rano nie musiałam zastanawiać się czy pod tym prysznicem wyglądam jak Pamela Anderson czy może jak drugoplanowa aktorka Trudnych Spraw. Jednocześnie, światło przyjemnie wpadało do łazienki.

 3. Obudowa pralki

  Rozwiązanie podobne do tego spod umywalki. Również nietransparentna szyba tyle, że drzwiczki otwierane, a nie przesuwane. W połączeniu z obudową z desek wyglądało to bardzo dobrze. Dodatkowo, nad pralką znajdowała się przestrzeń w którą włożyliśmy niski, ale szeroki, metalowy kosz na pranie.

 4. Kaloryfer podwieszany na łańcuchu

  Kaloryfer nietypowy bo czerwony i pionowy był przymocowany do ściany i, również nietypowo, dość wysoko, bo nad pralką. Jednocześnie pan domu wpadł na ciekawy pomysł podwieszenia kaloryfera na łańcuchach pod sufitem, co dopełniło industrialnego charakteru łazienki. Co więcej, zrobił to sam. Trust me, I am an engineer.

1-CCR_3796-0011-CCR_3806-001 1-011

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

You Might Also Like

 • Na samą myśl mycia tej szyby, dostaje gęsiej skórki :D
  Czerwien dodaje uroku. Mamy mieszkanie w ktorym jest caly zestaw wypoczynkowy w czerwonej skorze, jak wrzucamy na wynajem to ludzie jak szaleni sie rzucaja :D
  Pięknie :)

  • Nie bylo tak zle ;-) Dzieki!

 • Zostaję fanem tego kaloryfera :) Świetne wnętrze, ładne i praktyczne, choć pewnie irytowałoby mnie mycie takiej ilości szklanych powierzchni ;)