Ja

„Katolicyzm” po polsku. Jak zostaliśmy zaatakowani w centrum Warszawy przez obsługę Cafe Foksal

Mam trzydzieści dwa lata. Przez trzydzieści dwa lata nigdy nie brałam udziału w bójce, ani nie byłam zmuszona dzwonić na 112. To zmieniło się pierwszego dnia Nowego Roku 2017, kiedy zaatakowano nas w Cafe Foksal, lokalu w samym centrum stolicy. Wahałam się czy opublikować ten tekst. Jest inny niż wszystkie do tej pory, osobisty, mocny. Stwierdziłam jednak, że nie chcę przejść obojętnie nad tym, co się wydarzyło. Bo czuję się zażenowana. Bo mi wstyd. Bo nie mieści mi się w głowie, żeby obca osoba podchodziła do mnie i mówiła mi: Nie podoba mi się to, o czym rozmawiasz z przyjaciółmi, wynoś się. To nie jest tekst mający na celu krytykę wyznania, pochodzenia czy politycznych upodobań. Mam to w nosie. To, czego nie mam w nosie, to ludzka głupota, na którą nie powinniśmy się godzić.

Barmanka: „Jestem katoliczką. Idźcie rozmawiać o Żydach gdzie indziej”

Kilka godzin wcześniej przywitaliśmy z partnerem i inną parą Nowy Rok. Siedzieliśmy w czwórkę za barem przypadkowo wybranego pubu i rozmawialiśmy, czasami wstawaliśmy, żeby zatańczyć. Obsługiwała nas kobieta w czarnej koszuli z kołnierzykiem, bardzo krótkimi, blond włosami i okularami w czarnej oprawce na nosie. Miała może czterdzieści kilka lat. Dlaczego tak dokładnie ją opisuję? Bo barmanka okazała się być antysemitką, przez którą o godzinie 3:42 stałam roztrzęsiona przy jednej z modniejszych, warszawskich ulic i bojąc się o zdrowie moich bliskich wybierałam numer 112.

Rodzina jednego z nas od wielu lat mieszka w Izraelu i dzień przed opisywanym wydarzeniem nasz przyjaciel właśnie stamtąd wrócił. Nasza, podkreślam, prywatna rozmowa, w najmniejszy sposób nie oscylująca wokół kontrowersji, tematyki politycznej, ani religijnej, naturalnie potoczyła się w kierunku żydostwa. Kiedy z ust kolegi padły słowa, że znanych mu Żydów ceni za ich pracowitość, zaatakowano nas po raz pierwszy. Na razie słownie.

– Możecie rozmawiać sobie gdzieś indziej na takie tematy? Ja jestem katoliczką i sobie nie życzę! – krzyknęła do nas barmanka, która przez ostatnią godzinę obsługiwała naszą grupę bez najmniejszego zgrzytu.

Oniemieliśmy. Spojrzeliśmy po sobie z niedowierzaniem, ale nie chcąc psuć reszty wieczoru odpowiedzieliśmy, że rozmowa jest prywatna, nikogo w niej nie obrażamy także powyższą uwagę mamy zamiar uznać za niebyłą.

To nie spodobało się pani zza baru. Zażądała, żebyśmy opuścili lokal. Nie mieliśmy takiego zamiaru. Rozgniewana naszym brakiem pokory, kobieta zaczęła nas obrażać -„Leczcie się na głowę!”, „Zapraszam na Sobieskiego!” (przyp. warszawski Instytut Psychiatrii), „Lećcie do Michnika!”. Kiedy stanowczo zażądaliśmy zmiany tonu, zagroziła nam wyprowadzeniem z lokalu i wezwaniem policji. Akurat ostatni z jej pomysłów bardzo nam odpowiadał ponieważ w całym tym absurdzie to my spodziewalibyśmy się przeprosin. Zamiast tego, po chwili w obronie dobrego imienia pani, przy barze pojawili się jej koledzy. Wywiązała się bójka. Widząc jak nieznajomy dusi mojego partnera, chwyciłam za telefon i wybierając numer 112 przerażona podbiegłam do stolika obok prosząc o nazwę i adres lokalu. Klientami pubu o tej porze okazali się jednak głównie znajomi barmanki (później słyszałam jak wołają ją po imieniu), którzy uśmiechając się ironicznie odpowiedzieli mi – A skąd mamy wiedzieć?

Jeśli myślisz, że ciebie to nie dotyczy

Wybiegłam na zewnątrz, odczytałam adres i wezwałam policję. Po kilku minutach mój partner i przyjaciel wyszli z lokalu pobici. Policja przyjechała po trzydziestu minutach.

Trzydziestu.

Spisano nasze zeznania, ale jako, że uszczerbek na zdrowiu nie kwalifikował się na tygodniową hospitalizację, oprócz wylegitymowania i przesłuchania osób w pubie,  nie zrobiono nic. Barmanka na upomnienie policjantki o uważanie na słowa zareagowała uśmiechem. Do nas należy decyzja czy będziemy chcieli wszczynać sprawę z powództwa cywilnego.

To wydarzenie uświadomiło mi kilka smutnych prawd, które do tej pory, wydawało mi się, że mnie nie dotyczą. Dlaczego miałyby? Przecież jestem wykształcona, tolerancyjna, obracam się wśród ludzi różnych narodowości, wyznań i przekonań.

Dotyczą.

– We własnym kraju, w miejscu publicznym, mogę zostać zaatakowana za prywatne, nieagresywne, nieobraźliwe dla nikogo poglądy, wypowiedziane podczas prywatnej rozmowy.
– Mogę wezwać policję, ale zanim przyjedzie, mogę stracić zdrowie.
– Mam powody martwić się o przyszłość mojego dziecka.

Bo co, jeśli nie wyrośnie na „prawdziwego katolika”, który nienawidzi Żydów?

Zdjęcie: tripadvisor.pl

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

You Might Also Like

 • Mariusz

  Ile razy gadałem z kolegami na przeróżne tematy od chrześcijan po muzułmanów do judaistów, o prawicy, o lewicy, chwalące jakieś decyzje władz albo je krytykujące – lubimy być obiektywni. I mimo, że nie identyfikuje się z żadną religią, ruchem i ideologią (bo moją ideologią jest mój umysł), i gdzie jednego dnia potrafię śmiać się z lewicy i przejść do krytyki prawicy, to nigdy, ale to przenigdy nie spotkałem się z jakąś agresją słowną czy fizyczną.

  Ta historia wydaje mi się jakaś wyssana palca, wymyślona lub jeśli jednak się mylę – przekazana w hiperbolicznej formie jakoby wredni Polacy i katolicy tak bardzo nienawidzili Żydów.

 • hellraiser

  Usuwanie niewygodnych, ale nie wulgarnych czy rasistowskich, komentarzy jest słabe gburrku….

  • Wpisy o anonimowym świadku, który nie istnieje, ale gdyby istniał to byłby abstynentem to spam. Ale ok, niech zostanie.

 • שד

  Ok, naprawdę musze sie wtrącić…
  Jestem studentka judaistyki. Wybór tego kierunku nie był dla mnie przypadkowy – mam pochodzenie żydowskie którego sie nie wstydzę, ba, jestem z niego dumna.
  Pracuje również w restauracji. I to na krakowskim Kazimierzu. Rozumiecie? Multum ludzi, RÓŻNYCH LUDZI. I pełno dziwnych sytuacji. I tak; NIGDY, serio NIGDY nie spotkałam się z negatywnym nastawieniem względem mnie „a bo jesteś żydówka…”. Nie ze strony katolika. Za to Żydzi, cóż… przepytają Cie do piątego pokolenia, jak i skąd pochodzą Twoi dziadkowie – zawsze.
  W większości styczność z turystami z Izraela nie należy do przyjemnych. Sa głośni, bardzo niemili. No i to przeświadczenie o wyższości. Lubią prowokować. „No, polej Pani kolejkę, ja jestem tym przeklętym Żydem hehe, niech maja”… Nie raz, nie dwa odwlekałam ten moment by rzucić tym „שלום”… jestem obserwatorem, taka rola barmana… ALE! O dziwo przykre zachowanie znika jak zagajam w jidysz lub hebrajski. Wtedy raczej pojawia sie zakłopotanie, zmieszanie… czasem to „שלום” powinno się zmienić na „תזדיין מפה”… po jaka cholerę wchodzić po pijaku na drażliwe tematy i PROWOKOWAĆ?… sztuka prowadzenia rozmowy :)

  • Gratuluję (?) Ja też nigdy nie wpadłam pod samochód. Co nie znaczy, że ludzie pod samochody nie wpadają.

  • M

   Zawsze marzyła mi się taka Żydówka

 • JJ

  Przykra sprawa, bardzo, przykład tego jaki naprawdę jedt ten kraj. Moim zdaniem każdy przejaw agresji wobec kogokolwiek powinien być piętnowany i nie ma co odpuszczać gdyż przez to ci bandyci uważają siebie za bezkarnych.
  Zwracam się też z prośbą o podanie danych lokalu (nazwa, adres) aby moja noga tam nigdy nie postała. Można się też pokusić wtedy o „zareklamowanie” lokalu w „internetach”, zostaną w nim sami lokalni bo nikt z zewnątrz, kto przeczyta opinie, nie wejdzie.

 • kswtorpol

  Nie znam detali dyskusji ale sytuacja wedlug sponiewieranych slownie klientow niemila. Im szybciej prawicowo-Narodowi Katopolacy jesli zrozumieja, ze na obecnym etapie wiekszym zagrozeniem sa islamisci tym lepiej. Zydzi chca przejac tylko kase innych nie zmuszajac ich do zmiany wszystkiego wedlug Tory. Islamisci zadaja totalnego podporzadkowania sie w kazdej dziedzinie ich koranicznym wymaganiom. Trzeba myslec perspektywicznie i na przyszlym etapie Zydzi moga byc sojusznikami w nieuniknionej walce z Islamem. Zydzi nigdy nie mowili o checi zawieszenia choragwi z gwiazda Dawida na Bazylice w Rzymie a muzulmanie juz od czasow Omanow marza o zielonej choragwi proroka tamze.

 • tolerancja

  Mam czterdzieści parę lat , jakieś kilkanaście lat temu byłam kelnerką w arabskiej restauracji, miałam kontakt z rożnymi ludźmi o poglądach religijnych, politycznych, różnej narodowości, a tym bardziej orientacji seksualnej. Jeśli grupa ludzi przychodzi do miejsca gdzie spędza czas, miedzy sobą prowadzą różne rozmowy a kelnerka czy kelner to słyszy nie powinien wtrącać się to nie jego sprawa. To świadczy tylko o wychowaniu, i kulturze osobistej. Być może ktoś myśli inaczej, ale cóż cham się chamem urodził itd…. Zero empati – szkoda takich ludzi.
  P.S. Jakim to trzeba być cynikiem żeby tak jadem szczekać ciekawe tylko jak właściciel do tego podszedł…

 • 333

  A napisała pani że obrażaliście Matkę Boską i chrześcijan?
  Kłamczucho!

 • APF

  Nie wierzę w tę wersję autorki. Nie ma dymu bez ognia.

 • – powiedziano twojej mamie, jak się urodziłeś.

 • Albo nie wiesz, co to za gazeta, albo tylko udajesz debila.

 • neo

  nie wierzę w ani jedno słowo z tego tekstu i mam nadzieję, że restauracja puści blogera w skarpetach

 • Jacek

  Hej, to jest klasyka… Nigdy nie warto opisywać sytuacji jednostronnie, bo jak widać po komentarzach tak to się kończy. Nie bronię napastników, ale trochę trudno mi sobie wyobrazić tą całą sytuację. Bywam często w restauracjach, również tych żydowskich z pysznym jedzeniem, ale nigdy nie zostałem zaatakowany przez kelnerkę, barmankę i kucharza. Oczekiwałbym od autorki rzetelnego opisu całej sytuacji lub/i poznania wersji drugiej strony lub/i notatki sporządzonej przez Policjantów.

 • Costner

  Z całego zajścia wynika, że któryś uczestnik zajścia jest fascynatorem (def. Łobaczewskiego, Ponerologia). Do wyjaśnienia pozostaje kwestia: który uczestnik. Opowiadanie, że kelnerka w wawie powiedziała słowa: „Możecie rozmawiać sobie gdzieś indziej na takie tematy? Ja jestem katoliczką i sobie nie życzę!” To jest tak niewiarygodne opowiadanie, że rzuca podejrzenie na autorkę. Kelnerka za obrażanie klientów traci pracę i ma zniszczone dokumenty do końca życia. Za autorką przemawiają jej słowa, tylko, że to trochę mało. Np. Ostatnio był przypadek w sieci, że koleś groził śmiercią i złapali go ale nie poszedł siedzieć, bo się okazało, że jest niepoczytalny. Więc ostrożności nigdy dosyć. Do netu każdy ma dostęp. Więc proponuję następujące wyjście. Na pewno masz nagranie z tego, co się tam działo. Upublicznij je. Inaczej wygląda, że opowiadasz tylko słowa. Jaki dowód, że w nich jest cień prawdy?

 • Artur Leśnodorski

  Odpierdziel się ciemniaku od katolików

 • Zembaty

  Komentarz w samo sedno!!! Nie ma nic gorszego niż pijany motłoch rozrabiający w knajpie i napastujący osoby z personelu. Szkoda, że mnie tam nie było bo „pani” blogerka dziś wydłubywałaby sobie tę popielniczkę czy kufel ze swoich przepastnych intymności…

  • Pomyliłeś sprawę z Foksala ze sprawą z Ełku.

 • Ozjasz Goldberg

  Aj waj ! Myślałem, że do Icka piszę a to poszło w eter..

 • Ozjasz Goldberg

  Ulice wasze, kamienice nasze ! A autorce wpisu o tej prawdziwej, polaczkowej naturze szykujemy po cichu.. dyrektorski stołek w GW.

 • Rain Harper

  Ładny czarny PR; konkurencja Foksala zaciera łapki. A i te turboantysemickie komentarze pod wpisem – cymes! Bo oczywiście używacie proxy?
  Ukłony, uszanowania, liczę że kac już minął.

 • Lewy

  A ja słyszałem, że to nie była kulturalna rozmowa tylko mowa nienawiści skierowana w stronę katolików. I że odgrażaliście sie znajomościami w Gazecie Wyborczej

  Widać, że robic z siebie ofiary jesteście nauczeni perfekcyjnie. Ciekawe przez kogo?

 • Kasjan

  Niestety, muszę zmartwić, ponieważ pani kelnerka miała rację. Polska jest dla Polaków. Nie dla innych nacji, które chwalą żydów. Jest taki pajac co się nazywa soros. To jest żyd. On niszczy Europę poprzez sprawdzanie tutaj ciapatych. Oni robią wybuchy, giną ludzie. Sam, gdybym spotkał kogoś, kto mówi dobrze o żydach – zrobiłbym mu krzywdę. Jest mi bardzo przykro uświadomić autorkę tego artykułu, ale takie rozmowy, to proszę prowadzić w zaciszu swojego domu. Proszę pamiętać, że kelnerzy i cała obsługa to nie roboty. To są ludzie. Oni mają własne poglądy. I to nic nie znaczy, że byli w pracy. Żadna umowa nie zabroni wyrażać swojego zdania. tak na marginesie – WPISUJĘ TĄ RESTAURACJĘ JAKO MOJĄ ULUBIONĄ. Jeśli będę w tym mieście, a będę. To obiad zjem właśnie tam. Pozdrawiam niniejszym obsługę oraz szefostwo tej restauracji. Spotkamy się na pewno !

  • Dzięki za ten dowód tego, że jednak historia była prawdziwa, a Foksal jest ulicą dla Palantów.

  • Buziaczki.

 • Rabarbar

  Smutne to co tu czytam. Przede wszystkim jesli ktoś uważa, że religia żydowska jest ponad katolicyzmem – ma do tego prawo i nie powinien być z tego powodu szykanowany. Po drugie faktycznie polski katolicyzm to banda hipokrytów, którzy w żaden sposób w swoim życiu nie uskuteczniają takich wartości jak wybaczenie czy miłość do bliźniego. A sam kościół katolicki jest przesiąknięty obłudą, kłamstwem, nierzadko pedofilia i oszustwami finansowymi. Oczywiscie są w kościele osoby ktore szanuje np papież Franciszek, ale dziwnym trafem ten ktory mówi o wartościach chrześcijańskich jakoś nie jest w Polsce lubiany. Ostatnia kwestia – Jezus tez był Żydem i uchodźcą jednocześnie. Szach mat pisowskie, pseudokatolickie nieuki.

 • a ja myślę że Polska się już teraz budzi z letargu i Polacy nie chcą już być pod żadnym butem a ta kawiarnia będzie miała dzięki temu artykułowi dużo większe obroty

  • Świetnie, teraz będziemy pod skarpetą w sandale. #dobrazmiana

 • Pingback: Czy warto reagować na agresję? - Gburrek()

 • Pingback: Czy warto reagować na agresję? Jak rozpętałam burzę. - Gburrek()

 • Paweł Telejko

  To jest ten wasz katolicyzm? Obrona wartości chrześcijan? Chrześcijanin żyje zgodnie z dekalogiem, nie wyzywa ludzi, nie podsyca nienawiści, jest tolerancyjny w stosunku do innych.
  A wy, kim jesteście?
  Kim jesteście, że możecie oskarżać osobę o mówienie nieprawdy, gdy ta jest pokrzywdzona i chciała ostrzec innych? Zwrócić uwagę na problem.
  Wrzucacie niepotwierdzone i niepodpisane informacje pseudo świadka. Powołujecie się na policyjne oświadczenie, które brzmi jak notatka służbowa?
  Wy wszyscy, którzy zaczynacie pluć nienawiścią przyjmijcie do wiadomości, że w Warszawie:
  1. pijanym nie sprzedają alkoholu i nie przyjmują od nich kolejnych zamówień zwłaszcza jak Ci zachowują się skandalicznie przez parę godzin (nawet od tych, co rzucają w barmankę antysemitkę, która nie zgłosiła tego TRAFIENIA policji…, bo zapewne zostało zmyślone),
  2. pijanych zadymiarzy policja wiezie na izbę wytrzeźwień.
  3. pijanych zadymiarzy policja nie pyta czy chcą coś zgłosić, bo z nimi nie rozmawia.
  Czy tak się stało?
  NIE. Pani barmanka nic nie powiedziała policji o rzutach w jej stronę. Policja nikogo nie wywiozła na Kolską a nawet spytała się czy pokrzywdzeni chcą coś zgłosić.
  Oto cała prawda.
  Oj, żenująco broni się knajpka, gdzie właściciel niema przyzwoitości i honoru przeprosić. Chamstwo zawsze znajdzie odbiorców…

 • czlowiek z iq

  to smutne ze ten kraj nie jest juz na tyle cywilizowany aby normalnie policja chronila obywateli. Barmanki ktore bija klientow- za kraty. Antysemici za kraty. Wlasciwie mase takich podobnych przypadkow dla kazdego logicznego doroslego czlowieka o iq powyzej 100 i wychowanego przez rodzicow inaczej niz na psychopate jest oczywistych. Masz byc grzeczny jak mama wychowala, nie wadzic innym i dac im rozmawiac. Jesli bede chciala rozmawiac o macicy, Afryce, imigracji, kosmitach, potworze spaghetti, braku dziewictwa Maryji i czym chce to mam prawo o ile nie krzycze i nie zakłócam porzadku. Obsluga baru sama zakloca porzadek. Niebywale! Ich matki sie ich wstydza.

 • Powiem Pani tak:
  – jak odwiedzaja mnie znajomi z Szwajcarii i chodzimy po KRK, czy Kato to nie raz, nie dwa bylo to samo… tylko My tez nalezymy do tych agresywnych wiec jest roznie…
  – policja to policja, next time polecam informowac ze leje sie krew i bojka jest z uzyciem ostrych narzedzi jak maczety
  – ma Pani powody obawiac sie o dzieci nie tylko dlatego ze antysemityzm w PL to jak widac „chleb powszedni” ale tez dlatego ze takie minister Blaszczak przytakuje ludzia z Elku, taki Jaki szczuje Opolan na mniejszasc niemiecka itd. Skoro wladza przytakuje takim zachowania, palenie kulku Zyda to czyn malo szkodliwy… i wogole Polska dla Polakow, Ksiezyc dla Ksiezy… to obywatel o IQ ziemniaka czuje sie wsparty. Tym bardziej jak na klapie ma symbole narodowe…

  Ogolnie ruchy narodwe w PL to osstatnio bardzo popularny nurt… ludzia sloma z butow wystaje, ledwo poprawnie sie wyslawaja, a juz wyciagaja rece do innych o byle slowo po niemiecku… pozostaje niestety albo ostry sprzeciw(i kara jak w Pani przypadku) albo opuszczenie ojczyzny bo daleko i gdzies za granica bedzie tak samo. Moze lepiej… ale nie bedzie wtedy otwierania oczu ze brat, bratu moze tak… albo ze brat moze byc taki zaczadzony glupota… bedzie na obczyznie i wtedy „mnie TO WALI”…

 • Aneta

  niezależnie od tego jak się sprawa miała w cafe foksal cała ta sprawa a raczej dyskusja pod blogiem pokazuje że antysemityzm jest wiecznie żywy i to jest właśnie sedno sprawy ….

 • podejrzewający

  ogólnie jestem wzburzony taką sytuacją ale jest tu dużo zastanawiających mnie rzeczy czy na pewno ta historia jest prawdziwa, nie wiem czy administrator sprawdził czy sytuacja miała miejsce
  bo widzicie
  – zastanawiam się czy awantura naprawdę była i czy była z tego powodu
  -czy to jest czasem odegranie się na lokalu i np barmance za inną sytuacje
  -nie chce mi się wierzyć w bezczelną barmankę
  -nie chce mi sie wieżyc w samych znajomych
  -dodatkowo czy została ta sytuacja udowodniona przez autorkę

 • ICEK STOLTZMANN

  A nikt z was nie pomyślał, że jest to marna promocja jeszcze marniejszego bloga ? Przykro się robi bo widać, że skuteczna.

 • JanzSopotu

  Myślę, że zdarzenie jak i artykuł to jedna wielka prowokacja, która nawiązuje do wypowiedzi Cieleckiej w Newsweeku. Chętnie wysłuchałbym co do powiedzenie ma owa barmanka, czy rzeczywiście potwierdza wersję wydarzeń tu przedstawioną.

  Nawet jeśli barmanka zwróciła uwagę, aby nie rozmawiać o Żydach, to nie jest to powód aby rujnować lokal i robić z tego szum medialny. Bo jak sami widzimy, przynosi to odwrotny skutek. Przecież autorka bloga, jeśli sama uważa się za osobę tolerancyjną i wychowaną, mogła zwyczajnie zapytać barmankę dlaczego o to prosi. Tak często przytaczane przez osoby o poglądach lewicowych słowa DIALOG, TOLERANCJA, itd są dla nich zupełnie czymś abstrakcyjnym.

  Pani Autorko Bloga, robi Pani niepotrzebny dym, myślę, że po pierwsze, nie zdaje sobie Pani sprawy, że w ten sposób może Pani zrujnować czyjś biznes, życie itd,, po drugie myślę, że cała sytuacja służy wyłącznie celom marketingowym. Zresztą ta dużo pisze o korporacji, a wiadomo, kto w takich „instytucjach” pracuje.

  Podsumowując : historia mocno naciągana, o godz. 4 nad ranem, po mocno zakrapianej imprezie trudno czasem zachować trzeźwy osąd sytuacji.

  Wszystkiego dobrego w Nowym Roku !

 • Sprawa do sadu? Potrzebni sa bezstronni swiadkowie. Juz po wpisach na facebooku widac ze znajduja sie nagle „swiadkowie’ przeciwko poszkodowanym. Polska to nie jest kraj dla Zydow, dla Arabow I innych, obcych. Dzieki Bogu ze jeszcze nie morduja I nie pala Zydow (tylko kukle Zyda we Wroclawiu) I Arabow.

 • królowa

  Pytanie czy słuchała ich rozmowy, czy była zmuszona, bo byli za głośno. Chodzę dużo do restauracji i najgorsze co może się zdarzyć to głośne towarzystwo, które angażuje uwagę pozostałych gości.

 • Panna L.

  Kolejny idiotyzm – goście mieli spędzić w Cafe Foksal piątą godzinę. Wynikałoby z tego, że spędzili tam Sylwestra. Jakoś żadna ze stron o tym nie mówi. Ktoś ewidentnie spreparował tę historię, nawet język jest dziwny

 • Michał

  Elvis zyje..

 • królowa

  Mnie interesuje techniczna strona tej sprawy. Przychodzą do lokalu goście, podchodzi kelner, składają zamówienie, rozmawiają, kelner przynosi zamówienie, odchodzi. Na czas rozmowy z kelnerem zawieszamy rozmowy prywatne.
  Skąd kelner wie o czym rozmawiają goście? Chyba że goście rozmawiają tak glośno, że słyszy ich cały lokal. Niezależnie od temu rozmowy mnie, jako innemu klientowi, tacy goście przeszkadzają.

  • Panna L.

   To nie kelner, tylko barmanka. Rozumiem, że była w tym samym pomieszczeniu i po prostu słuchała ich rozmowy.

 • Lilka

  Jezus był Żydem, a barmanka jako „prawdziwa katoliczka” powinna o tym wiedzieć. To wydarzenie jedynie odzwierciedla fakt, jaki mamy „tolerancyjny” kraj.

 • Smutna ta rozmowa pod Pani tekstem. Jeżeli można nazwać to „rozmową”…
  Popełniłem tekst: Judasz. Jest na mojej skromnej stronie. Polecam.
  Z poważaniem:
  Michał Augustyn

 • Kamil

  gburrek to typowy przykład jebanego polactwa, które zachowuje się jak bydło a gdy ktoś je wypierdoli ze SWOJEGO LOKALU GDZIE MA DO TEGO JEBANE PRAWO to zaraz łżą i udają ofiary
  Pierdolona maciora, zabij się.

  • Michał

   Smiała teoria ptysiu.. Nie robili nic złego, nie narzucali się ze swoimi pogladami a barmanka zachowała się jak tępa dzida ktora zydów bedzie oceniac a ani jednego na własne oczy nie widziala. To jest własnie przykład -„jebanego polactwa” jak to zgrabnie ująłeś.

 • Kacper

  Skomentuje Pani odpowiedz restauracji ?

  Ponoć są kamery, które mogą udowodnić, ze Pani kłamie.

  • Panna L.

   Gdyby były to restauracja by pewnie opublikowała zapis w świetle tego ile traci na tej awanturze.

 • Panna L.

  W tej relacji jest kilka zupełnie nieprawdopodonych elementów. Pamiętajmy, że nie ulega wątpliwości, że klienci wezwali policję, i że ta policja przyjechała. Poważnie uważa Pani, że jest możliwe, że rzucali oni w szybę metalowymi przedmiotami a policja tego nie zauważyła? że robili to wiedząc, że policja zaraz przyjedzie? że personel przesłuchiwany przez policję nie powiedział nic o tym, ani o tym, że w kelnerką rzucano kuflem, ani o tym, że obrażano chrześcijaństwo? Wreszcie, czy wierzy Pani temu człowiekowi, który już usunął swój wpis, a personaliów nie podał nigdy?

  • Kamila

   Rzeczywiście lokale mają zwyczaj wzywać policje do wszystkich awanturujących się klientów…. czyli ogólnie przeciętnie 3 razy na noc w co drugim lokalu, wódka była pita, pijani byli i im się wydawało że mają racje i są wszechmocni, tak jak i wszyscy pijani. To barmani są mądrzejsi żeby nie wzywać policji do sytuacji gdzie nikt nie został tak naprawdę pobity a najwięcej szkód poniósł biedny kufel do piwa.

   • Panna L.

    Ale pracownicy zeznawali przed policją, którą wezwali poszkodowani klienci. Serio Pani wierzy, że gdyby klienci zachowali się tak jak to opisał anonimowy człowiek z internetu, to personel i właściciel knajpy ukrywaliby to przed policją i opinią publiczną?
    Skoro barmanka, wg tej samej relacji dostała kuflem, to chyba nie tylko kufel był poszkodowany? A szyba? rozumiem, że metalowa popielniczka i inne przedmioty nie zostawiły śladów?

 • xxx

  gburrek to glupia bezczelna klamczucha

 • Czajos

  Też bym wyprosił z mojego lokalu ludzi którzy nie szanują Jezuska

 • marcin

  Rzecznik policji absolutnie nie potwierdza prawdziwości przebiegu tego zdarzenia.

  • Jakieś źródło potwierdzające to, co pan pisze?

  • A ja mogę tu napisać, że ziemia jest płaska, i może też mi ktoś uwierzy.

 • S.

  Pomiędzy zdaniem „Zamiast tego, po chwili w obronie dobrego imienia pani, przy barze pojawili się jej koledzy.” a „Wywiązała się bójka.” brakuje trochę treści.

  Nie mniej historia przykra i godna piętnowania

 • zdystansowany

  Opowieści wyssane z palca.

 • Aneta

  ja jebie ! nie miałam pojęcia że na prawdę ludzie tak myślą o innych tylko dlatego że urodzili się trochę inni , na co nie mieli wpływu.
  skala zjawiska i zajadłość poraża….młodzi ludzie ….bo dziadki raczej blogów nie ogarniają …
  Serio nie rozumiem jak można oceniać w tych kategoriach , potem się dziwimy że na zachodzie traktują nas jako DZIKI lud ;-)

 • ja

  Jezus też był Żydem…

 • WM

  Wszędzie się zdarzają takie sytuacje i tacy ludzie, jedni są antysemitami inni antypolakami, jeszcze inni „nie lubią Ruskich” czy np. Niemców lub Cyganów – i są tacy ludzie i z lewej i z prawej strony sceny politycznej – pisany więc w tak dramatycznym tonie artykuł, rozumiem, że wynika z osobistego przeżycia autorki, natomiast daleki byłbym od wniosków, że „trzeba wyjeżdżać”. Poza tym gdzie przepraszam – do centrum Europy, Niemiec, Francji? Tam się nie da normalnie na ulicę wyjść, bo co chwila są napady i pobicia, a policja nabiera wody w usta i nie robi portretów pamięciowych sprawców, żeby „nie stygmatyzować” określonej (wiadomo której) grupy etnicznej. Więc gdzie? Do Izraela gdzie stoją mury i ludzie przechodzą z jednego rejonu miasta do drugiego okazując przepustki, a wielu z nich nie ma dojścia do wody pitnej i jest to celowa polityka rządu czy może do bogatych krajów arabskich ( o biednych ogarniętych ciągłymi wojnami nie wspomnę) gdzie za przeżegnania się na ulicy mogą w świetle prawa zabić kamieniami a gwałciciel nie ponosi kary za gwałt jeśli poślubi ofiarę swojego gwałtu? Itd, itd… Ciągle mówi się o polskim antysemityzmie – wszyscy Żydzi którzy przeżyli II wojnę światową na terenie Polski ( tysiące ludzi) przeżyli dzięki ofiarnej pomocy narodu polskiego. Całe polskie rodziny były mordowane za pomoc Żydom masowo mordowanym przez Niemców, którzy dziś martwią się o „wartości w Polsce”. 70 lat temu Niemcy masowo mordowali Żydów (przy okazji inne narody, w tym nasz też) w piecach, w PIECACH, dziś natomiast ciągle mówi się o „polskim antysemityzmie” – no widać jakimś grupom interesu, niekoniecznie polskim, zależy na kształtowaniu takiego wizerunku Polski i Polaków. Więc nie dajmy się ogłupić. I naprawdę jeśli wyjeżdżać, to chyba tylko na Bali.

  • „określonej (wiadomo której) grupy etnicznej” – o przepraszam, nie wszystkich napadów i kradzieży w Niemczech dokonują Polacy.

 • Piotr

  Nie widze tu wielkiego problemu. Zaplacic kilku chlopakom, ktorzy w nocy zdemoluja i spala ten lokal i po klopocie.

 • ja

  a ja ostatnio na ulicy widziałem jak żyd kopnął dziecko a potem uciekł

 • paweł

  pewnie rozmawiali o polskich obozach zagłady, w których Polacy wymordowali kilka milionów Żydów, a pani za barem nie mogła jako przedstawicielka narodu sprawców przełknąć tej prawdy , i zaatakowała spokojnych gości.

 • Aneta

  mieszkałam przez wiele lat na Muranowie i ciągle spotykałam tam wycieczki młodzieży z Izraela ; normalna rozbrykana młodzież ; tak samo nacjonalistyczna jak Polacy ; trudno im się dziwić zważywszy na historię tego narodu . Nie widziałam natomiast nigdy z nimi jakichś ochroniarzy wspomnianych powyżej :-D mam wrażenie że polscy katolicy po prostu wypaczyli ideologie niesienia dobrej nowiny i nie potrafią przejść obojętnie /z szacunkiem dla ludzi którzy myślą inaczej .

 • Krwiożerczy Wilk

  Po lekturze tekstu można wyciągnąć wniosek, że w Polsce żyją krwiożercze bestie czekające tylko na pożarcie jakiegoś Żyda…
  Po pierwsze, chciałbym zauważyć, że w Izraelu od wielu już lat panuje bardzo silna antypolska propaganda, gdzie w szkołach uczy się dzieci nienawiści do Polski i Polaków (ostatnio ponoć mniej, ale jest to potwierdzane przez samych Żydów mieszkających w Izraelu), gdzie jesteśmy przedstawiani jako krwawi antysemici, mordercy Żydów, naziści odpowiedzialni za Holocaust. Wycieczki młodzieży do Polski były możliwe tylko z uzbrojonymi ochroniarzami mającymi strzec żydowskie dzieci przed krwiożerczymi Polakami. Młodzież z Izraela przyjeżdża do nas z bardzo negatywnym nastawieniem do naszego kraju i narodu. Takie nastawienie do nas dotyczy Izraelitów nie ortodoksyjnych, często nie wierzących w Boga w ogóle. Natomiast Żydzi ortodoksyjni mają wręcz przykaz zwalczania „Polaka katolika”. Niechęć ortodoksyjnych Żydów do katolicyzmu trwa już od wielu wieków i nie trzeba, mam nadzieję, większości tego tłumaczyć. Proszę poczytać w internecie wypowiedzi rabinów, szczególnie tych urzędujących w USA, gdzie antypolska propaganda jest całkowicie jasna. Zachęcam także do przeczytania choćby jednaj z Ewangelii, po lekturze której geneza niechęci do katolicyzmu będzie zdecydowanie łatwiejsza do zrozumienia.
  Tak wygląda oficjalna polityka w Izraelu, tymczasem u nas w kraju można zauważyć „ogólnonarodowe biczowanie” kiedy tylko jakaś osoba, najczęściej pochodzenia żydowskiego wspomni tylko o jakimś drobnym incydencie. Porównywanie antypolskiej propagandy w Izraelu z antysemityzmem w Polsce jest głęboko niestosowne! Niestety, w Polsce się tego nie rozumie, dlatego chętnych do „biczowania” jest ogrom.
  Druga sprawa, którą chciałbym poruszyć dotyczy opisanego incydentu z restauracji. Pisała Pani o „prywatnej rozmowie”, „spokojnym zachowaniu”, „prywatnej opinii” wyrażonej w rozmowie. I na takie zachowanie, kelnerka (pewnie schowana pod stołem i podsłuchująca tej „prywatnej rozmowy”) wybuchła nienawiścią antysemicką, wciągnęła w to krwiożerczą barmankę a następnie nazistowskich ochroniarzy… Pani wybaczy, ale dla mnie jest to absolutnie niewiarygodne. Sugeruje Pani, że w polskich restauracjach pracują antysemiccy pracownicy, którzy nie mogą się doczekać aż przyjdzie do nich jakiś Żyd aby można go było zaatakować.
  Pani relacja jest całkowicie jednostronna i niesubiektywna. Chętnie poznałbym relację drugiej strony tego zdarzenia.
  Z wyrazami szacunku
  Krwiożerczy Wilk

 • Natalia

  To, co się wydarzyło jest karygodne. Nie mieści mi się w głowie takie zdarzenie. Nie zgadzam się na nie, jako osoba wierząca o praktykująca, stąd barmanka w moim odczuciu nie była prawdziwym katolikiem, a jedynie osobą nazywającą się tak. Czy chrześcijanin równa się antysemita? Dla mnie nie, bo prawdziwy chrześcijanin okazuje miłosierdzie. Przykro mi, że w taki sposób zostaliście potraktowani. Oby nigdy więcej to Was nie spotkało.

 • bingo123

  Ja równiez moge oświadczyć , że Żydów a właściwie żydostwa jako zespołu pewych negatywnych cech nie lubię . Wystarczy pojechać raz do Izraela i posłuchać co na temat Polaków mają do powiedzenia Żydzi . Jakoś antypolonizm nie jest karany .. Od czasu wysłuchania izraelskiej wycieczki w samolocie zostałem antysemitą !! W młodości miałem wspólnika Żyda , obrzydliwie właził w tyłek władzy ( niepotrzebnie ) !

  • Czy to cytat z Adolfa czy współczesne wypociny polskie?

 • AlaB-C

  Jeśli jesteś katolikiem to kochasz Żydów Pan Jezus jest żydem.

 • qqwas

  ORMO-KIBOLE Macierewicza w akcji.
  Zdemolowano mieszkanie i butik Polki partnerki życiowej pracownika kababu.
  To już jest początek „Kryształowej nocy” z 9 listopada 1938 roku.
  Jeżeli z tym czegoś nie zrobimy, to za rok, ludzie gorszego sortu będą zamykani w obozie jak w Berezie Kartuskiej.
  Już ktoś wspominał, że mamy w Polsce początek faszyzmu.
  Tłum został kupiony 500+, tłum wiwatuje przy Disco Polo na Sylwestrze w Zakopanym, tłum wymierza sprawiedliwość.
  Jeszcze jest ich mniej, ale nasze milczenie, jak milczenie kiedyś w Niemczech, spowoduje że siła tłumu urośnie i nas pożre.

 • Monika

  Miałam zawsze poszanowanie do innych nacji póki nie dałam się oszukać przez firmę prowadzoną przez żydów w Polsce. Prowadzona firma Trachem i przez Małgorzata Schweitzer oszukała mnie i nie zapłaciła za wykonane usługi, a kiedy upominałam się o pieniądze podała mnie na policję o napaść antysemicką. Muszę przyznać że od tamtej pory zrobiłam się antysemitką.

  • bingo123

   Ja równiez moge oświadczyć , że Żydów a właściwie żydostwa jako zespołu pewych negatywnych cech nie lubię . Wystarczy pojechać raz do Izraela i posłuchać co na temat Polaków mają do powiedzenia Żydzi . Jakoś antypolonizm nie jest karany .. Od czasu wysłuchania izraelskiej wycieczki w samolocie zostałem antysemitą !! W młodości miałem wspólnika Żyda , obrzydliwie właził w tyłek władzy ( niepotrzebnie ) !

   • Spytaj tych z Izraela, dlaczego nie chcą mieszkać w tej wspaniałej, tolerancyjnej Polsce.

  • No to świetnie, budowanie przeświadczenia o wszystkich przedstawicielach danej nacji czy religii na podstawie jednego czy dwóch osób. Gratuluję.

 • korat

  nie wiem czy to nie jest efekt tego, że obecnie rządząca partia tak mocno wspiera kościół. Mam wrażenie że katolicy coraz bardziej uzurpuja sobie prawo do tego by decydowac co jest włąsciwe a co nie/ Zagarniaja , każdą przestrzeń – i jak widac przestrzeń prywatna innych osób też według nich może podlegac ich ocenie i choremu pojmowaniu tego co właściwe.

 • silva

  Niestety – antysemityzm i rasizm w Polsce podnoszą głowę na naszych oczach. Wielka szkoda, że nie nagraliście chamskich odzywek tej prostaczki za barem. Bylby niezły materiał dla mediów a lokal spotkałby sie z miażdżącą krytyką. Mimo wszytsko nie przejmujcie się tym zdarzeniem, szkoda zdrowia na prymitywnych ludzi. Wszystkiego Dobrego w Nowym Roku! :-)

 • Majka

  Barmanka ma na imie Marzena.Jest to osoba ktora naprawde jest rasistka i nie ukrywa tego.Jej syn zabil babcie w Żychlinie(glosna sprawa)Ona sama jest zapatrzona w mlodziez wszechpolska.Czyta wszystko co z tym zwiazane.Zwolenniczka PIS-u.Powinna sie leczyc.

 • alltra

  Ja bym nie odpuściła , do sądu i ubiegać się od lokalu zadośćuczynienia które można przekazać na szczytne cele .Co do tej barmanki i kelnerki ta Pani była w pracy i nie powinna demonstrować swoich prywatnych poglądów , takiego pracownika bym zwolniła , prowadząc lokal ogólnie dostępny nie można dopuścić do takich incydentów !!
  Jestem katolikiem ale uważam że każdy ma prawo do własnego poglądu , nie mam uprzedzeń rasowo wyznaniowych do póki ktoś przestrzega prawa w moim kraju nie sprzeciwiam się , niech mieszka , odwiedza i poznaje mój kraj .W przyszłości bolały nas takie szykanowania Polaków za granicą , dziś nie wiedzieć czemu stosujemy je w naszym kraju …..wstyd chyba wolność przewróciła nam w głowie .

 • Marc

  Według opisu tego wydarzenia, barmanka rzeczywiście zachowała się niepoprawnie, myślę jednak, że największą winę za antysemityzm ponoszą takie osoby jak na przykład znana, nowojorska dziennikarka, pani Debbie Schlussel, która napisała kiedyś na swojej stronie Facebook cytuję :POLACY ZAMORDOWALI MILIONY ŻYDÓW, UTRZYMYWALI KILKA OBOZÓW ŚMIERCI I SPRZĄTNELI PRAWIE WSZYSTKICH CZŁONKÓW MOJEJ RODZINY, PO OBU STRONACH, JAK RÓWNIEŻ W SETKI TYSIĘCY INNYCH ŻYDOWSKICH RODZIN.” Od dziesięcioleci, na całym świecie Polska jest oczerniana, wiele Polaków na tym buduje ich opinie. Niestety.

 • taka prawda

  Zaraz zaraz. Czy to jest jakiś żart? Od kiedy to barmanka może się niepytana wtrącać w prywatną konwersację, to raz. Dlaczego natychmiast nie zażądaliście nazwiska i kontaktu do właściciela, to dwa. A dwa, to ja wciąż nie zgadzam się na nadawanie złych imion polskiemu katolicyzmowi. Wiem, że są tłumy ludzi, którzy katolicyzmu nie rozumieją, przeinaczają go i obrażają jego idee. Ale wierzę, chcę wierzyć, że to jednak garstka wobec tych, którzy są prawdziwymi katolikami. I mnie, jako osobę, która da się pokrajać za Żyda, Araba, czy innego „obcego”, która na co dzień walczy z wiatrakami i przekonuje, tłumaczy, wyjaśnia, prosi i namawia to sformułowanie „katolicyzm po polsku” w kontekście chamstwa, niewiedzy, głupoty, podłości – w dalszym ciągu obraża.

 • To jest absolutnie przerażające. Moi znajomi mieli podobną historię. Nagłośniaj, nagłaśniamy, zero tolerancji dla braku tolerancji.
  Ciekawa jest temu kiedy i czy w ogóle właścicielka lokalu się wypowie :)

 • Paweł

  Nie chce mi się wierzyć, że w moim mieście i mojej dzielnicy o takiej historii adolfowe popłuczyny obsługują w knajpie i próbują rozstawiać ludzi po kątach… No nie wierzę. Jeśli nie ma odpowiednio złożonego zawiadomienia i policyjnego postępowania w tej sprawie to jest fejk.

  Ale jeśli to prawda… To nadchodzą ciężkie czasy i w końcu będzie ostro. Póki co, nie żadne opinie na fejsbuku i polemiki z trolami – nie bądźmy śmieszni – a kodeks karny i pilnowanie aby prokuratura robiła swoje. To obowiązek.

  • No to ci powiem, że całkiem niedawno jak pobity człowiek w Warszawie zgłosił sprawę na pały, to usłyszał że nie warto zgłaszać, bo to im tylko psuje statystyki. Poza tym to wideo z Ełku… psy stoją z boku i ochraniają grupę rekonstrukcyjną „9 Listopada Norymberga” – trochę mówi o tym, jaką funkcję ma policja.

 • Robert

  Współczuje Tobie i twoim znajomym. Ta sytuacja nigdy nie powinna mieć miejsca, aż się wkurzyłem. Ja nie jestem Żydem ale mam znajomych Żydów w Polsce i przez krótki czas jak tam mieszkałem pomagaliśmy sobie nawzajem to znaczy ja ze swoją rodzina pomagałem im a oni nam. Nie będę pisał jak bo to bez znaczenia, wspominam ta rodzine bardzo dobrze. Ogólnie lubię wszystkich ludzi bez podziału na narodowości wyznania.
  Jakiś czas temu miałem krótki epizod, że dałem się wciągnąć w te bezsensowne walki z różnymi wyznaniami i rasami. Teraz jest mi wstyd a nawet bardziej przykro ponieważ niektórzy z moich znajomych się dowiedzieli o tym i potracilem ich. Może moje stanowisko teraz wyda się zdrada czymś głupim dla pewnych ludzi ale nigdy wcześniej przed tym epizodem nie byłem rasista itd. teraz ponownie patrze na wszystkich jednakowo i współczuje po prostu ludziom wszystkim gdy spotka ich niesprawiedliwość. Uważam ze przedewszystkim powinnismy patrzeć na siebie jak na ludzi po prostu. Ci którzy tego nie rozumieją to ci którzy właśnie pałają nienawiścią do innych i posuwają się do najokrutniejszych zbrodni w imię swoich przekonań religijnych czy politycznych. Czasem można zwątpić w człowieczeństwo gdy czyta się co dzieje się na świecie.

 • zU

  – co wnieśli żydzi do wiary katolickiej?
  .
  .
  .
  .
  .
  = JEZUSA!

  • Co wynieśli Polacy?

   .
   .
   .
   .
   = kaloryfer i czterdzieści metrów drutu!

 • zuza

  Witaj, we wrześniu też miałam słabą sytuację, lokal „PIJALNIA PIWA I WÓDKI” przy Nowym Świecie, podkreślam nazwę i położenie, miejsce to typowy szlak turystyczny, lokal to typowy punkt do odhaczenia.
  Była już prawie wczesna godzina, czyli koło 3:00 wracaliśmy, my 4 dziewczyny z innego lokalu, było to środek tygodnia, na ulicach spokój, my właściwie trzeźwe, ale z perspektywą na cydr i pogawędkę. W lokalu kręcili się głównie obcokrajowcy, pochodzenia bardzo mieszanego, grupka młodych obcokrajowców spokojnie razem siedziała w jednej części sali, byli spokojni, grzeczni, cisi i nie dawali oznak upojenia alkoholowego. obsługa za barem była miła, było tak spokojnie i miło… Jedna z moich towarzyszek zainteresowała się grą w którą zaczęli grać ci młodzi obcokrajowcy, tak się z nimi zagadała, że wyszła z nimi porozmawiać na zewnątrz, od razu zapalić, ostatecznie stała z czarnoskórym chłopakiem, nie przeszkadzali nikomu, zwyczajnie rozmawiali przy jednym ze stolików. Nagle zaczęły się problemy, na zewnątrz przy wejściu stało dwóch sporych ochroniarzy w garniturach, a z nimi przy stoliku popijała piwko ich koleżanka. blond dziewczę z wydziaraną na przedramieniu tarczą Legii Warszawy oplecioną różami, dziewczę nagle niespodziewanie zaczęło wyzywać moją koleżankę od najgorszych tylko dlatego, że ta rozmawia z czarnoskórym facetem! ochrona tylko patrzyła z lekkim uśmiechem, a dziewczyna wrzeszczała i pluła,np jej zdaniem znajoma poniża się rozmawiając z czarnoskórym i nie ma godności… ochrona nie reagowała, znajoma próbowała uspokoić dziewczynę powtarzając, że to jej prywatna sprawa z kim rozmawia, dzieliła je odległość 2-3m i kilku stolików, nie rozmawiali na tyle głośno żeby komuś przeszkadzać, agresorka siedziała tyłem do mojej znajomej i jej rozmówcy. Poinformowaliśmy obsługę o zaistniałej sytuacji, ci jednak stwierdzili, że są bezradni w tej chwili, ale poinformują kierownika. Cała sytuacja nasilała się, nie można było spokojnie siedzieć, obcokrajowcy wyszli, była to grupa około 10 osób, po jakiejś dłuższej chwili obok lokalu przechodziła inna grupka mieszana, w tym chłopak czarnoskóry, chcieli wejść do lokalu, patriotka dalej siedziała z kolegami z ochrony, gdy tylko zobaczyła że ta grupka chce wejść do lokalu zaczęła ich wyzywać, już chciała wstawać do nich, okazało się że cała grupka to nasi rodacy, chłopak czarnoskóry mówił po polsku i chciał odejść, jego kolega wszedł z dziewczyną w dyskusje, a co zrobiła ochrona? powiedziała mu żeby lepiej odszedł i nie robił problemów, dziewczyna darła się na pół ulicy. Ochrona nawet eskortowała ją do toalety bo drzwi się nie domykały.
  Lokal w tym czasie w ten sposób stracił około 15 klientów, traci też reputacje, też w internecie, mam nadzieję, że kierownik został poinformowany, a konsekwencje wyciągnięte. Odchodząc zapytaliśmy panów z ochrony z jakiej są agencji, padł tekst „a co chcesz się zapisać” potem panowie podali nazwę korporacji taksówkarskiej i twierdzili że to tak nazywa się firma ochroniarska której podlegają, tacy żartownisie. W lokalu i na zewnątrz nie widzieliśmy informacji o firmie której podlegają ci panowie, dlatego najwięcej nazbiera się lokalowi.
  Zrozumiałabym gdyby lokal mieścił się na jakimś osiedlu, był terenem prywatnym konkretnej osoby która wyznaje konkretne poglądy i grzecznie wyprasza gości których nie chce obsługiwać, żyjemy w wolnym kraju i brak tolerancji też trzeba tolerować. Jednak nie można tolerować chamstwa, agresji i przemocy.
  To był lokal w centrum miasta na szlaku turystycznym dlatego można się spodziewać że więcej niż 50% klientów to obcokrajowcy. Ochrona powinna zachować się profesjonalnie, dbać o dobro klientów i lokalu, powinni wyprosić albo uciszyć koleżankę. W tego typu pracy nie można mieć poglądów, trzeba mieć zasady i kulturę.
  Sytuacja nie była jakoś bardzo groźna, ale zwyczajnie paskudna.

 • kobieta w czarnej koszuli

  Śmiać się chce do jakich tu prowokacji dochodzi pytanie czy te wpisy faktycznie są pisane przez antysemitów troglodytów czy tez wręcz przeciwnie przez osoby, które chcą ukazać polaków jako patologie umysłową i z premedytacją wypisują jak najskrajniejsze obelgi wobec narodowości żydowskiej. Swoją drogą sam tytuł tej „historyjki” to prowokacja. Ludzie nie dajcie się nabrać na te gówno burze, a ci którzy dzielą wszystkich na katoantysemitów i lewakożydofiłów to już dla nich nie ma nadziei !

 • nieistione

  Kurwa, kiedy wy się nauczycie że was tu nie chcemy
  grossy i michniki won do izraela i ameryki

 • Subaru

  2D > 3D
  narysowane dziewczynki są najpiękniejsze ponieważ nie mają żadnych wad, są stworzone jako ideał
  trójwymiarowe kobiety są obrzydliwe, śmierdzą, pocą się, mają wady
  a najgorsze to są polki, owłosione na całym ciele, grube i z okropnym charakterem

 • No proszę, zgodnie z ogólnym trendem…
  Myślałam, że w gastronomii trochę więcej jest tolerancji.
  Mogę osobiście nie lubić Rosjan, katolików czy homoseksualistów (osobiście lubię wszystkich oprócz chamow i nacjonalistów), ale przecież grzeczna obsługa powinna być w standardzie.
  Zdarzyło się, że dobry pracownik, sumienny, grzeczny pożegnał się z pracą, kiedy okazało się, że jest nacjonalistą. Po pierwsze, nie chciałam, żeby innym mieszal w głowach, po drugie nie chciałam ryzykować, że jakiś gość dozna przykrości.
  Nie tolerujemy u naszych gości przeklinania. Głośnego przeklinania. Wtedy zwracamy delikatnie uwagę.
  A, i jeszcze nie akceptujemy picia własnych napojów.
  Niestety, nie mamy alkoholu, ale jeśli chce Pani zjeść pizzę i pogadać ze znajomymi to serdecznie zapraszam :-)

 • Kasia

  No… Bo od samego słuchania o Żydach można się przecież czymś zarazić… Szczególnie jak się nie słucha, tylko podsłuchuje. Myślę, że modnemu lokalowi potrzebna jest reklama na szeroką skalę. Ciekawe, czy będą zadowoleni, jak ich stałą i jedyną klientelą staną się łysi kolesie spod zielonych sztandarów z falangą.

 • Kamila

  Może przed napisaniem tego artykułu warto było się zastanowić czy to co Pani napisała pokrywa się z rzeczywistością? Z opisu wynika ze byli Państwo na imprezie a nie kawie,więc w grę wchodził alkohol, a wiadomo jak jest alkohol są i głośniejsze tony i kontrowersyjne opinie. Jeśli rzeczywiście temat był wyjątkowo neutralny i nikogo nie obrażający, to bardzo przepraszam, sprawa jak najbardziej nadaje się do sądu, ale tak szczerze mówiąc może warto się zastanowić dlaczego NIKT w danym lokalu nie staną w Państwa obronie, ba, nawet nie podał Państwu adresu i nazwy lokalu? Można utrzymywać że wszyscy byli antysemitami i przyjaciółmi psychicznej barmanki oraz jednocześnie maniakalnymi radykalnymi katolikami, ale niestety większe jest prawdopodobieństwo że tematy Państwa rozmów wykraczały poza szeroko rozumianą „neutralność” i szeroko rozumianą „cichą rozmowę” skoro cały lokal ją prawdopodobnie słyszał. Drących mordę Polaków-katolików też by pewnie wywalili, tak na pocieszenie dodam. Ale artykuł szokujący, tytuł dobry, czyimś zszarganym imieniem nabija sobie Pani lajki. Gratuluje.

 • emigrant

  Biedny zydowski narod (pisze to bardzo powaznie) ,znowu syjonisci, tym razem amerykanscy przgotowuja ich na probleny w panstwach w ktorych zyja, jak to robili syjonisci szwajcarscy z podpisywaniem ukladow z Hitlerem.O tym jakos dziwnie sie nie pisze, szczegolnie w pseudo polskich mediach.

 • jasiek

  Problem polega na tym, ze w te zydowskie oszustwo bardzo wielu uwierzylo…Podobnie ma sie sprawa z zydowskim systemem finansowym opartym na lichwiarskim zlodziejskim procederze…
  =======================
  jasiek z toronto

 • Janusz Radeon

  Kto dzisiaj Rządzi Polską?Większość tych popaprańców z PO to syneczkowie wywodzący się z rodzin Ubeckich..i żydowskich…lub o korzeniach komunistycznych.Zapomnieliście że zaraz po wojnie całe kierownictwo Ub stanowili Żydzi.Dzisiejsza Polska jest przez nich sprzedawana.Polacy powinni im pokazać..raczej niech zabierają ten swój Oświęcim do Izraela.Po wojnie większość Polskich Patriotów wymordowali Żydzi wraz ze swoimi bracmi z NKWD

  • Człowieku, co ty bredzisz, tego nie da się czytać.
   Niewiedza i nienawiść pięknie się w tobie komponują.

 • fkr

  Polska to taki durny sługus jesteśmy frajerami do potęgi wszyscy rozgrabiają ten biedny kraj Niemcy śmieci wywożą Żydzi kradną Ruscy zakręcają kurek… a mi pięść się zaciska! jebani politycy cioty niedojebane ! to mają być patrioci? pozwalają na grabież! chamy! bez mojej kurwa zgody instalują sobie jakieś tarcze skurwysyny MAM KURWA DOŚĆ MAM KURWA DOŚĆ!

  • „Niemcy śmieci wywożą Żydzi kradną Ruscy zakręcają kurek”
   patrz, a ja myślałem że to wszystko robią Polacy.

 • Rex

  Może zorganizujmy tam jakąś pogadankę o Żydach? W większym gronie? :)

  • gaox

   I o czym chcesz rozmawiać? Jakimś cudem udało się wytępić tę zarazę, a wy dalej chcecie rozmawiać o tym robactwie?

 • kiwiaczek

  JEBAĆ TYCH ŻYDÓW SKURWIELI, PO CHUJ TAM SZŁYŚCIE JUDEJSKIE ŚWINIE

 • MariuszNR

  Fakty są takie, że gdyby nie Hitler to do dzis mielibysmy w Polsce problem zydowski, w obronie ktorego po wojnie walczyli separatysci I terrorysci zwani zolnierzami przekletymi. Ilu z tych zolnierzy bylo pochodzenia zydowskiego? Mordowali ich sedziowie zydowskiego pochodzenia, ktorzy czynili to w imie prawa zydowskiego, a wiec wszystko jest cacy.

  • Jesteś produktem polskiego przemysłu szkolnego. W zasadzie ci współczuję, bo być może w to wszystko naprawdę wierzysz.

 • smolarka

  Jestem osobą wierzącą i szokuje mnie zachowanie owej barmanki! Zachowała się nagannie, wykazując jedynie swój brak ‚wiary’ w czynach, jak widać. Jej komentarz był tak irracjonalny, biorąc pod uwagę fakt, że wiara chrześcijańska wywodzi się od Żydów właśnie! Powodem nie był więc jej ‚katolicyzm’, ale jej własne zadufanie i wymysł.

 • Mikk

  Juz dzwonili do lokalu. Cytuje:
  „Pani ( w sposób uprzejmy i miły) powiedziała, że wkrótce wydadzą oświadczenie. Twierdzi też, że osoby te zachowywały się agresywnie zanim rozmowa w ogóle weszła na Judaizm i, że rzuciły w kelnerkę szklanką….
  Czekamy na oświadczenie…”

  Zrodlo https://www.facebook.com/events/359150067783884/

 • MiG

  Absolutnie wykorzystać wszystkie możliwe środki prawne. To o czym rozmawialiście nie na żadnego znaczenia. Zostaliście napadnięci, znieważeni i pobici. Zrzutka.pl na obsługę prawną i zrobić prawactwu z życia jesień średniowiecza.

  • ONR

   Spokojnie, i tak dostaniecie wpierdol lewusy jebane przy najbliższej okazji.

   ONR pozdrawia.

   • bo „w polsce nie ma problemu z antysemityzmem”. ha, ciekawe czemu się tu zlatują naziole jak muchy do miodu.

 • Avvram

  Co za brednie, fałsz. Gdzie jest raport policji?

 • kerrubg

  „Wywiązała się bójka”
  Jak się ta bójka dokładnie wywiązała? Czy ten element tej zmyślonej opowieści jeszcze nie został dopracowany?

  • co za gówniany tekst

   dokladnie, autorka sama nie umiała się pewnie zachować, więc ją wywalili i teraz opowiada bajki na swojej durnej stronce

 • Polka

  Tylko idioci uwierzą w taką bezsensowną manipulację. To wszystko się kupy nie trzyma.

 • Franc

  Mi się nie podoba tylko jeden fakt w tej dyskusji. Mianowicie postrzeganie każdego katolika przez pryzmat tej Pani. Absolutnie Panią popieram, w każdym momencie tej relacji. Ale pomijając fakt tego co krzyknęła czy Pani osobistym zdaniem ta Pani miała prawo się nazwać katoliczką? Atakując bliźniego za nic? Czarne owce znajdują się w każdej religii – nie rozpoczynajmy teraz krucjaty w drugą stronę – potępiajmy natomiast prostactwo i zasłanianie się religią, jakąkolwiek, bo nie znam takowej która czegoś takiego nie akceptuje! To że ktoś się nazwie katolikiem i robi coś takiego nie znaczy że mamy szkalować wszystkich innych na jedną komendę, bo nagonka na katolików tez ostatnio robi sie modna. A Ta Pani z katolicyzmem nie ma nic wspólnego.. Mi osobiście jest wstyd jako człowiekowi, że tacy ludzie są u nas w kraju, że potrafią skakać innym do gardła i to do tego w lokalu. Mam nadzieje że wszystko będzie dobrze i sprawiedliwość będzie po Pani stronie. Pozdrawiam

  • zenada

   czego tu oczekiwac od przecietnej glupiej kurwy

   • Trochę szacunku dla klienta, który przyszedł do baru w którym ona pracuje?

 • jaka zdziwiona, ze policja przyjezdza po 30 minutach ? skad ona sie urwała… bo chyba nie z polski… .. poza tym artykuł taki wydumany., az sie boja jak wszystko wyglądało z pozycji neutralnego obserwatora bo nie wierze w taki przebieg kłótni. Ppanstwo sobie grzecznie siedza i miło rozmawiaja.. i praktycznie nagle nagle psychiczna obsługa knajpy rzucia sie do duszenia… pewnie.. … predzej uwierze w krasnoludki. .. jestescie pewni , ze nie sprowokowaliscie takiego zachowania ? moze miał jakis nieprzyjemny akcent miejsce.. ale obawiam sie ze autorce ktos za to zapłacił zeby tak podkoloryzowac.. .szczegolnie teraz jak niemiecki dziennik po jednym incydencie z kebabem napisal ze polacy to rasisci… jakos sie idealnie wpisuje w narracje niemiecką… a po artykule widac.. ze jestes anty katolem po prostu .. i odpisuj sobie co chcesz… predzej uwierze ze nowak zapomnial wpisac zegarka do zeznania majątkowego.

 • Aneta

  BOSZSZ ….te niektóre komentarze tutaj poniżej krytyki… każdy ma prawo do swoich poglądów ale ludzie czy WAS ( a przynajmniej niektórych z was) CYWILIZACJA KOMPLETNIE OMINĘŁA ???
  pisanie takich antysemickich głupot w kraju gdzie Żydzi mieszkali 1000 lat i część z nich się ZASYMILOWAŁA jest delikatnie mówiąc brakiem wiedzy jeśli nie kompletną ignorancją bowiem KAŻDY Z NAS zapewne miał w rodzinie jakąś domieszkę żydowskiej krwi czy tego chce czy nie ;)
  swoją drogą dziwi mnie dlaczego ci wszyscy wojujący antysemici NIGDY nie mają odwagi podpisać się własnym imieniem i nazwiskiem …lub chociażby imieniem ?
  wstydzicie się tego co piszecie ???

  • fkr

   a ty żydówo jebana podpisałaś się niby swoim nazwiskiem? kończy się na -baum czy na -stein? przyznaj sie

   • Aneta

    hahaha…..zaiste wysoki poziom intelektualny polemiki … mam STAROPOLSKIE nazwisko zakończone na ~czak

   • Ciekawe polskie nazwisko „Fkr”.

 • Kamil

  Ale poerdolomento. Rozumiem, że sprawa skończy się w sądzie i będzie wpis klatkach dalszy przebieg? No chyba, że to słaba prowokacja za garść szekli albo zwykła walka z konkurencją.

  • Joanna

   Też mam takie wrażenie.

 • Marek Bogdan

  Nigdy nie byłem w tej knajpie ale teraz zacznę chodzić, to miło że są jeszcze miejsca gdzie wyznaje się jeszcze jakieś wartości.

  • Tento

   Żałosne, kiedys identyfikowałem sie ze środowiskiem narodowym ale jak zobaczyłem ze wasze hasła a rzeczywistość maja sie jak pieść do nosa to zacząłem gardzić tym środowiskiem. Zachowujecie sie jak jebany motłoch i to na gruzach Warszawy która zrównały z ziemia bydlaki o takich samych poglądach. Zwykli ludzie tacy jak my wszyscy cos Ci zrobili?Nie? No to wypierdalaj i wyladuj swoją frustracje na siłowni albo znajdź sobie dziewczynę

   • narodowo-radykalny

    @Tento

    to wypierdalaj. Knajpka jest fajna i od tej pory też zacznę bywać częściej. Kelnerka naprawdę zaimponowała swoją postawą

    CWP!

    • No, właśnie dla takich ludzi jak ty jest ten burdel. Dlatego te ściemy z piciem w myckach z dziennikarzami po zadymie w wykonaniu szefowej tej meliny mnie nie wzruszyły.

 • Roman

  „Katolicyzm po polsku” – piękne wrzucenie do wora całej religii katolickiej w Polsce, przez jedną powaloną barmankę. Trochę to krzywdzące dla tych normalnych katolików. Gdybym napisał przykładowo „Judaizm po żydowsku” i zbeształ jednego żyda/grupę żydów, to został bym zjechany za antysemickie zapędy, ale obraza katolika zawsze spoko. Proszę spojrzeć na to z tej strony.
  Nie mniej cała sytuacja została przedstawiona tylko z jednej strony, czekam na wyjaśnienia właścicieli.

  • mike olliston

   autorka znana jest w wielu środowiskach ze swych tendencji do mitomanii i konfabulacji, czemu mnie nie dziwi ten dzisiejszy post?

 • Ania

  Współczuję Ci, to co was spotkało. Pochodzę z Krakowa i sama mam mnóstwo wiele znajomych wyznania mojżeszowego. Nigdy, ale to nigdy nie spotkała mnie taka sytuacja. Nawet jeśli byliśmy w restauracji czy w knajpie. Nigdy nas nie wyrzucono, za to że ktoś ma kipę lub rozmawiamy o Izraelu czy o żydach. Nagłośnij sprawę!!!!

  • Szuflex

   widocznie wawka ma wiecej poziomu i przyzwoitosci od wiesniakow z Krakowa

 • kobieta w czarnej koszuli

  kobietko skoro kasujesz nieprzychylne komentarze ale merytoryczne to jaki sens w ogóle ma ta twoja cała działalność , dopieszczanie własnego ego ? wbrew temu co ci się wydaje jesteś równa temu katotalibanowi

  • Krzysztof

   Trudno się nie zgodzić.

 • Paolo

  Jeśli barmanka była także właścicielem tego baru to miała pełne prawo odmówić obsługi. Zamiast wszczynać kłótnie lepiej było opuścić lokal.

  • Karolina

   Nie miała prawa. Art. 138 Kodeksu wykroczeń: Kto, zajmując się zawodowo świadczeniem usług, żąda i pobiera za świadczenie zapłatę wyższą od obowiązującej albo umyślnie bez uzasadnionej przyczyny odmawia świadczenia, do którego jest obowiązany, podlega karze grzywny.

 • Antara

  Ale co to za zwyczaje podsłuchiwać cudze rozmowy? Uczono mnie dawno temu, że to jest niegrzeczne ale może czasy się zmieniły i zwyczaje również?

  • Janina Czajka

   Przecież ta kobieta (autorka wpisu) ordynarnie kłamie – byłam tam i wyglądało to tak, iż autorka (razem z jej niewydarzonymi znajomymi) darła się i śmiała przez caly czas w niebogłosy, śpiewając niewybredne piosenki obrażające najznamienitszych z Polaków (której przez przyzwoitość nawet nie przytoczę), przez co została wyproszona z lokalu przez zdegustowaną obsługę, po wielokrotnych interwencjach gości (m.in. mojej). Co się na koniec okazuje? Winni są… katolicy.

 • Grzegorz

  W takich wypadkach warto jednak nagłosnić nazwę i adres lokalu, oraz zasłyszane imię barmanki.
  To, że antysemityzm i głupota maja się nadal dobrze w Polsce jest dobrze wiadome. Jeśli takie wypadki zostają anonimowe i bezkarne będzie tego coraz więcej.

  • jebać skurwieli

   gadasz jak jakiś żydek

   • Wiem jaki! Nazywał się Jezus i był uchodźcą z Bliskiego Wschodu oraz komunistą.

 • Wszystko przez żydów.

 • MAX

  Tak się kończą ostentacyjne rozmowy, miejsce publiczne zobowiązuje.. Należało przeprosić i ściszyć głos albo rzeczywiście zmienić od razu lokal skoro o to poproszono. Zamiast tego zaczynasz pyskować w zasadzie i przekonaniu że Ci przecież wolno bo ty przecie wielka blogerka juz uradowana w głębi duszy że złapałaś niezłą sensację tym samym materiał na swoje wypociny. To prawda, żydów nikt nie lubi. Poczytaj co piszą hotelowe pokojówki o żydach odwiedzających polskę, dowiesz się jak twoi kochani przyjaciele żydzi srają w kinkiety hotelowe i inne obrzydliwe sprawy.

  • na jakiej stronie mozna znalezc te opisy?

  • MAX na jakiej str sa opisy , bo jestem ciekawa

  • „Poczytaj co piszą hotelowe pokojówki o żydach odwiedzających polskę”

   he, lepsza beka jest w artykułach prasowych o hotelach, w których mieszka katolskie białe polactwo. Szczególnie jeśli przyjeżdża tylko na weekend :D

 • Patryk

  Z tym że prawdziwi katolicy nigdy by tak nie zareagowali na czyjeś poglądy. Katolik nie może być antysemitą. To bezczelnie przeczy podstawowym fundamentom wiary. Niech Pan ma Polskę w Swej miłosiernej opiece!
  Lb 6, 24

 • Policjant

  Art. 256. (Propagowanie faszyzmu lub totalitaryzmu) też może być pomocny. Powodzenia.

 • Gooo

  nie jestem żadnym religiantem, ale stanę w obronię katolików. Nie ma potrzeby opluwać całą populację katolicką na podstawie jednego wydarzenia. A dwa… nie chce mi się wierzyć w to, że wy byliście spokojni i nagle was zaatakowano. Już raz była w necie akcja, że obrażano żydów w jakiejś knajpie, po czym wyszło, że grupka izraelitów nie chciała opuścić (zamkniętego już) lokalu i wyszła szarpanina. Ciekawe jak to wygląda z drugiej strony.

 • Joanna

  Wiecie Państwo – na głupotę nie ma rady. Tolerancji uczymy się od innych. Podróżujemy, obserwujemy i wszędzie możemy spotkać się z zachowaniami, których nie akceptujemy. Wszystko bierze się zwykle stąd, że żyjemy w przeświadczeniu, iż jesteśmy pępkiem świata, a nie cząstką zespołu.
  Ja nie oceniam ludzi po ich wyznaniu, nie oceniam po światopoglądach. Oczywiście, że mam wśród znajomych zajadłych fanatyków do upadłego broniących swoich poglądów. Tacy są ludzie – różni. Nie ważne; żyd, muzułmanin, grekokatolik czy buddysta albo ateista. Ważny jest człowiek; dobry albo zły. A ta pani jest po prostu złą kobietą. (cyt. Lindę – „Bo to zła kobieta była.”) Ktoś jej zrobił w życiu krzywdę i nie znalazła winnego.
  Odreagowała na Was. Generalnie zachowanie skandaliczne; komentarz do rozmowy, której, rozumiem, Państwo z tą panią nie prowadziliście. A dalsze wypadki … bez komentarza.
  Zwracam uwagę, że ta kelnerka ma pracodawcę i należało go o tym incydencie poinformować.
  Pozdrawiam i życzę samych miłych i życzliwych ludzi wokół bez względu na to jaką wyznają/nie wyznają /wiarę.

 • Policjant

  Zapoznaj się z art. 119 (dyskryminacja) oraz 257 (Rasizm) Kodeksu Karnego.

 • Krzysztof

  Środek nocy sylwestrowej , jaki piszesz, wtedy z ludzi różne chamy wychodzą. Nie brał bym tego zbyt osobiście ale – tak, napiętnowałbym lokal i kobietę, tak jak to zrobiłaś. Kilka lat temu byłem na Sylwestrze w jednym z dużych warszawskich hoteli, po 3 h nad ranem towarzystwo przy jednym z stolików zaczęło się okładać i wyzywać, przyjechała policja. Okazało się , że panowie wciągnęli jakieś prochy obok alkoholu…
  Pisząc o „katolikach” w jednym szeregu ( sam jestem po babci Żydem) też stawiasz się na poziomie tej blondorangutanki. Może i to była katoliczka, ale i zwykła, prosta chamka. Takie potwory są w każdym środowisku. Nie wrzucałbym wszystkich do jednego wora. Lokal powinien przeprosić za tę prostacką kobietę.

 • Andrzej

  Łooo rany. Jaki żale ten tekst. Statystyki spadają i trzeba było czymś podbić?

 • Megakrólik

  A ja kiedyś biłem się z Cyganami, którzy zaatakowali kobietę. Nietolerancja, agresja, antypolonizm. Jeżeli myślisz, że ciebie to nie dotyczy bo jesteś wykształcony, tolerancyjny, obracasz się w środowisku wielokulturowym to jesteś w błędzie. Mówię Wam, antypolonizm Cyganów w XXI wieku to poważny problem.

  • Dużo gorszy jest polonizm polsko-polskich Polaków – on dużo bardziej obraża Polskę niż wydumani przez ciebie „Cygani”. Wszyscy Romowie, jakich spotkałem, byli wobec mnie życzliwi. Polacy? Może jakieś 10%.

 • Alama

  No cóż, można się spodziewać, że coraz więcej takich zdarzeń będzie w Polsce miało miejsce. Jeśli bowiem liderzy kraju zachowują się po chamsku, jeśli ich dewizą jest postawa szatniarza z filmu Barei (…nie mam twojego palta…No i co mi zrobisz?!!!), jeśli w Sejmie metody chuligańskie biorą górę nad kulturą i przyzwoitościa, a nienawiść i nietolerancja to główny motyw kościelnych kazań, to niczego lepszego nie można się spodziewać po tzw. ogóle społeczeństwa. Wszak przykład idzie z góry. Tylko może warto pamiętać, że takie początki miał swego czasu faszyzm w Niemczech…

 • Justice

  Bardzo Wam współczuję. Takie zachowania należy piętnować. Nie podoba mnie się jednak w jaki sposób. Po co dzielić, wprowadzać złe skojarzenia (sam nagłówek). Czy nie o to chodzi, że wszyscy jesteśmy takimi samymi ludźmi, bez względu na to czy żydami, czy katolikami? Na mnie takie sposoby działają jak płachta na byka, a sama nawet nie jestem katoliczką. Dzielmy się dalej…

 • Monika

  Jestem w szoku, proszę zgłosić sprawę nie na policję, tylko do prokuratury. Nie można tak zostawić tej sytuacji jedynie oburzeniu nielicznych. Powodzenia i wyrazy współczucia.

 • Katarzyna

  A właściciel lokalu wie o zdarzeniu? Przykro mi bardzo :-(

 • twojstary

  to odpowiedź na to jak żydzi nas wszędzie szkalują, myślicie, że to działa tylko w jedną stronę? myślisz żydzie jeden z drugim, że możesz bezkarnie opluwać polaczka a ten będzie się z tego cieszył? Nienawidzimy was jeszcze bardziej niż wy nas.

 • Kryspin

  Niczym się nie różnisz od barmanki. Zaszufladkowałaś katolików jak ona Żydów.

 • Aneta

  moim zdaniem warto by tą sprawę nagłośnić trochę bardziej na facebook`u i innych portalach społecznościowych ze względu na to że to jest lokal publiczny i warto aby goście WIEDZIELI z kom mają do czynienia . Bardzo Wam współczuję , niestety to że polski antysemityzm jest nadal żywy dane mi było doświadczać na własnej skórze ze względu na wygląd wielokrotnie . Przy czym muszę przyznać że w kraju w którym się wychowałam i żyję moi polscy koledzy zawsze dawali mi boleśniej odczuć swoje poglądy względem Żydów niż np Niemcy z którymi przez wiele lat pracowałam . Sądzę że niestety ten stan rzeczy wynika z niskiego ciągle poziomu naszej oświaty a tym samym braku kultury .
  Tak czy inaczej niefajnie że Wam się to przydarzyło ale bardzo dobrze że o tym mówisz bo takie sprawy uważam że warto nagłaśniać. Pozdrawiam

 • Jamar

  Okazuje się, że ortodoksyjny nie musi być tylko Żyd. Jednak przez mnogość ortodoksyjnych katolików nasz kraj staje się katolibanem…

  • Z tą różnicą, że Liban przyjął milion syryjskich uchodźców, a Polska zero. I że tam można wyznawać każdą religię, jaka ci się podoba, a tutaj tylko jedną i to w jakiejś patologicznie obłudnej interpretacji.

 • Przemek

  Jest mi strasznie przykro, ale nie jestem zdziwiony. Od dawna wiedziałem, że ta sławna polska opiewana przez ludzi, którym w danym momencie tak wygodnie tolerancja to jedna wielka fikcja. Jest mi przykro bo jestem Polakiem i utożsamiam się z mym narodem i tą ziemią. Takie miejsca jak wspomniany przy Foksal lokal trzeba po prostu bojkotować i namawiać wszystkich do bojkotu. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że to czubek góry lodowej. Ludzie nie uczą się na historii i wygląda na to, że jak barany dają się sterować. A tak na marginesie chętnie sam bym „poleciał do Michnika” i jeśli znalazł by czas żeby ze mną porozmawiać – byłbym zaszczycony. Trzymajcie się !

 • Aga

  Straszne :-( Jestem chrześcijanką i ostatnio często mówię o Żydach. W miłym tonie. I co teraz?! :-) Smutne jest to , że ktoś mówi o sobie”katolik” a jego życie nie ma z Bożymi standardami nic wspólnego.

 • Emma

  pani zapomniała zmienić koszulki na brunatną , moze nawet miałaby nawet więcej klientów, jeje rodzice i dziadkowie raczej nie wiedzieli co oznacza faszyzm i wojna

 • arte

  Sytuacja w stresie.nalezali zglosic probe morderstwa,ze ludzie maja noze I tulipany….wtady wpada inna ekipa

 • Jarosław

  Wierzyc mi się nie chce ,ze coś takiego miało miejsce w Cafe Foksal. Od dzisiaj łukiem będę omijał ten lokal. Myślę ze do bojkotu Cafe Foksal przyłączy się sporo osób.Owa pani zapomniała o jednej zasadzie: klient nasz pan. A podsłuchiwanie rozmów nie należy do jej obowiązków. Jak ona jest katoliczką ( wątpię, czy chrześcijanką) to zapomina o tym,że ogłoszona przez parlament Patronka Roku 2017 Matka Boska Częstochowska jest Żydówką. Nigdy nie przeszła na katolicyzm! A pominięty Leśmian był konwertytą. Ech, co za dziwny kraj…

  • Miłosz

   Będziesz łukiem omijał lokal, tylko dlatego, że ktoś napisał stek bzdur na temat, bądź co bądź, wspaniałego lokalu?

 • To jest dowod na to, jak polski katolicyzm odszedl daleko od chrzescijanstwa… a poniekad jestesmy z tej samej gliny judeo-chrzescijanskiej. Amen

 • matmax426

  Po pierwsze absolutnie jestem przeciwny zachowaniu Pani barmanki. Każdy ma prawo rozmawiać o czym chce w prywatnym gronie i nikt nie ma prawa się wtrącać, szczególnie w sposób agresywny!
  Ale nie zapominajmy że to Polska. Nie wiem gdzie się Pani ukrywała przez ponad trzydzieści lat (na marginesie dodam że jestem w tym samym wieku) skoro takie sytuacje Panią dziwią? Niestety ale Polacy są narodem agresywnym i rasistowskim, który nie akceptuje jakiekolwiek inności, o czym sam przekonałem się niejednokrotnie na własnej skórze, a o nienawiści do żydów nawet nie wspominam (ale pojąć nie mogę skąd ta nienawiść, skoro po drugiej wojnie światowej żydów w Polsce praktycznie nie ma, więc nie mogli bezpośrednio dać ku temu powód).
  Ten wpis można porównać z narzekaniem turysty który pojechał do Australii nad ocean i został oparzony przez meduzę. Czy nam się to podoba czy nie ale Polacy to rasiści i tego nie zmienimy.
  Znajdując się w takiej sytuacji po prostu wyszedł bym z restauracji po uprzednim poinformowaniu barmanki że nie omieszkam napisać o niej na portalach społecznościowych, podając oczywiście gdzie do sytuacji doszło. Taka „reklama” była by wystarczającą nauczką, i to bez rękoczynów i udziału Policji.
  Pozdrawiam!

  • Anna

   Na takie bydło trzeba reagować ostro. Mam nadzieję, że osoby pobite założą sprawę, to dopiero będzie nauczka.

 • Józef

  Horror! Żyjemy w dżungli.

 • Katarzyna

  Nie jest to taka sama sytuacja, jednak zgadzam się, że nie można czuć się bezpiecznie we własnym kraju, w mieście w którym się dorastało. Kilka dni temu jechałam pociągiem SKM. Wsiadłam w centrum, za mną wsiadła para. Pani, jak potem się okazało pochodzenia ukraińskiego, Pan zdecydowanie ciemnej karnacji, pochodził z Indii. Para rozmawiała po angielsku. Dosiadł się też mężczyzna, w średnim wieku, może po 50. Co chwile gadał coś pod nosem o tym, że takie „brudasy” nie powinny mieszkać w Polsce. Gotowało się we mnie, ale ok, może sam do siebie mówić. Nie robi tego personalnie. Dojeżdżam, wysiadam. Widzę, że za mną wysiada owa para. Doszliśmy do skrzyżowania, pytają mnie o drogę, więc im odpowiadam, oczywiście po angielski. Podchodzi do nas mężczyzna z pociągu, zaczyna do nas krzyczeć dość brutalne słowa i wulgarne słowa, znaczące nic innego, jak to, że dla takich jak mi, nie ma miejsca w tym kraju. Poczułam się zażenowana. Dochodzi do rękoczynów ze strony Pana w średnim wieku i tym razem krzyczącego „zabiję, zabijemy Was wszystkich!”. Pozostali przechodni uciekają wzrokiem, nic nie widzą. Uspakajam Pana, mówiąc, że zadzwonię po Policję. Gdy Pan podszedł do nas po raz 3, zadzwoniliśmy po pomoc. Radiowóz przyjechał po 40 minutach, Pana już nie było. Policjancie naprawdę myli, sympatyczni i pomocni. Jednak sytuacja była dla mnie żenująca, było mi wstyd, za to jak zostali potraktowani ludzie, tylko z powodu innego koloru skóry, akcentu czy języka, którym się posługiwali.

  Mam wrażenie, że na przełomie ostatniego roku, bardzo się w Polsce zmieniło. Czy tylko mi się wydaje, że jest ogólne przyzwolenie na takie zachowania?

 • Agata

  Moim zdaniem warto te sprawę nagłośnić, może program Uwaga? To jedna z wielu podobnych sytuacji, o których ostatnio słyszałam, najbardziej agresywna wprawdzie, ale utrzymana w podobnym klimacie. Wszyscy zainteresowani jak na razie postanowili potraktować swoje doświadczenia w kategorii spraw prywatnych, więc ani winni nie ponieśli odpowiedzialności, a nie ludzie nie są alarmowani, że źle się dzieje… Przykro mi, że coś takiego Was spotkalo.

 • Bardzo mi przykro! I znów historia zatacza koło, niewiele ludzkość się nauczyła, choćby na II wojnie światowej. I tuż przed nią w Niemczech i kilku innych krajach takie sytuacje miały miejsce i policja tak samo „bezstronnie” reagowała! Jak się potem to wszystko skończyło, wiadomo… :-( Jestem z Tobą sercem! ( Wiem że w Warszawie takie podejście do obcokrajowców jest gorsze, niż u nas w Poznaniu). Nie upadaj na duchu! Pozdrawiam serdecznie! :-)

 • A.

  Tytułujesz wpis „Katolicyzm po polsku” bo ktoś przedstawił się jako katolik i zachował jak idiota?
  Rozumiem, że nie będzie problemu, jeśli postanowię nazwać terroryzm „islamem po syryjsku”, bo terrorysta krzyknął” Allahu Akbar”?
  Tytuł tego wpisu wskazuje, że nie jesteś tolerancyjna. I tak – Twój tekst ma na celu krytykę wyznania, a jednocześnie narodowości, poprzez sugestię, że ten rodzaj katolicyzmu jest „polski” w przeciwieństwie do tego lepszego, zagranicznego.
  Pozdrawiam

  • P

   Od kiedy Islam = terroryzm? (O ile oczywiście nie jesteś jednym z tych błyskotliwych, którzy twierdzą, że muzułmanin to automatycznie terrorysta…)

   I tak, ten rodzaj katolicyzmu *jest polski.

   • Logika nie boli

    Jakiś problem z analogią widzę :)

   • Olo

    Przeczytaj uważnie post A., on jest prosty, jeżeli masz IQ większe od karalucha powinnaś go ogarnąć, mimo że na razie słabo ci idzie…

  • wnuszynka

   Pewnie powinnam zostawić odpowiedź autorowi wpisu, ale napiszę.
   Za daleko idące wnioski wysnuwasz, drogi A. To nie jest krytyka wyznania, a postawy, jaką osoba deklarująca takie wyznanie pokazała. I tu nie chodzi wyłącznie o zachowanie się idiotycznie, ale również przyzwolenie na przemoc – przecież to zachowania bardzo naganne i mało katolickie. Być może tytuł generalizuje – racja. Ale to tytuł. Sam tekst nie ma już takiego wydźwięku. Zarzucając całemu tekstowi nietolerancję – bardzo się rozpędzasz.

   Również pozdrawiam,
   M.W

 • Joanna

  Izrael jest pieknym krajem. Wiele Polakow jest pochodzenia Zydowskiego nawet tych ktorzy o tym nie wiedza, gdyz miliony mieszkaly w Polsce. Wystarczy spojrzec na wiele Polskich znanych artystow i piosenkarzy sa pochodzenia Zydowskiego. Zreszta sam Jezus Chrystus byl Zydem. Jezeli ta pani jest prawdziwa katoliczka to powinna byc ciepla i otwarta na inne wiary, inne kultury. Na tym przeciez polega chrzescijanstwo? Moj ojciec jest Polakiem, natomiast mama jest innej narodowosci. Sama jestem raczej sniada. Niestety wiem doskonale z wlasnego doswiadczenia, ze w Polsce jest bardzo duzo antysemityzmu i rasizmu. Ale niestety rozpowszechnia sie to na calym swiecie teraz. Musimy walczyc i nie poddawac sie o wolnosc slowa, rownouprawnienie zarowno ludzi innych narodowosci, jak i orientacji i kobiet. Peace and love i nie dawaj sie przestraszyc.

 • Juzek

  Ja jestem antysemitą ale nie zareagowałbym aż tak agresywnie, nie ingeruję w prywatne rozmowy nawet jak mnie drażnią. Nienawidzić żydów też można z klasą :)

 • Beata Ka.

  Myślę, że dobrym rozwiązaniem będzie zapamiętać ten lokal i nie chodzić tam więcej dopóki ta obsługa tam pracuje. Bardzo szybko się rozniesie, może przyjdą klienci bliscy jej poglądom. Tylko jak się zachowają??? Tak jak w Ełku?

 • Mariano

  fake

 • OLAF

  Odkąd pis objął w ładzę w tym kraju ujawniły się najgorsze instynkty. Dzięki pisowi mamy to co mamy pis nie reaguje wręcz ich popiera to ich elektorat własnie, szumowiny i mendy ..Oni sa gorsi od islamistów.
  A ta barmanka powinna się zadławić wlasnym jadem.
  PIS odebrał nam nasza ukochaną tolerancyjną Polskę ale tylko my możemy ich powstrzymac.

  • Olo

   Pigułek dzisiaj nie wziąłeś? PiS wygrywa, bo ludzie już nie mają siły słuchać takiego lewackiego bełkotu jak Twój. Brednie to mało powiedziane…

 • AM

  Zgłosiłabym tę sprawę do rzecznika praw obywatelskich. Nie można tego zostawić.

 • Poznaniak

  Może trzeba było Pani barmance tzw katoliczce zwrócić uwagę, że klęczy w kościele przez żydem Jezusem i wierzy w żydowskiego Boga więc nie rozumiecie skąd jej antysemityzm. Pewnie ci agresywni kolesie to też byli „głęboko” wierzący. Oczywiście to sarkazm. Współczuję wam ale nie jestem zaskoczony. Żyjemy w społeczeństwie ksenofobicznym i rasistowskim dodatkowo podjudzanym wyjątkowo perfidnie przez wykorzystujących ten fakt polityków żądnych władzy i pieniędzy oraz części kleru o równie nieczystych intencjach. To przykre tym bardziej, że każdy z nas polaków ma wymieszane geny od Żydów, Niemców, Ukraińców, Rosjan, Białorusinów, Tatarów, Czechów i wielu wielu innych narodowości licznie zamieszkujących przez wieki ziemie polskie ale to do pustych łbów „prawdziwych polaków” o niskim IQ nie dociera.

 • Damian

  Ja na Pani miejscu działałbym dalej. Trzeba wytoczyć proces cywilny. Dać znać właścicielowi baru. Zrobić wszystko, aby ta kobieta już tam nie pracowała.

  • Olo

   To jest prywatny lokal i jak mają ochotę to cię mogą wyprosić ot tak.

   • taka prawda

    Każdy lokal na świecie jest prywatny. Jeszcze tak nie ma, żeby państwo było właścicielem knajpy. I nie, nie mogą wyprosić, ot tak. Ktoś, kto otwiera restaurację godzi się na pewien kodeks. Więc niech pan głupio nie zalewa.

 • Marian Blacharski

  Wspolczuje i podaje dalej.

  • qw

   Obowiązkiem barmanki jest obsługiwać klientów z uśmiechem i nie wtrącać się do ich prywatnych rozmów. Jak się nie podoba, powinna zmienić pracę, bo tu niestety jest kontakt z różnymi ludźmi.
   Szkoda, że nikt nie nagrał tego incydentu, zwłaszcza późniejszej szarpaniny i bójki. Tak czy inaczej ludziom się w d*pach poprzewracało i zapomnieli, gdzie jest ich miejsce.

 • Lys

  Relacja nie trzyma mi się tu przysłowiowej „kupy”. Albo barmanka miała jakiś atak choroby lub była „pod wpływem” albo „konwersacja nie bardzo była soft i nie bardzo prywatna i nie bez kontrowersji”, w innym przypadku barmanka nie znałaby jej treści i nie reagowała w tak niezrozumiały sposób. Jakieś dowody na przebieg wypadków? Warto by wypowiedział się tu właściciel lokalu.

 • Adam

  SZOK masakra, chamstwo i głupota. Brak szacunku do pracowników i właścicieli lokalu. Prywatny lokal więc jak poproszono was o opuszczenie trzeba było wyjść a nie zachowywać się jak zwykłe chamstwo. Jak wam gość nie odpowiada i prosicie go o opuszczenie swojego domu to on nie robi jak wy tylko kulturalnie wychodzi.

  • wychodzi niestety nie płacąc, tylko rzucając petardą.

 • Łukasz

  gdybyśmy wszystkich katolików pozamykali w psychiatrykach żyłoby się o niebo lepiej

  • Joanna

   P, ale on „pierdzieli”:) Wiec musimy go koniecznie brac na powaznie.

  • taka prawda

   To co pan napisał jest zarówno podłe jaki i bezdennie głupie. I prawdopodobnie podpada pod paragraf o szerzeniu nienawiści.

 • Olo

  Sorry, ale ta historia to jakaś jedna, wielka bujda. Na Nowym Świecie radiowóz stoi niemal co parę metrów, szczególnie w Sylwestra. I czekałaś na policję 30 min? Idź te ściemy walić sobie gdzie indziej, cała historia brzmi tak kretyńsko, że szkoda gadać. Zresztą nawet jak się wydarzyła, to rzeczywiście powód obrażać wszystkich Polaków, bo trafiłaś na jakąś walniętą barmankę. Ja pierdziele, ale ludzie dzisiaj mają problemy…

  • P

   Aha, czyli to, że ty nie wierzysz jest absolutnym dowodem, że nic się nie wydarzyło? A to, że wielu Polaków od lat zachowuje się dokładnie w ten sam sposób (albo jeszcze gorzej) to też ściema? Gdzie w tym tekście jest obraza wszystkich Polaków? A problemy to chyba raczej ty masz, z czytaniem ze zrozumieniem i myśleniem logicznym. Nie mówiąc już o tym, co mówi o tobie używanie idiotycznego argumentu „są ważniejsze rzeczy”.

   • Olo

    Nie chce mi się odpowiadać Tobie, bo Ty nie raczyłaś odpowiedzieć na to co ja napisałem. Polska od zawsze była krajem mega tolerancyjnym dla Żydów, na czym przejechaliśmy się nie raz, bo nigdy „naród wybrany” nie potrafił tego docenić. Dzisiaj również jest tak. Jeżeli chcesz zobaczyć co znaczy antysemityzm prawdziwy jedź na zachód Europy, szczególnie duże miasta jak Paryż, Berlin czy Londyn. Tam Żydzi się atakowani, czy zabijani po prostu, niemal każdego dnia. U nas ktoś powie tylko, że nie lubi Żydów, albo coś w tym stylu i już histeria lewaków. Znam proporcje, mocium Panie

    • „nigdy „naród wybrany” nie potrafił tego docenić” – rzeczywiście, szczególnie w komorach gazowych czy w pociągach wyjeżdżających z Polski w 1968. Kto cię uczy historii w tym gimnazjum?

  • He Olo, chyba nigdy nie widziałeś jak policja potrafi biegać ślimakiem, gdy jej się nie spieszy. Na przykład wideo z Ełku, jak mendy stoją a obok nich lecą kolejne okna ku uciesze pijanych kretynów. Faszyści i policja to jedna koalicja. Nie, nie od roku.

 • Wiola

  Jestem równiez zszokowana. Nie pierwszy raz ostatnimi czasy :( Mam wrażenie, że wszelkiej maści ludzie o bardzo radykalnych poglądach poczuli się ostatnio bezkarni. Moja noga nie postanie w tym lokalu.

 • klamka

  to nie od dzisiaj takie incydenty – pamietam w 1991 roku przyjechalam ze znajomym do Warszawy – Stary Rynek – serce miasta – rozmawialismy wszyscy po francusku bo zacnym gosciem byl Francuz – z Nowego Rynku nadbiegla grupa mlodych mezczyzn z haslami atysemickimi i rzucila sie na grupe wycieczkowa z Israela , pobili ich – moj gosc nie mogl zrozumiec dlaczego bojka, dlaczego nie interweniuje od razu policja i dlaczego w srodku Europy odbywaja sie takie antysemickie napady w bialy dzien – nawet nie w nocy – Dlatego tez dzisiaj juz nie mam zadnych zludzen – wiem ze brunatna polska zaraza rozlewa sie po Polsce . Przykro mi ale mimo checi duzej pokazania Polski moim znajomym odradzam wycieczke do kraju w ktorym byle barman moze napasc i jego przyjaciele wyzyc sie bezkarnie. Pod tolerancyjnym okiem policji.

 • Cezary

  Mam 47 lat, zawsze uważałem ze z tego kraju trzeba uciekać, niestety jak byłem młody nie mogłem ( paszport to było marzenie )
  Do dziś nic się tu nie zmieniło i każdy szukający szczęścia młody człowiek powinien stąd uciekać, im dalej tym lepiej. Przyszłości w Polsce nie ma, normalności tym bardziej. Wiem bo pędziłem tu całe swoje życie.

 • Jarek

  Cóż. Ja po takim słownym ataku bym po prostu wyszedł.
  A przy tym kiepski katolik z tej barmanki, skoro nie wie, że wyznaje wiarę w zmartwychwstałego Żyda.

 • Błażej

  Katastrofa. Mam wrażenie, że obecnie ludzie o dziwnych, „prawdziwie polskich” poglądach zaczęli się mocno uaktywniać zachęceni wydarzeniami politycznymi oraz poglądami, orientacją i zachowaniem władz. Czują się bezkarnymi, bo – co tu dużo mówić – władza po cichu będzie na wszelkie sposoby wspierać indywidualne próby walki z odmiennością religijną, seksualną itp. Kilka dni przed świętami złożyłem wniosek o apostazję – chciałbym stać się wreszcie neutralny religijnie, uwolnić się od automatycznego kojarzenia mnie jako teoretycznego katolika (choć bezwiednie ochrzczonego) z takimi wydarzeniami. Życzę Wam pogody ducha i wiary w naszych krajan mimo tego, czym przywitał Was ten rok. Powodzenia! Nie wszyscy są nietolerancyjni;)

 • Roy

  Ja noszę pentagram na szyi i wyznaję wiarę pogańską jak by mi coś powiedziała „katoliczka”, idź sobie, to bym użył nieparlamentarnego języka ciekawe jak by brakło jej języka w gębie. Trzeba walczyć o siebie, a nie się dawać jak jej nie pasuje to niech nie patrzy! Mi też nie pasują krzyże w państwowych urzędach, ale nikogo nie gonie z tego powodu.

 • Dr Furiosa

  Dziękuję za ten tekst. Antysemityzm w Polsce był, jest i niestety będzie. Nigdy nie był mitem, a kto twierdzi inaczej, żyje w błogiej nieświadomości lub głębokim wyparciu. Bardzo polecam książkę Bożeny Umińskiej-Keff, która świetnie opisuje i analizuje to jakże smutne zjawisko. http://www.czarnaowca.pl/filozofia/antysemityzm,p230720155

 • Tomasz

  Mam nadzieje ze Pani zglosi to gdzies. Nie mozemy zostawiac takich spraw. W Bialymstoku tez nikt nie chcial zglaszac malowidel wielbiacych hitlera bo to blaha sprawa. A pozniej co -pobicia tzw innych nie Polakow katolikow. Obawiam sie iz idzie to wszystko w zlym kierunku. Zycze ze Pani osiagnie swój cel. A barmanka nie powinna juz tam pracowac. Skarga do wlasciciela na te Pania to pierwsze co bym zrobil.

 • Ania79

  Nie mierzcie wszystkich katolików miarą tej pani, proszę. Też jestem katoliczką. I też rozmawiam o Żydach, szczególnie o takim J.Ch. Jest mi wstyd za tą „katoliczkę”, bo pewnie z tą religią miłości miała mało wspólnego. ąle bardziej jest mi wstyd za człowieka.
  I pomyśleć, że kiedyś moim warszawskim marzeniem były pączki od Bliklego i kawa w CF ………..

 • Bolo

  Normalnie scyzoryk się w kieszeni otwiera. Ja już tam na pewno nie pójdę. W każdym razie, szkoda, że nie nagrywaliście całości. Na to są paragrafy i więzienie. Niestety nie macie dowodów a kafejka nie udostępni materiału z kamer, który sam by ich mógł postawić jako winnych.

 • Jakub

  Już mi szkoda barmanki kiedy dowie się, że w katolicyzmie modli się do Jezusa, który był Żydem…ups…a przecież taka katoliczka z niej…

 • WypolDet

  Ale bzdura na resorach, nagle przybiegli znajomi kelnerki i zaczęli bez powodu szarpać się z Wami. Prosiłam klientów siedzących obok o adres, lecz go nie dali bo byli znajomymi barmanki, niesamowity zbieg okoliczności przeciw Wam.
  Itd. pierdoły jak się patrzy, a podsumowanie jest najlepsze „Bo co, jeśli nie wyrośnie na „prawdziwego katolika”, który nienawidzi Żydów?” Tak jest już tworzymy narrację każdy katol to antysemita, brawo ciekawe kto stoi za tym portalem, czy co to za badziewie, ale jak widzę moich debilkowatych znajomych którzy to wklejają na FB, to widzę że działa, no to piknie odnosicie efekt.

  • Logika nie boli

   Brawo!!! Kocham Cię Wypoldet :)) Te 90 % osób tutaj to jakiś sen…. Aż się obudziłam :))) hahaha …. z przerażenia. Logika nie boli….

  • Logika nie boli

   Napisz do mnie, to założymy stowarzyszenie obrony i ochrony logicznego myślenia. ;) Przydałoby się! Zobacz, na tyle postów tutaj, – przewinęłam z kilkadziesiąt – a znalazłam tylko 2 trzeźwe komentarze – od myślących. Przerażające, że tylko dwa.

   • Niestety, ale jeśli wypowiadający się tu antysemici to katole, to wygląda na to, że… każdy katol to antysemita. Sory.

 • Artur

  Proponuję skopiować to na facebook lokalu i na tripadvisora i poczekać na wytłumaczenie właścicieli. Ludzie będą omijać ten lokal.

 • maybelline78

  Jestem w szoku po przeczytany tekstu. Do tej pory myślałam, że żyję w kraju gdzie wolno mi się wypowiadać na każdy temat a tym bardziej prowadzić rozmowy w kręgu swoich znajomych. Nikogo nie powinno to interesować o czym rozmawiamy i jakie są moje osobiste zapatrywania na różne drażliwe tematy.

 • Kasia

  Ja bym zwróciła się do właścicieli lokalu o reakcję. Jeśli nic nie zrobią, zrobiła akcję na portalach zniechęcającą kogokolwiek do chodzenia tam.

 • mardan

  Współczuję ale naprawdę nie zostawił bym tej sprawy !!! Jeżeli my – normalni ludzie – będziemy bagatelizować i przymykać oczy na takie zachowania, to takie ksenofobiczne chamstwo i bezczelność będą się coraz bardziej panoszyć, aż zapanuje powszechnie, a wtedy będzie za późno żeby cokolwiek z tym zrobić ! Trzymam kciuki żebyście zostali co najmniej przeproszeni za całe zajście, a winni powinni ponieść naprawdę surowe konsekwencje – dla przykładu ! Pzdr

 • Przeszlakowska

  moze http://www.otwarta.org coś poradzi? Poza tym nie ma co się łudzić, trzeba działać! Jeśli z telewizji publicznej bezkarnie płyną antysemickie treści („W tyle wizji” tvp info z 29.12.2016 – http://www.tvp.info/28156907/29122016-2230 ok. 21 minuta programu – podaje dokladnie, bo tego nie da sie ogladac)

 • …z jakiego powództwa cywilnego ludzie…proszę iść na pierwszy komisariat i złożyć zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa polegającego na naruszeniu nietykalności cielesnej (napaść i pobicie), naruszenie dóbr osobistych poprzez wyzywanie, ubliżanie publiczne…to się logiki nie trzyma wszystko, w przypadku chęci pomocy prosze o telefon pod nr naszej kancelarii 780-58-85-26 porozmawiamy i moze Państwu pomożemy.

 • wittar

  tak, przykre, jak wdepniecie w gów.o na eleganckim trotuarze…zdarza się, teraz trudno powiedzieć, że coraz rzadziej, bo już tego nie jestem pewien. ale pewien jestem, że jest wiele, wiele miejsc, gdzie poczujesz się przyjemnie i bezpiecznie. jak przyjemnie jest w Trójmieście !!!

 • Joanna

  Jest mi strasznie przykro jak czytam o takich wydarzeniach. W pierwszej chwili miałam odruch, żeby przeprosić za zachowanie tej kobiety – sama jestem katoliczką, ale tak naprawdę jej zachowanie całkowicie przeczy temu, co o sobie mówi. Gdyby była prawdziwą chrześcijanką nigdy by się tak nie zachowała. Polak-katolik to niestety obecnie taki „twór”, który ani z polskością ani z katolicyzmem nie ma nic wspólnego. Chciałabym wierzyć, że takie sytuacje nie będą się powtarzać…

 • Eryk Piasecki

  A poza tym proponuję zglosić sprawę do http://zglosnienawisc.otwarta.org/

 • KBG

  Bardzo mi przykro, że Was to spotkało i jest mi wstyd, że takie zdarzenia mają miejsce, w sercu Polski – stolicy. Dziękuje za Twoją odwagę opisania takiej sytuacji, bo nie wolno przechodzić obojętnie i złe zachowania należy nazywać i piętnować. Kiedy zacznie się omijać szerokim łukiem takie miejsca, to może co niektórzy „pójdą po rozum do głowy”…

  • cniko

   Katolicy są zwykle BARDZO zakompleksieni.

 • Grazyna

  Bardzo Pani wspolczuje, taka nietolerancja to tylko u katolikow i ma Pani obraz katolika oszoloma. Nie wrzucam ich do jednego kosza znajda sie miedzy nimi uczciwi ludzie.Ale zastanawia mnie fakt ze kiedys w Sredniowieczu bylismy panstwem bardzo tolerancyjnym na inne poglady oraz religie, przyjmowalismy innowiercow , np.z Czech a Warszawa ma ich dzielnice Praga.Wierze co pisze sie w Bibli ze nastana krytyczne czasy trudne do zniesienia, ludzie beda rozmilowani w pieniadzach,samych sobie,beda wyniosli, bluznierczy,niewdzieczni, niejoalni,nie panujacy nad soba,niesklonni do jakiejkolwiek ugody,zajadli,nieprzejednani ,zdrajcy, nadeci pycha.Wyjechalam z tego kraju 30 lat temu i nie zaluje tej decyzji.Mieszkam w silnie ateistycznej ziemi choc sama jeste chrzescijanka.Pozdrawiam.

  • Gg

   Bzdura! Nazwa dzielnicy pochodzi od czegoś innego.

 • cniko

  większość społeczeństwa polskiego nie jest aż tak prymitywna jak ta kelnerka. Niestety w 2015 roku, w wyborach parlamentarnych, wygrał PIS ujeżdżający najbardziej prymitywnych i zwyczajnie tępych ludzi, przy wydatnej pomocy KK w Polsce /raczej mam na myśli proboszczów w małych miasteczkach, w dużych nie jest tak źle/.

  Przypomnę choćby słowa Kaczyńskiego, że „uchodźcy niosą choroby” – przecież to retoryka nazistowska!

  Kaczyński ma świadomość tego, że jedzie na największych prymitywach, ale w ten sposób powiększa swój elektorat. Właśnie szukając w rynsztoku.

  Każdy robal spod kamienia dostał przyzwolenie od władz polskich na nienawiść. Każda gnida zamiast wstydzić się swej podłości dziś jest z niej dumna (sic!). Bardzo podobne zjawisko było w nazistowskich Niemczech w latach 20-30 ubiegłego wieku. Oby w Polsce to się nie pogłębiało bo władza ścierwa zawsze prowadzi do tragedii.

 • kobieta w czarnej koszuli

  „o godzinie 3:42 stałam roztrzęsiona przy jednej z modniejszych” Jak się w tak późnych godzinach nocnych alkoholizuje w centrum to różne rzeczy mogą się wydarzyć. Plus opis siebie jako niewiniątka, które siedzi i jest atakowane za prywatną rozmowę jest mało wiarygodne. A co do oskarżania kogoś o antysemityzm proszę to zrobić w sądzie a nie w internecie.

  • P

   Kobieto, czy ty się zastanawiasz w ogóle nad tym co mówisz? Byli ze znajomymi w kawiarni, ale było późno, więc sami sobie zasłużyli? I nie, oskarżanie kogoś o antysemityzm nie wymaga sądu – co to w ogóle za pomysł? Jeżeli nie będziemy piętnować takich zachowań publicznie, ludzie będą nadal się tak zachowywać aż będzie za późno.

  • Adam

   ” Jak się w tak późnych godzinach nocnych alkoholizuje w centrum to różne rzeczy mogą się wydarzyć.”
   Argument zupełnie podobny do używanych na uzasadnienie gwałtu – „sama sobie winna, bo miała krótką spódniczkę”.
   Kobieto, troglodytko, puknij Ty się w głowę nim coś napiszesz.

  • @Kobieta w czarnej koszuli: A z jaskini już wyszłaś, czy czekasz jak ci samiec pozwoli?

  • Maria

   Lokal jest czynny do 5…

 • Konrad

  Też już rozpowszechniam tę historię wśród znajomych. Na Pani miejscu nie tylko skierowałbym sprawę do sądu, ale dodatkowo powiadomił właściciela o zaistniałej sytuacji. Inaczej te ścierwa poczują się bezkarne…

 • Kurcze, a skąd się wzięły ten komentarze, jakoby Państwo byli pijani, agresywni i rzucali czymś w barmankę? Czytam je w wielu rożnych miejscach, czy to desperacka próba zmiany wydarzeń?

 • Monika

  To trzeba nagłośnić – widziałam to na FB i stamtąd trafiłam na wpis. Powinnismy (i ja to zaraz zrobię) ruszyć na fp tejże cafe foksal (z oburzenia pozwalam sobie na małe litery) i wystawić odpowiednie oceny. WSTYD. Po prostu w głowie mi się nie mieści…przestaję chciec żć w takim kraju……wstrętne, ohydne, brunatne i lepkie….Pozdrawiam Panią serdecznie i ruszam pisac co o tym myślę.

 • Małgorzata

  Nie do wiary. Brak mi słów, żeby to skomentować. Ja sama 2 lata temu jechałam pociagiem i rozmawiałam z towarzyszem podróży o kulturze żydowskiej i historii. Wymienialismy się różnymi informacjami. Naprzeciwko siędziało małżenstwo w wieku około 60 lat zagłębione w lekturze broszurek chrześcijańskich. Staraliśmy się rozmawiać cicho ,żeby tym ludziom nie przeszkadzać. W pewnej chwili małżeństwo przestało czytać i zaczęło się nam przyglądać. Po godzinie oboje wstali i byłam pewna, że ma to związek z treścią naszej rozmowy. Miało. Kobieta powiedziała, że bardzo nam dziękuje za ciekawą i na wysokim poziomie rozmowę, której z przyjemnościa się przysłuchiwała. Pan też powiedział dziękuję.

 • Monika

  Może warto byłoby to opisać np. Na Funpage knajpy? Może chociaż szefostwo wyciągnie jakieś sankcje w stosunku do pracowników?

 • Ola

  Byłam w tym lokalu kilka tygodni temu i kojarzę barmankę – to prawdopodobnie współwłaścicielka (razem z córką prowadzi ten lokal). Wydawała mi się dość miła i ułożona – dlatego tym bardziej zszokowała mnie ta relacja. Prawdą jest, ze lokal odwiedzają głównie znajomi właścicielek – mnie właśnie taki znajomy tam zaprosił…

  To jest niestety cena, jaką wszyscy Polacy płacą za podział społeczeństwa dokonany przez obecny rząd, w którym roi się od antysemitów, ksenofobów i nacjonalistów. Na pewno po Twoim wpisie moja noga tam nie postanie… a zachowanie policji skandaliczne! Sama mam dwie córki i również zastanawiam się nad ich przyszłością w tym kraju :-( Dobrze, że o tym napisałaś!

 • ZM

  Szanowna Pani,
  miesza pani powództwo cywilne z wszczęciem dochodzenia z oskarżenia prywatnego. Tu ma Pani opisane na czym rzecz polega.
  http://e-prawnik.pl/artykuly/prawo-karne/oskarzenie-prywatne.html

 • I.Tarnawska

  I ta barmanka uważa się za katoliczkę.. Może należałoby ją uświadomić, że Matka Boska – nawet ta z Czętochowy – była Żydówką – podobnie jak Chrystus w Swoim ludzkim wcieleniu.
  Dobrze, że podała Pani nazwę lokalu aby go omijać szerokim łukiem

 • Poolak

  Niech sobie Pani wejdzie na stronę https://www.facebook.com/groups/HitachdutPolin/ i przeczyta ile tam się pomyj wylewa na Polaków. Ksenofobia antyżydowska czy antypolska to niestety nic nadzwyczajnego. Zawsze taki margines będzie występować w każdym społeczeństwie.

  • Ale to jest fejsbuk, a nie realna sytuacja z dużego miasta w kraju który chwali się że kiedyś „wygrał z faszyzmem”.

 • m

  Sytuacja podobna do tek, gdy w miejskim autobusie został pobity mężczyzna, bo rozmawiał w języku niemieckim . Oto katolicka Polska właśnie

 • Eryk Piasecki

  Moim zdaniam rozmowa z wlaścicielem nie ma sensu. Ja na miejscu autorki zglosiłbym jak najszybciej sprawe do mediów (GW, TVN24), zeby sprawę naglosnily. Obawiam się, że policja zaprzeczy, stwierdzi, ze nikt takiego incydentu nie zglaszał, ale warto spróbować.

 • Jacek

  Kiedy przyszli po Żydów, nie protestowałem. Nie byłem przecież Żydem.
  Kiedy przyszli po komunistów, nie protestowałem. Nie byłem przecież komunistą.
  Kiedy przyszli po socjaldemokratów, nie protestowałem.
  Nie byłem przecież socjaldemokratą.
  Kiedy przyszli po związkowców, nie protestowałem. Nie byłem przecież związkowcem.
  Kiedy przyszli po mnie, nikt nie protestował. Nikogo już nie było.

 • zz

  Bywałem w tym miejscu parokrotnie. Zwykle natykałem się tam na plakaty promujące imprezy ku czci żołnierzy wyklętych, rozmowy barmanki z gośćmi o resortowych dzieciach, o Wałęśie-Bolku i podobne klimaty. Jakoś barmance i jej kumplom nie przeszkadzało głośnie przekrzykiwanie się rewelacjami o tym „ile ten Wałęsa wódki opierdolił w Arłamowie” – słuchali tego wszyscy co chcieli i nie chcieli. Przestałem tam bywać. Po opisanej tu historii wołami mnie tam nie zaciągną – ale się nie dziwię, bo tam taka załoga się zbiera. Państwu potraktowanym tak brutalnie przez to bydło składam wyrazy ubolewania i szczerej sympatii. Zbigniew Zawadzki

 • S401

  Krew się gotuje :(, jestem wychowany w wierze Katolickiej ale coś takiego nie mieści mi się w głowie. Sądzę że Ta pani nie powinna już tam pracować , no chyba że kierownictwo tej knajpki jest takie samo. Z chęcią odwiedzę te miejsce z moim przyjacielem z Egiptu, I naprawdę będę czekał na reakcję :) :). Z chęcią wytłumaczę kilku osobom co znaczy pojęcie napaści fizycznej i obrony koniecznej :) :).

 • Agata Bruun

  Wstydzę się za rasizm, antysemityzm i brak tolerancji u rodaków. Poza tym kompletna ignorancja bo przecież Jezus i Maryja to ŻYDZI!!!

 • Marcin

  a) złożyć zawiadomienie do Prokuratury Krajowej, można mailem, oni to popchną gdzie należy b) złożyć skargę na czas przyjazdu Policji do komendanta Głównego Policji (tak samo można mailem), on też będzie wiedział co robić dalej c) złożyć pismo do Urzędu Miasta m. st. Warszawy z kopią do rady dzielnicy W-wa śródmieście o cofnięcie uprawnień do sprzedaży alkoholu w tym miejscu z uwagi na dopuszczanie do burd i pobić na terenie lokalu i d) przetłumaczyć to zdarzenie na ang i wkleić na wszystkie Advisory, jakie znajdziecie. #zerotolerancjidladebili

 • Agnieszka

  A naruszenie nietykalności osobistej 217 kodeksu karnbego? I w toku tego postępowania -roszczenie cywilne?
  Art. 217 [Naruszenie nietykalności]
  [Orzeczenia: 4]
  § 1. Kto uderza człowieka lub w inny sposób narusza jego nietykalność cielesną,

  podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.
  § 2. Jeżeli naruszenie nietykalności wywołało wyzywające zachowanie się pokrzywdzonego albo jeżeli pokrzywdzony odpowiedział naruszeniem nietykalności, sąd może odstąpić od wymierzenia kary.
  § 3. Ściganie odbywa się z oskarżenia prywatnego.

  Tak bym to załatwiła. Absolutnie nie wolno czegoś takiego pozostawiać. Też kiedyś miałam taką nieprzyjemną sytuację i skończyło się postępowaniem prywatno-skargowym właśnie z w/w artykułu.

 • Martyna

  A to pani (celowo z małej) barmanka nie wie, że Jezus był Żydem? Skoro taka zagorzała katoliczka, to powinna się orientować…

 • Antonia

  Myślę,że ten lokal będzie omijany szerokim łukiem przez ludzi, którym tolerancja nie wydaje się być kosmicznym wymysłem, a podstawowym pojęciem w relacjach międzyludzkich.

 • Arcymon

  Historia w większości zmyślona, aby przyciągnąć uwagę i manipulować ludźmi. Przykre, że takie tałatajstwo ma czelność w ten sposób prowokować.

  • Logika nie boli

   Zgadzam się w 100 % :). Czekałam na taki post. Jak widać jednak mamy społeczeństwo w 90 % łatwo manipulowalne, łykające nawet tak grubymi nićmi szytą manipulację i prowokację. Najlepszy jest przekaz, puenta, ostatnie zdanie – czyli „prawdziwy katolik nienawidzi Żydów”. O to chodziło? :) Ilu z tych, którzy to czytają, pomiędzy wierszami wyczyta fałsz i dostrzeże fikcję i prowokację? Smutne, że jak widać niewielu. Bolesne… I przerażające.

   • Piotruś

    Wygląda na to, że nie boli, ale nabija na biedablogu, że hoho! Inne wpisy mają po 5 komentarzy na krzyż, a GazWyb to promuje jak jakieś źródło-wyrocznię (no, ale to w końcu po ich linii, prawda? „Polacy najgorsi, beznadziejni, kibolo-katole” itd.).

    Jednostronna relacja z 4 w nocy w Sylwestra? Niech jeszcze zgadnę, że wszyscy mieliście akurat jet-lag i kulturalnie i po cichu rozmawialiście sobie o żydach przy herbacie bądź przy kawie i ciastku? Zero alkoholu, cicha, prywatna rozmowa? W knajpie żadnej muzyki, a i pozostali goście pewnie już spali (nie chrapiąc!) lub kontemplowali w ciszy? Pani może opowie w jaki sposób barmance udało się podsłuchać rozmowę? Kiepsko to wygląda.

 • TO WYŁĄCZNIE WINA RZĄDU TO ONI WRAZ Z KK ROZPĘTALI TA BURZE NIENAWIŚCI – PIEKŁO ICH ZA TO POCHŁONIE

  • Masz rację, z tym wyjątkiem, że oni wiedzą że ani boga ani piekła nie ma. Najbliższe odpowiednio duże piekło jest teraz w Aleppo, i trzeba by dużego tupolewa żeby tych palantów tam przewieźć.

 • manjaa

  Niestety podejrzewam, że musi dojść do czegoś w rodzaju pogromu, żeby 1/3 Polaków zrozumiała, że cofać się do czasów faszyzmu i nazizmu.

 • Tomasz

  Miałem niedawno bardzo podobną sytuację. We Wrocławiu i rozmawialiśmy o czymś zupełnie innym, ale też znalazła się grupa „katolików”, którym nasze wnioski się nie spodobały. Do rękoczynów nie doszło, obsługa lokalu stanęła po naszej stronie, policja nie była wzywana. Sytuacja była więc o wiele mniej dramatyczna. Ale mogę potwierdzić, że pojawili się Polsce ultraprawicowi „aktywiści”, którzy chcą nawracać innych jak nie pięścią to wyzwiskiem.

 • bk

  Tak właściwie to mógł być jej pub i skoro nie byliście tam mile widziani, bo kobieta miała takie widzi-misie, to trzeba było się zebrać i wyjść, bez względu na to, czy się z nią zgadzaliście czy nie. Wówczas nie trzeba by robić z siebie teraz ofiary… antysemityzmu. Z tolerancją / nietolerancją jest niestety taki problem, że nalegając na tolerancję często zabieramy innym prawo do własnego zdania. A może ona znała samych leniwych Żydów i ich nie szanuje? :D Tak to właśnie wygląda. Gada się na lewo i prawo o tolerancji, gdyż ludziom się wydaje, że jak są super tolerancyjni to sa jacyś lepsi, lepszej jakości, mądrzejsi??? jednak prawda jest taka, że nic w nadmiarze jeszcze niczego dobrego temu światu nie przyniosło. Tolerancja również ;) – kejs Niemiec.
  Skoro zdanie jaśnie pani zza baru wydawało się Wam absurdalne – należało wyjść, by gdzie indziej otulić się swoja miłością do Żydów. A nie szarogęsić się na terenie czyjejś własności – tak się właśnie prowokuje takie sytuacje.

  • Helena

   Ale dlaczego wyjść? I jakie prawo miała ta pani, żeby podsłuchiwać prywatną rozmowę i odnosić się do niej? Ta pani była w pracy i jej zadaniem było obsługiwanie gości – do tego została zatrudniona. Reakcją powinna się wykazać, gdyby ktoś jej ubliżał albo groził – skoro nic takiego nie miało miejsca, to nie miała prawa zabierać głosu.
   Jakie robienie ofiary? Ktoś, kogo napadnięto i pobito „robi z siebie ofiarę”? Może jeszcze powinni się cieszyć, że znajomi barmanki nie użyli siekiery?
   Człowieku, zastanów się, co mówisz.

   • ja

    Widzimisie to pani moglaby ewentualnie miec u siebie w domu. Pub to miejsce publiczne. Dopoki nikogo nie obrazali, powinni miec prawo swobodnej rozmowy. Moze zrozumiesz, kiedy cos takiego spotka Ciebie, bo bedziesz inny/a. Teraz nie wolno lubic Zydow, a za nimi przyjdzie czas na inne narodowosci/grupy spoleczne. W koncu to TY bedziesz osoba nieproszona. Gdzies, kiedys. Niedlugo.

   • Dyplomata

    Wyjść bo robi coś co obsługa uznaje za niestosowne. Jej praca to obsługiwanie także tych gości obok stolika do którego nosi alkohol, a tamci na pewno nie chcą słyszeć o tym że ich symbol religijny jest kobietą lekkich obyczajów. Nikt normalny nie uwierzy że barmanka sama z siebie była zainteresowana o czym gadają ludzie, zwracają uwagę dopiero wtedy gdy jest to mówione na tyle głośno że nie da się tego ignorować. Skoro dalej pracuje to znaczy że ma zaufanie szefostwa a zatem też i renomę, skoro takich sytuacji nie było, zdanie pracownika zawsze bierze się ponad zdanie pijanej roszczeniowej grupy.

  • MW

   smutne jest to, ze istnieja tacy ludzie jak Ty BK

   • GM

    Od tego zdania, co stwierdzenia „smutne jest to, ze istnieją tacy ludzie jak Żydzi”, wbrew pozorom jest całkiem blisko. Pod rozwagę poddaję.

  • Wolę „kejsowe” Niemcy niż brudną Polskę, o którą AfD i Pegida niechciane w Niemczech wycierają buty. Nikt tu nie wie co to Islam, a wymądrzają się o „kejsach” i tłuką szyby jak im kebab nie smakuje. Idźcie spać, bo rano do podstawówki trzeba.

 • Marta

  Szokujące. Współczuję. Mam wnuki i naprawdę boję się o ich przyszłość w takiej „ojczyźnie”. Ale proszę mi wierzyć, że jest dużo ludzi potępiających takie zachowanie, tylko niestety przeciwnicy są głośniejsi. Bardzo mnie martwi to co się aktualnie dzieje w naszym kraju. Czuję się bezradna, ale robię co mogę, uświadamiając i uwrażliwiając najmłodsze pokolenie. W święta opowiadałam wnuczkowi ( 6 lat ) o Aleppo i zdecydował się przesłać część swoich oszczędności dla kolegów i koleżanek w Syrii. Fajne to było. Mam nadzieję, że nigdy nie będzie znajomym pani barmanki.
  Nadmienię jeszcze, że mój stryj w przeddzień wojny (dokładnie 31.08.39 roku) ożenił się z Żydówką i ich córki są moimi najukochańszymi kuzynkami. Pozdrawiam serdecznie.

 • Grzesiek

  Przykro mi, naprawdę bardzo mi przykro. Tym bardziej, gdy sobie przypomnę jak to w połowie lat 70-ych mieszkałem na osiedlu akademickim w Łodzi razem z obcokrajowcami (a ja na dodatek mieszkałem w jednym pokoju z Wietnamczykami) – byli tam obywatele świata (to tylko lekka przesada), o różnych kolorach skóry i wszyscy razem żyliśmy ze sobą w zgodzie. No, względnej zgodzie ale jak w środowisku bywa podziały nie były ze względu na rasę czy wyznanie a z bardziej przyziemnych powodów. I nikt nigdy nie dostał w dziób, bo był Żydem, Murzynem, żółtym, etc. A teraz? Zaczynam dochodzić do wniosku, że ze swoim podejściem do ludzi (wszyscy są sobie równi) przestaję pasować do mojego kraju.
  Takich „patriotów” jak obecnie rządzący to najchętniej widziałbym w zoo, gdzie można by ich zobaczyć jak teraz patrzymy na dzikie zwierzęta. Tam, w najlepszym przypadku, jest ich miejsce.

  Pozwolę sobie rozpowszechniać Pani tekst by znajomi to zobaczyli i zaczęli szerokim łukiem omijać takie przybytki.
  pozdrawiam życząc by podobne sytuacje nie miały miejsca.

 • igor basaj

  To jest niestety codzienność pdsycana wpisami internetwymi , które w normalnym kraju były by ścigane z urzedu.

 • Paweł

  Bardzo dziękuję, że zdecydowałaś się/ odważyłaś się opublikować ten tekst. Bardzo osobisty i zarazem trudny. Mi również ciężko wyobrazić sobie taką sytuację, zwłaszcza, że wydarzyła się w drogim lokalu na zbiegu najdroższych ulic w stolicy pięknego kraju. W Polsce będącej spadkobiercą Sarmacji a co za tym idzie, również tolerancji. W Polsce, gdzie w drugiej Konstytucji na świecie zapisano prawo do swobody wypowiedzi oraz wolności wyznaniowej.
  Wstyd mi za tego typu sytuację, wstyd mi za panią barmankę, wstyd mi za tych ludzi, wstyd mi za to miejsce. TO JEST ZWYKŁE CHAMSTWO i inaczej się tego nie da nazwać. Zaścianek w środku Warszawy.
  Dobrze, że w waszym towarzystwie nie było czarnoskórych. Strach pomyśleć, co by się wydarzyło.
  W stolicy kraju środkowej europy, gdzie roi się od turystów, gdzie siedziby mają europejskie firmy, w których następuje rotacja kadrowa, w stolicy będącej częścią migracyjnej mapy europy, smutna rzecz się dzieje. Strach rozmawiać i poruszać się po ulicy.

 • Aggie

  Szok, powinniscie odnalezc ta barmanke w mediach spolecznosciowych i opublikowac jej wizerunek. W glowie sie nie miesci. Mam nadzieje ze zostala zwolniona .

  • anka

   Jasne bo jakieś pijane, ordynarne towarzystwo przekonane o swojej wyższości wobec Polaków urządziło nagonkę, co to za lincz, do sądu a nie ludzi bez dowodów tylko na podstawie szczucia skazywać

 • Karolina

  Szkoda tylko, że Pani barmanka tak bardzo mało zna swoją wiarę, że chyba nie jest świadoma, że sam jej Jezus Chrystus zbawiciel był pochodzenia żydowskiego, urodził się w Izraelu.

  Najśmieszniejsze jest w tym wszystkim to, że Ci wszyscy ludzi podający się za Katolików, a świadomie bez wstydu obrażający innych na forach oraz na co dzień na ulicy, nie mają pojęcia o własnej wierze… Już widziałam komentarz pod artykułem jednej gazety niesamowicie obrażający autora stwierdzenia, że Jezus przecież był żydem. Tyle epitetów się wtedy posypało, że głowa mała, a autorem wszystkich – Katoliczka.

 • monika

  a skąd było wiadomo, że uszczerbek na zdrowiu był mniejszy niż do leczenia przez 7 dni ? Pani policjanta była lekarzem biegłym przy okazji, dziwnie to brzmi a poza tym to napaść i pobicie to też nie ma znaczenia ?
  Pomijam pobudki bo są żałosne i coraz bardziej martwi mnie nasz kraj ale działania organów porządkowych chyba pomagają takim ludziom bo pewnie to nie pierwszy przypadek w tym barze. Może więcej rozgłosu to właściciele zastanowią się nad dalszym zatrudnianiem barmanki

 • Aleandra

  Jestem mocno wstrząśnięta tym co przeczytałam. Z dwóch stron niestety.

  Po pierwsze: zachowanie pracownika. Czy rozmawiałaś już może z jej przełożonym na temat tego incydentu? Czy lokal ten identyfikuje się jako 100% polsko-katolski, gdzie nie ma miejsca dla Żydów, rozmów na ich temat i wszelkich innych narodowości? (swoją drogą przewrotnie spytam, czy tam były na ścianach symbole religijne?).

  Po drugie: zachowanie Twoje, a raczej użyte sformułowania. Rozumiem wzburzenie, rozumiem potrzebę przykucia uwagi ale czemu tak brzydko uogólniać, że każdy katolik to brutalna barmanka i przyjaciele? Uważam, że to uogólnienie i zdemonizowanie „prawdziwych katolików” mogło przebiegać w sposób delikatniejszy.

  A to, na kogo wyrośnie dziecko, to już rola i praca rodziców oraz środowiska.

 • Agnieszka

  Ciekawe czy ta pseudokatoliczka wie jakiej narodowości byl Jezus, czyli Bóg. Czysta hipokryzja, bo przecież katolicyzm ukształtował się z pierwotnego chrześcijaństwa.

  • Hodor

   A pierwotne chrześcijaństwo z biblijnego judaizmu.

 • Nie rozumiem, dlaczego sprawa powinna być wszczynana z powództwa cywilnego. Doszło do pobicia, a ono jest kwalifikowane według kodeksu karnego, nie cywilnego. Proszę skontaktować się z jednostką, w której składali Państwo zeznania i dowiedzieć się, czy policjanci przekazali/przekazują sprawę do prokuratury.
  Proszę spróbować wymóc na Policji podjęcie stosownych działań.

  • przyjazny

   może ze mną sie ustaw lewicowy szmatławcu, do gazu

   • NARODOWIEC_KATOLIK

    Napisz coś kretynie konstruktywnego, odnieś się idioto do argumentów, wyjaśnij imbecylu swoje stanowisko w sposób racjonalny, przekonaj debilu do swoich racji, bo swoim chamstwem smród tylko zostawiasz, podstawowy porządek praw dyskusji jełopie burzysz, swoją bezmózgą osobą gówniane ślady po sobie pozostawiasz.

 • Pior

  Myślę, że należy sprawę pociągnąć w sądzie. Należy chyba zabezpieczyć nagrania z kamer z lokalu.

  • anti jude

   myslę, że należy pociągnąć sznur na którym zawiśnie autorka bloga i jej żydowskie ścierwo – znajomi

   • DorotaM

    Zgłoś to na policję jako groźbę karalną. Macho uważa, że bezpiecznie schowany w necie powinien stanąć przed sądem i zapłacić na jakąś antydyskryminacyjną organizację. W gębie zawsze silny, ale jak widać – musi ciągle udowadniać swą męskość. Szkoda, że nie wie, co to.

    • Aneta

     Dokładnie tak. Jest na to nawet paragraf w kodeksie karnym:
     Art. 119. § 1. Kto stosuje przemoc lub groźbę bezprawną wobec grupy osób lub poszczególnej osoby z powodu jej przynależności narodowej, etnicznej, rasowej, politycznej, wyznaniowej lub z powodu jej bezwyznaniowości, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.
     § 2. Tej samej karze podlega, kto publicznie nawołuje do popełnienia przestępstwa określonego w § 1.

     • przyjazny

      patrzcie zaraz sie zesra gównojadka semicka xD

    • świadek

     Zdecydowanie słusznie pisze DorotaM. Ten troll popełnia poważne przestępstwo (nie tylko rasistowskie, ale wprost grozi Ci śmiercią). Zgłoś to koniecznie.

     • MarcelloM

      O ile zakład, że autorka nie zgłosi komentarzy Nati Jude do prokuratora? O ile zakład, że nie zgłosi też sprawy z restauracji? Zakladasz się? Przecież na 100km widać, że jedno i drugie to prowokacje identyczne jak Hugo-Badera-Murzyna na Marszu Niepodległości. I tak samo słabe i nieudane.

   • Krystyna

    TO TY JESTEŚ ŚCIERWO DO POTĘGI ENTEJ i tylko psychiatra może ci pomóc miernoto intelektualna

    • przyjazny

     co tam krysia? żydowska obrzezana pała już obciągnięta?

     • ANdrzej

      Ahmed , Ty i ten drugi ANti Jude weźcie nafaszerujcie se dupy trotylem i sprawdźcie się w boju , bo gadacie jak stare żydowskie baby…. . Bądźcie odważnymi Arabami a nie Pubisami!!!

   • Hodor

    Sam zawiśniesz, putinowski sługusie. Idź do tow. Putina, swego mocodawcy, a nam tu nie sraj, psie kupy na chodnikach w zupełności wystarczą.

   • Dziad

    Chętnie ustawiłbym się z tobą na ulicy anty jude….ciekawi mnie czy byłbyś taki cwaniak z poobijanym ryjkiem :) chcesz się ustawić na pogadanki cwaniaczku ?

    • przyjazny

     oy vey grożny żydofil wykryty xD sam sobie ryja obij kutasiarzu

     • No i właśnie, odpowiedź tchórza. Bo mu jeszcze mama tabletu nie zabrała.

   • NARODOWIEC_KATOLIK

    Napisz coś kretynie konstruktywnego, odnieś się idioto do argumentów, wyjaśnij imbecylu swoje stanowisko w sposób racjonalny, przekonaj debilu do swoich racji, bo swoim chamstwem smród tylko zostawiasz, podstawowy porządek praw dyskusji jełopie burzysz, swoją bezmózgą osobą gówniane ślady po sobie pozostawiasz.

 • Barbara

  Od dwóch lat mieszkam w Australii.. i tak sie złożyło szczęśliwie ze wyszłam za mąż za bardzo pracowitego Żyda :) Niewyobrażalnie tesknie za Polską i moja rodziną którą zostawiłam .. Z przykrością stwierdzam że po raz kolejny cieszę się że wychowam córkę i przybranego syna poza tym pięknym ale chorym religijnie krajem… Na Boże Narodzenie nasza składana z Chrześcijan i Żydów rodzina ubrała choinkę . moj mąż co rok wyjmuje drewnianą szopkę bożonarodzeniową którą dostał od przyjaciół z Polski. W tym roku prócz odwiedzających nowo narodzonego zbawiciela króli moja córka ustawiła figurki małych Żydów , takie jakie sie daje na pamiątkę z modeliny… wiec było wiecej gości przy szopce :) śliczny symbol zrobiony spontanicznie przez moja 9 letnią córkę wychowaną bez nienawisci i bez fanatycznej milosci do żadnej religii.

  • cniko

   a najśmieszniejsze jest to, że ci wielcy bogobojni Katolicy, nienawidzący Żydów, co niedziela KLĘCZĄ PRZED NAJBARDZIEJ ZNANYM ŻYDEM ! Tak tak! Jezus przed którym klęczycie był Żydem!

  • anti jude

   Mali żydzi powinni trafić do komór, szkoda że ominęli je.
   Przydałby się nowy holokaust, odjebali by to ścierwo w postaci twojego mężusia i ciebie też zdrajczynio rasy.

   • Bozena

    Tak czytam Twoje „wypociny” -ANTI JUDE i zastanawiam sie, kto Ci mozg wyjal z czaszki, bo ze Ci wyjal – to PEWNE! Zastanawiam sie tez, czy Ty skonczylas (-es, bo nie wiem, jaka jest Twoja plec) jakas szkole poza podstawowka i „Hitler Jugen”, bo z Twoich wypowiedzi bije WYLACZNIE jad i nienawisc rasowa… Zal mi Ciebie, bo nie dasz juz rady nic naprawic w swoim zyciu, do ostatnich chwil zostaniesz kims, kto wlasnie powinien trafic do komor, ale to Twoje slowa, nie moje… Ja jestem szczesliwa, tolerancyjna, usmiechnieta, otwarta na ludzi. I tak juz zostanie. A Ty jestes MARTWA (MARTWY) i to sie NIE ZMIENI. NIE POZDRAWIAM ABSOLYTNIE za takie rasistowskie poglady!!!! I ten „nowy holokaust”, o ktorym piszesz – NIECHAJ POWSTANIE DLA CIEBIE. Amen!

    • Adam_Gmurczyk

     Pani Bożeno – proszę nie przekarmić trola, bo lada moment skończą mu się pomysły.

     • przyjazny

      panie adamie – proszę łaskawie zamknąć ryj

   • Hodor

    Chyba „narodu”, jeśli już operujemy endeckimi hasełkami dla „pięciopiwowców”. Polak – biały człowiek, Żyd – też biały człowiek – argument o rasie odpada zatem, więc coś ci się w pustym misim rozumku nie posklejało tak jak powinno. Roman Dmowski przewraca się w grobie.

   • pol

    Aleś ty powalony, geju jeden. Mówię, że grabiami i po polu rozrzucić. Albo spalić w kominie huty. Wypier stąd na Plutona.

   • Nowak

    zdychaj kurwo
    nie jesteś polakiem
    i chodzisz w dresach i adidasach
    a byłbym zapomniał i kurwa długie białe skarpetki
    buahahahaha elegancja

   • NARODOWIEC_KATOLIK

    Napisz coś kretynie konstruktywnego, odnieś się idioto do argumentów, wyjaśnij imbecylu swoje stanowisko w sposób racjonalny, przekonaj debilu do swoich racji, bo swoim chamstwem smród tylko zostawiasz, podstawowy porządek praw dyskusji jełopie burzysz, swoją bezmózgą osobą gówniane ślady po sobie pozostawiasz.

  • adcore,prawie zyd,czyli mishling

   pani Basiu,tylko dlaczego zamykacie na wyspach w specjalnych gettach uchodzcow ?
   to takie nieludzkie…

 • KaDo

  Trzeba nagłaśniać i piętnować takie zachowania gdzie tylko się da! Większość ludzi uważa, że ich to nie dotyczy, ale dotyczy każdego z nas! To kolejny już przypadek agresji wynikającej z nietolerancji. Jest ich niestety coraz więcej:(

  • anti jude

   No i prawidłowo z nietolerancją wobec żydowskiego ścierwa.

   • Hodor

    Znikniesz stąd, faszystowski śmieciu? A może tow. Putin znowu sypnął rublami?

    • white pride

     Putin przynajmniej swoich żydków za morde trzyma, tobie też w ryj ktoś dac powinien, lewacki pedale.

     wypierdalaj do Izraela

     • pol

      Ale gooownoo z ciebie. Taki gnój to tylko grabiami po polu rozrzucać.

     • Maria

      Już po sumie?

     • Tengu

      Wy naprawdę jesteście tacy tępi… Narodowcy, tylko pytanie jaki naród potrzebuje takich śmieci. Wszystkie te groźby roznoszenia na butach na marszach itp. Już tacy byli w historii i niezmiennie tak samo kończyli. Żal aż czytać te wpisy

    • przyjazny

     co tam, antifowski śmieciu? zamknij pape bo takich jak ty to na marszu niepodległości kasujemy buciorami w ryj

     • NARODOWIEC_KATOLIK

      Napisz coś kretynie konstruktywnego, odnieś się idioto do argumentów, wyjaśnij imbecylu swoje stanowisko w sposób racjonalny, przekonaj debilu do swoich racji, bo swoim chamstwem smród tylko zostawiasz, podstawowy porządek praw dyskusji jełopie burzysz, swoją bezmózgą osobą gówniane ślady po sobie pozostawiasz.

     • Narodowców nikt nie chce i nikt nie lubi. Podlizywali się EDLowi w Anglii i nic nie pomogło – wkrótce i stamtąd zostaną wykopani.

    • przyjazny

     wyjazd lewicowa pokrako

     • NARODOWIEC_KATOLIK

      Napisz coś kretynie konstruktywnego, odnieś się idioto do argumentów, wyjaśnij imbecylu swoje stanowisko w sposób racjonalny, przekonaj debilu do swoich racji, bo swoim chamstwem smród tylko zostawiasz, podstawowy porządek praw dyskusji jełopie burzysz, swoją bezmózgą osobą gówniane ślady po sobie pozostawiasz.

   • Nowak

    kato pisowska kurwa
    nie jesteś Polakiem
    spierdalaj do biedry skrzynki ciągać
    nic lepszego cię w życiu nie czeka
    nic nie będziesz miał
    no może piwo za 2 zł na święta
    już was śmieci z milion za granicą
    a Żydzi was w dupy zapinają
    a te kurwy tlenione wasze ‚dupy’ im obciągają

   • NARODOWIEC_KATOLIK

    Napisz coś kretynie konstruktywnego, odnieś się idioto do argumentów, wyjaśnij imbecylu swoje stanowisko w sposób racjonalny, przekonaj debilu do swoich racji, bo swoim chamstwem smród tylko zostawiasz, podstawowy porządek praw dyskusji jełopie burzysz, swoją bezmózgą osobą gówniane ślady po sobie pozostawiasz.

 • Mania

  Dawno dawno temu ,ok 20 lat już będzie
  Mieliśmy spotkanie po próbnych zdjęciach,spotkanie z jedną z aktorek ,dziś znanych i cenionych,wtedy niekoniecznie,bardzie mam była znana :) ale nie o tym…
  Z Cafe Foksal zostaliśmy „wyproszeni”,wraz z ostatnim łykiem zamówionej kawy/herbaty. Bo,uwaga,”blokujemy prestiżowy stolik”.
  Widać na przestrzeni lat ,moja opinia o lokalu ,słusznie się nie zmienia.
  Były to moje czasy licealne ,niesmak pozostał.
  Teraz w dorosłym życiu ,wszystkie spotkania biznesowe,imprezy okolicznościowe w firmie,organizujemy u konkurencji :)

  W waszej sprawie szokuje to ,że dzieje się to,w miejscu które było świadkiem dramatów i tragedii ludzkich podczas okupacji.

  Wiele słyszałam od babci,od babci która przeżyła okupację na Bartoszewicza.

 • Ariel Berkovitz

  Nie jestem zaskoczony obrotem sytuacji w ktorej sie znalezliscie. Naczelny Rabin Polski zistal pobity w Warszawie, w bialy dzien…. tylko dlatego ze ocrmiono go po wygladxie !!!!

 • Marek

  to jest tak szokujące, że przed oczami stanęła mi scena z Pianisty gdzie na drzwiach lokalu wisi tabliczka „żydom wstęp wzbroniony”…
  ludzie nową nazistowską władzą czują się ośmieleni wywalać wszystkie frustracje. To przeraża co w polakach tkwi i nie wiadomo kiedy wybuchnie. Najpierw pobity profesor za mówienie po niemiecku, atak na bar z kebabem w Ełku a teraz to ! Mogliście wyjść od razu lub wezwać managera. To było jasne że ona czuła się pewnie wypowiadając te słowa jako barmanka bo wiedziała, że stoi za nią szef. Inaczej wyleciałaby na zbity pysk.

 • Wrzucanie wszystkich katolikow do jednego worka, swiadczy o uprzedzeniach wzgledem katolikow. Autor na podstawie jednego wydarznia obwinia wszystkich katolikow w Polsce, Ani to postepowe ani tolerancyjnie zwyczajnie zacofana katolifobia nie rozniaca sie niczym od homofobi , islamofobi. czy antysemityzmu Wstyd autor tego artykuly to bigot.

 • Grażyna

  Cafe Foksal – miejsce, które zobowiązuje….aż trudno uwierzyć.
  Współczuję Wam. Dobrze, że tekst został opublikowany. Milczenie jest przyzwoleniem.
  Pozdrawiam.

 • Magda

  czytam i nie wierzę….:(… , ludzie powariowali…

 • Anka

  Jakaś masakra! W głowie mi się to nie mieści! Kto jest właścicielem tej knajpy ?

 • Onar

  Okropne , brak słów . Temu nas w Polsce nie ma i nie będzie , bo cenimy sobie swoją wolność

 • Marta

  Jak ja poszłabym do żydowskiej restauracji i powiedziała w rozmowie z kolegą, „katolicy są pracowici” to, to zostało by uznane jako obrazę pracujących w restauracji żydów. Jakby to znaczyło, że oni nie są pracowici. Wszędzie widzicie antysemitów, rasistów, a tak naprawdę sami nimi jesteście. Bo wasza tolerancja działa tylko w jedną stronę. Wy możecie mówić co chcecie, a jak wam się zwróci uwagę, to już wielce urażeni. Zawsze odwracacie kota ogonem!

  • Katamaran

   Nie, niezostaloby. Trzeba mieć we łbie nasrane, żeby komplement wobec kogoś uznać za obsługę wobec siebie. Przeraża mnie dno intelektualne jaki prezentuje są ty i barmanka postrzegając świat w ten sposób.

   • Katamaran

    Za obelge, nie obsługę, zasrana autokorekta.

  • Polak to nie rasa. Najwyżej choroba.

 • Jaki Antysemityzm?

  To jest antysemityzm? Wow! Ktoś wyżej sra, niż dupę ma. Prywatność kończy się za drzwiami naszego domu, a często nawet tam jej nie ma. Ciekawi mnie jak bardzo ta prywatna rozmowa była prywatna? Jak kelnerka ją podsłuchała, w barze pełnym ludzi, w nowy rok? Nagrywała was? Może jedliście ośmiorniczki?

  To jest lekcja pokory. 30 zł za drinka nie czyni z klienta właściciela baru. Normalna osoba potrafi powiedzieć, „sorry, nie ma sprawy”, bądź, jeśli ma skrawek honoru, zabiera siebie i swoje pieniądze tam, gdzie jej zachowanie jest tolerowane.

  A ten jednostronny list płaczu… na serio? „rozmowa jest prywatna”, „Zażądaliśmy zmiany tonu”, „my spodziewalibyśmy się przeprosin”, „po chwili w obronie dobrego imienia pani, przy barze pojawili się jej koledzy. Wywiązała się bójka…” Hahahaha :D Bójka sama się wywiązała, czy ktoś nie wiedział kiedy się zamknąć? Czy to są dorośli ludzie, czy dzieci które zamiast cukierka od mamusi, dostały w pierdol od obcych?

 • Czytelnik

  To oburzające, takie karygodne zachowania nie powinny pozostawać bez echa. Może chociaż info na tripadvisor i stosowna do sytuacji ocena(?). Czekam na informacje co dalej w sprawie (swoją drogą pisemne zawiadomienie policji o popełnieniu przestępstwa nie zaszkodzi a zmusi organ do podjęcia działania).

 • Gienek

  Jeśli zdecyduje się Pani na wszczęcie sprawy z powództwa cywilnego chętnie Panią wspomogę środkami pieniężnymi takimi na jakie mogę sobie pozwolić! Może jest jakaś fundacja, która pomaga w takich sytuacjach? Bo jak widać – na ustawową pomoc nie ma co liczyć. Myślę, że takich jak ja – osób chętnych pomóc znajdzie się znacznie więcej!

  Łączę pozdrowienia!

 • Pola

  Zrobiliscie cos w tej sprawie?
  Moze warto poinformować włascicieli lokalu kogo zatrudniają?

  Chociaz… podobno w Warszawie jest na tyle trudno znalezc sumiennych pracownikow, ze mogą na tego typu akcje przymknąc oko. Nawet jesli sami nie sa antysemitami.
  Ale czarny PR nie zaszkodzi- waryo by ludzie wiedzieli na co się narażają idąc do tego baru. Bo moze pani kelnerka nie lubi tez rozmow o kotach, bo woli psy albo o samochodach, bo jest zapaloną rowerzystką i mozna dostac po twarzy za rozmowę na te tematy? U never know…

 • Czytam i nie mogę uwierzyć co się dzieje na tym świecie! Katolicyzm zdaje się oscyluję obok zdecydowanie innych wartości niż to, co ta kobieta sobą prezentowała. Co o akceptacji, wolności słowa, miłości do drugiego, tolerancji? … W tym celu chyba głęboko zastanowiłabym się co ta kobieta miała na myśli mówiąc „Jestem katoliczką”…
  Mam nadzieję, że Tobie i Twoim najbliższym nie stało się nic poważnego.
  pozdrawiam

 • Ania

  Jestem naprawdę w szoku i bardzo Wam współczuję. To jest stres jak traci się nagle poczucie bezpieczeństwa, w najmniej oczekiwanym momencie i miejscu. Wyszliście spędzić miło wieczór z przyjaciółmi a zakończyło się to niebywałą dla mnie sytuacją. Ja jeszcze rozumiem – w ciemny zaułku w szemranej okolicy, w autobusie pełnym pseudo kibiców wracających z meczu…ale w centrum miasta w wydawałoby się cywilizowanym lokalu??? Szok i po prostu pełne niezrozumienie. Nie wiem jak bym się sama zachowała – po prostu nie wiem. Czy po kilku dniach próbowałabym spotkać się z właścicielem lokalu aby poprosić o wyjaśnienie, przeprosiny, obietnicę że wyjaśni z pracownikami co zaszło? Czy oni byli pod wpływem jakiś środków odurzających czy jest to zgrupowanie oszołomów pielęgnujących nienawiść? Ja zapamiętam tę sytuację, opowiem ją znajomym, podam gdzie miała miejsce i uczulę ich aby omijali szerokim łukiem. Przykro mi, że mieliście taki paskudny start w tym roku.

  • Dziękuję. No właśnie, to było pełne zaskoczenie bo rozmawialiśmy o babci przyjaciela, która poślubiła Żyda, mieszka w Izraelu, konwersacja bardzo soft, bez kontrowersji, a tu nagle takie słowa od barmanki, która obsługiwała nas przez długi czas, u której zostawialiśmy napiwki. Dlaczego? Nawet jeśli ma problem z tym wyznaniem, to jest jej miejsce pracy. Pozdrawiam.

   • Adam

    Przepraszam, ale co z tego że rozmowa bez kontrowersji? Masz prawo, każdy z nas ma, rozmawiać wszędzie także o kontrowersyjnych tematach. Nie musisz się autocenzurować nigdzie! Chyba że wprost obrażałabyś kogoś słownie głośno.

    • Paulina

     Zgadzam sie z Adamem. Nie usprawiedliwiaj sie tym ze rozmowa byla bez kontrowersji bo takie usprawiedliwianie tylko pogarsza sytuacje w tym kraju. Mamy praeo rozmawiac na kazdy temat w tym kraju bo to wolny kraj i mamy tu wolnosc wypowiedzi. Nie wazme jak kontrowersyjne masz poglady masz prawo je miec i wyglaszac. Dopoki nikogo nie zastraszasz i nie obrazasz jest ok. Bronmy tego prawa.

     • Leniu

      Ta wersja jest kłamstwem. To wy obrazaliscie ludzi w Cafe Foksal ze względu na wiarę.
      Byliscie agresora.i i idwracacie kota ogonem. W Foksal bawilo sie duzo Zydow wtedy. Ale oni sie bawili kulturalnie. A wy sami zaczeliscie avresywną zadymę z qyzywaniem NMP i chrzescijan. Chamstwo.gburrku

    • Nie obrażałam. Pisząc, że nie było to kontrowersyjne chciałam jedynie podkreślić absurd zwrócenia nam uwagi, ale masz rację. Pozdrawiam.

    • fred

     widzę że bardzo chętnie stajesz w obronie nacji, która wymordowała tysiące żydów. Pamiętaj jednak faszystowski kolego, że dla twoich ukochanych wzorcowych hitlerowców Polacy byli takim samym śmieciem do wymiecenia z mapy ja żydzi czy cyganie

   • jbb

    Ale jaki problem? Jest wyznawczynią religii judeo-chrześcijańskiej. Wierzy w Żyda, zapewne popierała jego intronizację. Skąd nagle taka reakcja?

    • jmar

     Pewnie jest za głupia, aby znać narodowość Jezusa. Kiedyś starszej pani, antysemitce wielbiącą Matkę Boską powiedziałam, że przecież Maryja też była Żydówką. Najpierw ją zamurowało, a potem zaczęła twierdzić, że nie Żydówką, tylko Palestynką. Pytam więc Arabką? A ona – nie, Palestynką. Ale w Palestynie mieszka ludność arabska – mówię. Baba zrobiła karpia i zaczęła mnie atakować bezpośrednio. W ciągu trzydziestu lat, z w miarę inteligentnego narodu zamieniliśmy się w bandę prymitywów. Na szczęście nie wszyscy

     • adcore,prawie zyd,czyli mishling

      Ostatno Tv mowi ze jezus byl synem legionisty,wiec Maria rownie dobrze mogla hititkom a bawet slowianka,Jesli Abraham przybyl z Mezopotani 2000 lat Pne do Judei,to jego przodek mogl przybyc z Afghansitanu czyli byl indoeuropejczykiem,krotko mowiac slowianinem.
      Indoeuropejskie ludy wedrowaly przez tereny Wielkiej Judei juz 8-12 tys lat temu albo i wczesniej,mogly tam przebywac nawet i z 5000 lat,wiec Judea powinna wrocic do europejskich przodkow.
      TV tez mowila ze Mojzesz posuwal prostytutki ze hej,w Sodomie bylo wesolo,a pozniej krwawo,pewnie o dupe poszlo jak to zwykle bywa.
      Krotko mowiac wypierd…tumany do Afryki bo tam wasze miejsce…

   • Vincent
    • Nie dotyczy luźnej rozmowy między znajomymi osobami cywilnymi. Poza tym zawsze jest tak, że to ten, który został obrażony, zastosowano wobec niego ustne groźby (łącznie z pozbawieniem zdrowia i życia) musi udowodnić, że takie zdarzenia miały miejsce, w stosunku do niego, tzn. że sam jest niewinny, a winna jest druga strona sporu. W tym przypadku nie do udowodnienia, nawet jeśli są ślady pobicia. Autorka, w swoim artykule napisała „….w obronie dobrego imienia pani, przy barze pojawili się jej koledzy…..” i „….Klientami pubu o tej porze okazali się jednak głównie znajomi barmanki (później słyszałam jak wołają ją po imieniu), którzy uśmiechając się ironicznie….”. Zatem, kto z tych klientów lokalu, którzy byli „znajomymi” barmanki, będzie świadczył, w razie złożenia pozwu do sądu, przeciwko niej? A sądzę, że nagranie z monitoringu (jeśli takowy jest w lokalu) też nie będzie dosęepny, bo go po prostu nie będzie.

    • Pietia

     Bo Jezus był Polakiem. Tak jak i Maryja Królowa Polski.
     Załóż im sprawę cywilną, trochę Was to poprzeciąga po sądach i uderzy po kieszeni, ale ich również i na drugi raz już nie będą tacy wyrywni, jak temat swoich uprzedzeń będą musieli wałkować na każdej rozprawie. Zrobiłbym tak z czystej chęci zemsty.

   • Endek

    Ja jestem Endekiem i Katolikiem i dla mnie zachowanie tej barmanki jest po prostu niezrozumiałe. Najgłupszy z możliwych rodzajów antysemityzmu. Pewnie ja też byłbym wyrzucony, bo też lubię rozmawiać o narodzie żydowskim i państwie Izrael…

    • MarcelloM

     żeby to jeszcze była prawda. Ale to taki sam fakt, jak murzyn Hugo Bader na Marszu Niepodległości.

   • anti jude

    gburek miłośniczka żydostwa. poczekaj na dzień sznura szmato, my bedziemy pamietac

    • lonik

     Wtf ? !

    • Bartosz S.

     z dniami sznura jest na ogół tak, że pod ich koniec dyndają ci, którzy do nich jako pierwsi wzywali.

    • Adam_Gmurczyk

     Dzień sznura (od żelazka bądź prodiża) to będziesz miał, jak ojciec z wywiadówki wróci.

     • white pride

      Zamknij pizdę sługusie judejski.

     • PAWEŁ

      WHITE PRIDE – za takie chamstwo powinni już stukać do Twoich drzwi z nakazem.

     • Iwona

      Doskonała odpowiedź :D
      Anti Jude, White Pride… Najgorzej, gdy głupota wymieszana jest z prostactwem.

    • taka prawda

     Matka cię na hitlerowca chowała? Jak jej powiemy, to ci skroi dupę.

    • Nowak

     a ty w kurwe jebany katopolaczku, mam nadzieję, że zdechniesz jak najszybciej. Na szczęście takie ścierwa są najcześciej biedne i bez perspektyw dlatego tak kąsają. Pamiętaj, że patrzymy na ciebie z góry zawsze, całe życie żebyś nie wiem jak myślał że jesteś polski i patriotyczny to prawdziwi Polacy na takie ścierwa z politowaniem tylko spoglądają. Nigdy nie będziesz tak dobry jak elity do których aspirujesz… czuj się gorszy tylko to ci zostało. A od Żydów kurwa wara bo napletek ci obetniemy

     • Jerzy

      Czy obciecie napletka jest Kara ?

    • NARODOWIEC_KATOLIK

     Napisz coś kretynie konstruktywnego, odnieś się idioto do argumentów, wyjaśnij imbecylu swoje stanowisko w sposób racjonalny, przekonaj debilu do swoich racji, bo swoim chamstwem smród tylko zostawiasz, podstawowy porządek praw dyskusji jełopie burzysz, swoją bezmózgą osobą gówniane ślady po sobie pozostawiasz.

    • baxinski

     nie będzie problemu, żeby namierzyć użytkownika „anti jude” i postawić mu zarzuty.

     • Piotr

      Gdyby nie to, że to pewnie autorka tekstu, która chce w ten sposób potwierdzić swoją tezę nt 37 mln polskich katolików opartą na pojedynczej obserwacji.

    • Polani

     Chlaj bo Unia nasz raj

    • ty IDIOTO !!!

    • bk

     szmata to ty jestes jebany idioto…karma cie dosiegnie…

    • Tony

     To kolejna prowokacja. Ciekawe czy teraz gburek nie napisala jako ANTI JUDE. Oj marny ten blog.

     • Tak, na pewno to ona biega po Polsce podpalając indyjskie knajpy, a w ub. roku porysowała komuś samochód napisem „Allah Akbar”. W listopadzie widziałem ją jak udawała Marsz Niepodległości a potem wystąpiła jako Beata Szydło w programie satyrycznym TVP „Wiadomości”.

    • Normalnosci

     Jak przestaniesz brac narkotyki tempaku, wroc i przepros za glupote ktora glosisz. Takich wlasnie prostakow wspominal moj dziadek ;postaniec warszawski ktory pomagal ratowac zydow; jako najgorsze proste mendy i wszy polskiego spolecznestwa.

     Takie poglady to typowy brak wiedzy i wyksztalcenia.

    • Piotr

     Gołym okiem widać, że szkalujące Polaków komentarze zostawiają liberalni oświeceni z wielkich ośrodków miejskich.

    • Starsza Pani

     Podoba mi sie Panski tekst i pozwole sobie skopiowac „ku pamieci”

   • Nieżydówkaniekatoliczkanieateistkanienieniewierze

    Ja przepraszam, że tu się wtrącę, ale mnie trochę krew mnie zalewa.
    Była 3:42 w Nowy Rok, tak? I 40latka blondynka za barem, a dalej prawdopodbnie-jej-znajomi?
    Z perspektywy człowieka tyrającego w gastro wygląda to tak:
    Byliście jedynymi gośćmi lokalu w noc po sylwestrze, gdy właścicielka marzy o zamknięciu i ciepłym łóżku/spędzeniu czasu w gronie bliskich. Trochę trzeba wypić, żeby dotrwać w noc po sylwestrze do 3:42, czyż nie? Cokolwiek Wam się wydaje, mogło być zdecydowanie inaczej.
    A każdy swój rozum ma, i jakby ci znajomi zauważyli, że źle się dzieje, to na pewno nie spławiliby Cię takim tekstem.

    Pozdrawiam. Strach mnie trochę obleciał, bo nie wiem czego się po takich ludziach jak wy spodziewać. W przeciwieństwie do obsługi i znajomych-obsługi wszelakich knajp.

    • eli

     Nie kasować tych wpisow, posluza jako dowod.

    • ewcia

     przez kilka lat pracowalam w gastronomii i kelnerowalam i nie wyobrazam sobie, aby ktokolwiek w ten sposb zachowal sie w stosunku do gosci, ktorzy w koncu przynosza kase ….. wulgaryzm, durnota, gburactwo, chamstwo najwyzszej rangi ! ten lokal zrobimy slawnym na caly swiat, nie bedzie mogl wlasciciel nawet czynszu zaplacic! brawo pisuarska Polsko!

     • niktwazny

      Jakim czlowiekiem trzeba byc zeby cos takiego pisac? A poza tym jak mozna byc antysemita wypraszajac Polakow???

     • Przystanek

      Zapraszam do „Karuzela bielańskiego” przy stacji metra Stare Bielany. tam dopiero są dwie chamskie kelnerki, z których jedna – niestety – jest właścicielką knajpy. DRAMAT! Ale kto właścicielce, która zatrudnia chamską siostrę jako kelnerkę, zabroni?

    • Na pewno. Przecież Polak nie może być antysemitą, to niemożliwe. Prrrhhh!

    • Droga Pani, wtedy można poinformować, że lokal zostanie zamknięty i prosi się o ostatnie zamówienie. Z takim zachowaniem spotykałam się w cywilizowanych lokalach do tej pory. Co do kąśliwych uwag odnośnie dotrwania do 3:42 to nie sądzę, żeby zaczynając imprezę dopiero niedługo przez północą, 3:42 miała być jakimś szalonym osiągnięciem.

   • lonik

    Przy okazji niech Pani poda do sądu Anti Jude tutaj obecne, bo takie wyrażenia wobec drugiego człowieka też są karalne.

    • elloco

     NOWAK też do prokuratury w takim razie.

    • fsdf

     a dlaczego nie karac homofobow tylko tych co nie lubia Zydow?

     • adcore,prawie zyd,czyli mishling

      Wlasnie,lista jest dluga

   • adcore,prawie zyd,czyli mishling

    Przezorna barmanka,rozmowa o zydach w miejscu publicznym to prawie antysemityzm,do prawdziwego antysemityzmu krok malutki,what ever,dbala o reputacje lokalu.
    jesli znajdujecie sie w szarej strefie prawa to ma prawo nakazac wam zmiane tematu,trzeba bylo o „szopce” rozmawiac.

   • katol

    „Katolicyzm po polsku”, sam tytuł sugeruje, że autorka jest w stanie zaślepienia stereotypem Polaka-katolika-nietolerancyjnego dzikusa-agresora, wiecznie prowokującego bójki i drącego mordę, oczywiście antysemity i nazi-faszysty. Ofiarami tego nikczemnika są biedni żydzi, sponiewierani, pozbawieni podstawowych praw.
    Well, jestem ciekawa, jak było naprawdę. Jak miło, że ~KOLO przekleił komentarz niezwiązanego z autorką świadka tego zdarzenia, bo już byłam gotowa bez szemrania uwierzyć autorce. Aż się przejdę do tego lokalu. Na podstawie powyższego komentarza można by napisać analogiczny artykuł pt.” Semickość po polsku”. Swoją drogą, zdziwiło mnie, że autorka użyła określenia „żydostwo”. „Rozmawialiśmy o żydostwie (…)”. Nie jest to najpiękniejsze i wskazujące na przyjaźń z żydami określenie. Tak tylko mówię. Pozdrawiam.

   • Kaja

    Bardzo ciesze sie ze rozwniez przedstawil ktos zdanie tej drugiej strony. Pani publikujaca artykul powinna rowniez sie zastanowin nad jego tytulem! Wypraszam sobie tego typu podteksty, jestem katoliczka i nie zachowuje sie w sposob, ktory mogly by kogokolwiek urazic. Prawo do wlasnej opini i jej wyrazania ma kazdy. Prosze sie az tak bardzo nad soba nie rozczulac, tylko przeanalizowac czy nie powiedziala Pani czego co moglo urazic innych i sprowokowac do tego typu zachowania.

   • anka

    Odwróćmy sytuację, załóżmy że to pijani Polacy w żydowskiej knajpie naśmiewają się w głos z judaizmu, mówią tak głośno, że inni to słyszą, np: że „Żydzi gadają do ściany, Talmudu zezwala na molestowanie małych dzieci, a rabin wykorzystuje moment obrzezania, żeby possać krwawy penisek”. Oburzona barmanka, wyrzuca takich pijanych i mówi, że „obrażają ją jako Żydówkę i jej religię”, po czyjej stronie się opowiecie? Czy nie jesteście czasem zaślepieni tym, że Żydom nie można zwracać uwagi, obojętnie jak źle się zachowują, wszystko im wolno „bo ANTYSEMITYZM”? Bez wysłuchania drugiej strony macie winnych Polaków, bo Żydów nie można obrażać, mało tego nie można im nawet zwracać uwagi nawet gdy pijani znieważają Polaków i ich wartości. Walka tylko z antysemityzmem i znieważaniem Judaizmu, katolicyzm można, a nawet trzeba znieważać? To już mi przypomina zachowanie nie Narodu Wybranego, a raczej Rasy Panów, przed którymi Polacy mają stać tylko z pochylona głową i milczeć wysłuchując steku obraźliwych komentarzy.

    • Tyle, że jak katolicy odpierdzielają gnój w knajpie, to następnie wychodzą bez płacenia za to rzucając petardą w pracownika, a następnie wykrwawiają się dla ojczyzny i przyczyniają do zdemolowania placówki, domów pracowników, oraz skrzykiwania się „ludzi” (pojęcie na wyrost) na pogrom, przy biernej postawie policji i poparciu swojego katolskiego rządu. Naprawdę nie widzisz różnicy, czy tylko głupiego udajesz?

     • anka

      Sam potwierdzasz, arab niegrzecznych gości poczęstował kosą, a Polacy wyprosili gości, którym się wydaje, że mogą obrażać innych bo są Żydami, natomiast sami są bezkarni bo mają magiczne zawołanie, które działa w każdej sytuacji, ledwo krzykną ANTYSEMITYZM! i już tabuny obrońców bez dania racji, dostają szału i linczują adwersarzy. Twoja wypowiedz potwierdza, że nawet nie widzicie jak CHAMSKO się wypowiadacie o Polakach.

     • anioł stróż

      byłeś u psychiatry paranoje można leczyć

   • jon don

    mało wiarygodna ta historia. Po pierwsze, jest sylwestrowy wieczór, barmanka jest zalatana więc nie wierzę , że miała czas przysłuchiwać się rozmowom klientów. Nawet jeśli usłyszała cokolwiek to nie sądzę aby właśnie w taki wieczór, kiedy roboty ma w ch..j atakowała klientów za historie z wycieczek. Raczej stawiam, że towarzystwo popiło i zaczęło sobie robić z niej jakieś podśmiechujki, od słowa do słowa poszły wyzwiska a że skojarzyła wyrwane słowa z ich rozmowy zaczęła ich wyzywać od Żydów itd. Koniec końców, pokazała im kto tu rządzi. Oni natomiast ciężar awantury przekładają w kierunku antysemityzmy ażeby zakryć tym zwykła burdę jaką wszczęli po pijaku z barmanką która, co do tego możemy być pewni, była trzeźwa. Trochę analizy i nikt tej historii nie kupi.

  • Anika

   Właściciel może nie mieć pojęcia kogo zatrudnia, więc dobrze żeby został poinformowany, zanim ludzie zaczną omijać lokal szerokim łukiem. Osobiście zwolniłabym tę panią ze stosowną adnotacją w świadectwie pracy. Jeśli ta osoba nie zostanie zwolniona,- należy faktycznie omijać szerokim łukiem.

   • Kajan

    Słowa przeciwko słowom – jaka jest prawda nikt nie wie. Jedno jest tylko żenujące – takie tematy nie powinny się nikomu „nasuwać pod pióro”. Samo pojawienie się takiego tematu b. źle świadczy o naszym społeczeństwie.

  • bibi 123

   Wnioslabym z powodztwa cywilnego przeciwko tej kobiecie za barem. Ta zachowanie niedopuszczalne i znalazloby sie kilka paragrafow jakie zlamala w tym o mowie nienawisci. Nic jej sad pewnie nie zrobi ale plama w papierach na cale zycie- nalezy jej sie. Wlasciciel Cafe Foksal POWINIEN zwolnic to babsko-za rasism ORAZ GLUPOTE. Swoimi wypowiedzami kompromitowala lokal. Barman lzacy klientow baru- tego jeszzce nie bylo. Nie wiedzialam ze Cafe Foksal to miejsce spotkan rasistow- teraz juz wiem

   • Powództwo cywilne nie przeciw barmance tylko przeciw Cafe Foksal. To firma odpowiada za zachowanie swoich pracowników i zażądałabym zadośćuczynienia finansowego. Nic tak nie uczy rozumu jak strata finansowa.

   • goral

    Napisz do właściciela skargę. Opisz sytuację.
    Jeśli nie odpowie w 14 dni, sprawa do sądu!
    Nawet jak sąd nie nie zrobi, to następny taki akt, i lokal zamknięty.

    • goral

     ps. sprawy antysemickie w Polsce są traktowane na 110%!
     Ewentualnie, jak ci zależy, to uderz do związków żydowskich z tą sprawą. Oni mają nie tylko środki ale też kontakty.
     Wystarczy, że postraszą właściciela.

     • Sealtiel

      @ GORAL I może przez to są darzone niechęcią? Mi osobiście nie podoba się że ktoś może coś załatwić mamoną i „plecami” zamiast legalnych środków. Swoim wpisem potwierdzasz to od czego tak owe związki się odżegnują, a co jest zawarte w stereotypowym ich wizerunku. Do tego możesz mi wyjaśnić dlaczego sprawy dot. antysemityzmu są traktowane na 110, a sprawy Kowalskich na maksymalnie 100%? Uprzedzę zanim przypięta mi zostanie łatka którą nabywa każdy posiadacz jakiegoś „ale”. Nie jestem antysemitą, nie lubię jedynie gdy jakakolwiek grupa posiada bezzasadne przywileje. A odnośnie opisanej sytuacji. Przez głupotę jednej kobiety i jej znajomych znowu czuję zażenowanie i wstyd. Mam nadzieję że wszyscy poniosą zasłużone konsekwencje. Oczywiście takie same jakie ponieśliby gdyby dotyczyłoby to kogokolwiek.

  • Mg

   ależ powinna Pani wystąpić do sądu. Nie można pozwalać na takie rzeczy. Domagać się dla tej pani (celowo małą literą) prac społecznych w jakiejś organizacji, w której mogłaby poznać niekatolików

  • Leszek

   Warto byłoby znaleźć personalia tej pani i ogłosić je publicznie, tak jak to zrobiono w odniesieniu do aktorów grających w pożal się Boże szopce Marcina Wolskiego ;)

  • marcin lab

   test

  • marcin lab2

   test2

  • MiG

   Absolutnie wykorzystać wszystkie możliwe środki prawne. To o czym rozmawialiście nie na żadnego znaczenia. Zostaliście napadnięci, znieważeni i pobici. Zrzutka.pl na obsługę prawną i zrobić prawactwu z życia jesień średniowiecza.

  • anti jude

   Nie zesraj się, prożydowska kurewko.
   Do gazu z wami śmieciami.
   Świetne zachowanie barmanki

   • KrzysioPysioRysioMisio

    Do Anti Jadę – żebyś się nie zesrał/a z tej wściekłości. Żeby Ci życie nie pokazało, że twój los zależneć będzie od osoby judaistycznego pochodzenia. Pamiętaj, że Jezus był Żydem. Tak tak. Poczytaj nowy Testament. Tam wszystko jest napisane. Ty biedny człowieczeństwa bez podstaw w wykształceniu. Ty nie toleruje innych więc nie oczekuj, że będą tolerować ciebie!

    • głomb

     Sry, kolo, ale braki w wykształceniu i to fundamentalne to masz TY.
     Jezus NIE BYŁ żydem. Tylko skrajny lamer, zero wiedzy zero oczytania, może takie rzeczy pisac.
     Był Nazarejczykiem
     Nie dzielił z obecnymi żydami ani wyznania, ani pochodzenia

     • dupeq

      Prawda jest taka, że Jezus nie istniał, tak samo jak Bóg nie istnieje.

     • gboor

      Nazaret to jedno z żydowskich miast. To tak jakbyś napisał że ktoś NIE JEST Polakiem, bo jest krakowianinem :-D.

     • Kurfa, a ja myślałem że był białym katolem z Radomia.

   • Ale dlaczego balwanie masz niemiecki tytul nad swoi.i wymiotami? Nie jestes Polakiem?

   • Hodor

    Ile ci płacą za groźby karalne, reżimowy szczekaczu? A może jesteś aż tak głupi? Stul lepiej jadaczkę i zacznij sprzątać po swoim psie.

    • przyjazny

     6 milionów martwych żydow/godzinę

     • „W Polsce nie ma antysemityzmu, a nacjonaliści nie stanowią zagrożenia” – jakiś palant z rządu

   • goral

    Sądzisz, że jesteś anonimowy?
    Za ten tekst możesz dostać 2 lata w zawiasach – chcesz?

    • jac

     spokojnie. przeglądam po kolei posty i zgłaszam wszystkie antysemickie do hejtstop. mam nadzieję, że szybko się tym zajmą.

     „Drogi użytkowniku,
     Dziękujemy Ci za zgłoszenie mowy nienawiści za pośrednictwem serwisu HejtStop.pl. Twojemu zgłoszeniu został nadany numer #7495 i trafi ono teraz do naszych prawników, którzy zajmą się dalszymi działaniami.

     Na bieżąco będziemy Cię informowali o naszych postępach. Swoje zgłoszenie możesz również śledzić pod tym adresem:
     [link]
     Pozdrawiamy, Zespół HejtStop.pl”

     • adcore,prawie zyd,czyli mishling

      jak tylko antysemickie to przyznajesz sie do jawnej dyskryminacji innych ewnetualnie poszkdowanych grup.nie zapomnijcie zakablowac na siebie.

     • wars

      Ten też powinieneś chyba zgłosić.

      Reply
      Nowak
      Styczeń 4 at 9:07 am

      ty kurwa pisowska, zdychaj w bagnie. Od Żydów wara, jeszcze wrócą i zabiorą ci ten twój pokoik który wynajmujesz i pójdziesz kurwo na żebry do Anglii za funty dupy dawać

   • Nowak

    ty kurwa pisowska, zdychaj w bagnie. Od Żydów wara, jeszcze wrócą i zabiorą ci ten twój pokoik który wynajmujesz i pójdziesz kurwo na żebry do Anglii za funty dupy dawać

   • NARODOWIEC_KATOLIK

    Napisz coś kretynie konstruktywnego, odnieś się idioto do argumentów, wyjaśnij imbecylu swoje stanowisko w sposób racjonalny, przekonaj debilu do swoich racji, bo swoim chamstwem smród tylko zostawiasz, podstawowy porządek praw dyskusji jełopie burzysz, swoją bezmózgą osobą gówniane ślady po sobie pozostawiasz.

   • Komenda Stołeczna Policji

    Pan zaprasza do gazu, my wkrótce zaprosimy do suki.

   • Ana

    ” Szanowny” Anti Jude czy masz świadomość że internecie NIKT nie jest osobą anonimową? Jeżeli nie przeprosisz osobiście zrobię na Ciebie doniesienie do mojej prokuratury pomimo że nie znam ani Ciebie , ani autorki. I będę namawiała WSZYSTKICH zdroworozsądkowe osoby pisząc tutaj aby zrobiły to samo. KAŻDY z nas może zgłosić ciebie do prokuratury jako osobę siejącą nienawiść, rasizm i godzącą w dobro ogółu…więc nie zdziw się jak niedługo zaproszą cię na komendę…bo ja nie odpuszczę

   • Andrzej!

    Mamy twoje IP za chwile będzie u ciebie policja!

    • Młody

     I co ?… Pisz pan!… Policja była ? …

   • quazir

    Myślę ,że babuszka była żydowskiego pochodzenia.

   • bk

    ja mysle ze ty jestes zydem…na 110%

   • bk

    ANTI-JUDE a ja mysle ze ty jestes zydem…na 110%

   • bk

    jestes zydem na 110%

   • adcore,prawie zyd,czyli mishling

    Tumnie,czesc zydow z ludow tureckich to slowianie z haplogrupa R1a,wlasna rodzine do gazu poslesz ?

   • maniak

    Mam nadzieje, że dobrze ukryłeś IP bo tego typu wpisu są właśnie przekazywane prokuraturze. Przynajmniej mandat,ale dostaniesz :)

  • Lusia

   Jestem w szoku… Smutno mi. Może być jeszcze gorzej?

   • adcore,prawie zyd,czyli mishling

    Lusiu,zawsze moze byc gorzej….

  • precz z żydami

   Zydzi powinni zwrocic Arabom znaleziony -ostatnio-skarb w postaci zlotych monet pochodzace z Fatemskiego Panstwa

  • olo

   Moja ulubiona reakcja na antysemickie popisy w znajomym barze piwnym, gdzie jestem stałym bywalcem, jest następująca; „Ja to bym tych wszystkich je…ch żydków z powrotem do Oświęcimia zaprowadził i przez komin. itd itp” . Podnoszę nos znad kufla i gazety /hehe/ wyborczej i pytam. A w czym ja panu zawiniłem, że mnie pan chce przez komin przepuścić. Przecież spokojnie sobie czytam i panu nie przeszkadzam. Ale ja nie pana tylko żydów. Stąd moje pytanie. Panie, ale pan nie jesteś żydem, bo ja pana znam z widzenia. A z urodzenia pan mnie zna? I zalega cisza. Zrobiłem to dwa razy i w moim barze temat semicki i antysemicki nie jest poruszany, przynajmniej w mojej obecności. A jeśli już to jest to dyskusja na jako takim poziomie. A żydem nie jestem, choć w opisanym przypadku jak najbardziej się nim poczułem. Proszę założyć sprawę cywilną.

   • przyjazny

    super historyjka cwelu, a teraz wypierdalaj bo twoje wypociny są żenujące semicki śmieciu

    • NARODOWIEC_KATOLIK

     Napisz coś kretynie konstruktywnego, odnieś się idioto do argumentów, wyjaśnij imbecylu swoje stanowisko w sposób racjonalny, przekonaj debilu do swoich racji, bo swoim chamstwem smród tylko zostawiasz, podstawowy porządek praw dyskusji jełopie burzysz, swoją bezmózgą osobą gówniane ślady po sobie pozostawiasz.

    • Dez

     Przyjazny, śmieszne jest to, że myślisz, że jesteś tu anonimowy :). A potem będziesz musiał się płaszczyć przed tatą, że to kolega się wpisał od Ciebie z komputerka.

    • Mariusz

     Cwelu? No no no… Widzę, że zaznałeś tej przyjemności bycia zturchniętym w więzieniu. Był żydem? Teraz się mścisz, taki przyjazny jesteś… Teraz sam pewnie szukasz ofiar swoich chorych fantazji, ty intelektualisto ty…

    • Angus

     Ignorantom Pana pokroju polecam książkę rekomendowaną przez Josepha Ratzingera, byłego papieża, pt. Jezus Żyd http://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,159,Jezus-Zyd

  • Magda Szparag

   Bardzo przykre, takie są ostatnio nastroje. Jako osoba o ciemnej karnacji i oryginalnym sposobie ubierania się doznałam ostatnio agresji słownej na mojej (!) ulicy – bo dwóch młodych chłopców wzięło mnie za muzułmankę 0.o SZOK i niedowierzanie.

   • Masakra, że bycie kobietą i wyznawanie Islamu to dziś gdziekolwiek powód do bycia obrażanym. Nacjololo łykają wszystko jak pelikany. Zastanawia mnie, w czyim jest to interesie.

  • Weronika

   Wszystko pięknie droga Pani.Uważam tylko za mocno niestosowne utożsamianie antysemityzmu Polaków z katolicyzmem.Jestem osobą wierzącą,praktykującą katoliczką,katechumenem z „Drogi Neokatechumenalnej” .Zdaję sobie sprawę ,że antysemityzm polski istnieje.Większość moich znajomych z Kościoła (różnych wspólnot) uwielbia jednak Żydów.Zachwycają się ich kulturą i tradycją,a szczytem ich marzeń są pielgrzymki do Ziemi Świętej.Od momentu ogłoszenia deklaracji”Nostra aetate”(1965)nikt już z ambon nie mówi o odpowiedzialności Żydów za śmierć Jezusa.Uważam jednak za krzywdzące utożsamianie przez panią antysemityzmu polskiego z katolicyzmem.Zaręczam panią,że ludzie ,którzy nawracają się w Kościele nie wszczynają awantur,która była pani udziałem.Śmiem twierdzić,że osoby ,które państwa zaatakowały pewnie nie mają pojęcia co to życie sakramentalne,codzienna modlitwa,regularna spowiedź i eucharystia.To zwykli frustraci i łobuzy,być może poirytowani tym,że pracują w Sylwestra. Idę z Panią o zakład ,że na niedzielnej eucharystii dawno ich nikt nie widział.Tak samo jak narodowców,nie widuję nigdy w Kościele,a uprawiam churching w Łodzi.Dlatego uważam ostatnie zdanie z pani wpisu za bardzo niestosowne i mocno krzywdzące dla nas zwykłych wiernych,którzy regularnie chodzimy do Kościoła i nikogo nie bijemy za prywatne rozmowy w restauracjach.

   • gboor

    Katolicyzm w tytule jest postawiony w cudzysłów, sama autorka ma więc świadomość że to pseudokatolicyzm. Ma prawo o nim wspomnieć, bo napastnicy powoływali się niestety na obronę wartości „Chrześcijańskich”.

  • Zniesmaczniony

   To nie należy gadać głośno na tematy ogólnie uważane za kontrowersyjne bo to niesmaczne.
   A jak już masz niewyparzony jęzor to robić to przyciszonym tonem chyba taką umiejętność w wieku 32 lat już opanowałaś?
   Chcecie pogadać o tym czy o tamtym (nie wiem np, że wolisz grube penisy czy chude, długie bądź krótkie) to róbcie to w domowym zaciszu.
   A teraz widzę z braku laku piszesz i wylewasz swoje frustracje na jakimś kretyńskim blogu.
   Kobieto masz 32 lata? to się w końcu OGARNIJ bo te pożal się Boże wypociny to gorzej się czyta jak wypracowanie drugoklasisty.

   Takaś biedna i pokrzywdzona bo ktoś żydziątek nie lubi?
   Ma do tego prawo jak i oni by nie lubić innych.
   Polska to wolny kraj niech to do Ciebie dotrze.

   A co do żydów. Nie lubię ich i nie muszę i nikt mi tego nie zabroni oraz mówić głośno o tym, że ich nie lubię mam PRAWO takie same jak i Ty masz prawo, że ich lubisz, więc w czym problem?

   Jak się nie podoba Ci to, że w miejscach innych niż twój dom ludzie mają odmienne zdanie niż Ty to siedź na du…ie w domu i tyle.

   Pozdrawiam Nieserdecznie

   • dupeq

    Polska nie jest wolnym krajem, baranie.

   • Streszczając ten przydługi bełkot: kobieta ma siedzieć cicho, najlepiej przy garach. I w ogóle wszyscy co mają cokolwiek do powiedzenia mają milczeć. Tak? Otóż epoki się panu palantowi pomyliły.

  • Malo kto wie ale od kilkunastu miesiecy Zyydzi znowu uciekaja przed przesladowaniami z europy zachodniej do Polski.Taki to juz jest narod.

   • Jeszcze parę lat i sam zobaczysz, jak to jest.

  • niktwazny

   Naprawde to smutne, że w TYM kraju dyskryminuje sie nawet rozmawiajacych Polakow, a tym bardziej Katolików. To jawny antypolonizm i bez dwóch zdan takie postepowanie nalezy pietnowac i domagac sie rekompensaty, a co najmniej zadosc uczynienia (Żydzi mogą to My też). Gdyby mi ktos powiedzial, ze nie moge rozmawiac o Żydach zaśmiałbym sie bo przeciez jak wiadomo najlepiej sie mowi na tematy na ktore ktos chce zabronic rozmowy no i jak wiadomo sa w duzej czesci winni sytuacji na bliskim wschodzie, ale to historia nie na taka rozmowe. Wydawalo mi sie ze Cafe Foksal to mile miejsce chociaz nigdy tam nie bylem niestety, ale jesli bede miał okazje byc w Warszawce :P chetnie odwiedze i sprawdze jacy kaci bo tak jedynie moge nazwac tych mezczyzn, ktorzy dopuscili sie tak bestialskich czynow i jaka kobieta o ustalonych pogladach tam przebywaja.
   A tak serio to kulturalnie moglas zostac wyproszona z lokalu bo w kocu jest prywatny a Ty kulturalnie powinnas wyjsc. Oczywiscie na ogol wyglada to tak ze osoba wyproszona glosno mowi rozne rzeczy a wtedy nie powinna miec za zle ze ten brak kultury zostanie dosadnie potepiony.
   Jak widac kelnerki nie mozna bylo kupic za napiwki, ktore napewno hojnie dawalas i podejrzewam, że jednak uslyszala cos czego nie powinna byla uslyszec.
   Tak samo mozna dostac po buzi na paradzie rownosci jesli sie powie „Precz z sodomitami” jak na wiecu sluchaczy Radia Maryja mowiac „Ave Satan” i nie widze w tym nic dziwnego a raczej za naturalna kolej rzeczy.
   Prosze cie wiec dla twojego wlasnego dobra uwazaj co mowisz, gdyz mozesz urazic uczucia innych ludzi i narazic sie tym samym na ich gniew lub mow co uwazasz za stosowne, ale badz swiadoma konsekwencji.
   Podsumowujac wyproszeni zostaliscie za poglady poturbowani za brak kultury lub starania ich obrony. Jesli to pierwsze to hamstwa nie lubie wiec należało się jesli za drugie to powod do chwały jak kazda bójka barowa.
   Pozdrawiam i mam nadzieje ze rany sie juz zagoily.
   P.S. I te komentarze bardzo wulgarne, niektore bardzo zabawne lecz niemerytoryczne.

  • Prawdziwy Polak i ale Marny Katolik :)

   Zupelnie inny obraz tej sytuacji z jednej strony a inny z drugiej, tu czytam ze rozmawiano w slawnych Zydach to fajnie bo kazdy narod ma prawo byc dumny z swoich wybitnych rodakow, a nawet szerzej ludzkosc ma prawo byc dumna z wybitnych jednostek bez wzgledu na to kim byli z pochodzenia.

   Z drugiej strony jest komentarz ze obrazano Katolikow poprzez wolgarne odzywki, znow jezeli to prawda to Zydzi powinni odznaczac sie tu szczegolna wrazliwoscia by tego nie robic bo doswiadczyli strasznie tego czym jest nienawisc i uprzedzenie.

   Kto ma racje najprostsza droga to sąd zarowno lokal ma prawo do swojego dobrego imienia jak i Zydzi ktorzy byli w tym lokalu w Polsce sady funkcjonuja i moga racje zwazyc.
   Moze ze slowo przeciwko slowu by byly problemy w ustaleniu wspolnej wersji ale wymiar sprawiedliwosci ma jakies umiejetnosci by jednak nawet z tego co zaslyszy dojsc do prawdy. Z drugiej strony lokal opisuje jakies wybryki chuliganskie ze strony Panstwa czyli gosci lokalu na to moze juz sa zapisy monitoringu swiadkowie jak lokal posluguje sie klamstwem to akurat latwo bedzie udowodnic. A suma sumarum mozna okreslic kto jaka role w tym zdarzeniu mial. Dlatego uwazam ze zarowno lokal jak i Panstwo powinniscie wystapic z powodztwami o zachowania ksenofobiczne,uprzedzenia wyznan czy rasy a takze o chuliganskie. Serdecznie polecam.

   A tytuł Katolicyzm po Polsku jest sam w sobie przejawem nienawisci i uprzedzen na tle conajmniej narodowosciowym ja nie wystapie na droge sadowa z tym ale moglby jakis prawnik rozwazyc czy ten tytul nie podlega pod paragrafy. Bo napewno obraza Polakow i Katolikow identyfikowanie z tak opisanymi zachowaniami i dla kultury Polskiej tak opisane zachowania absolutnie nie sa typowe.

  • Mia

   Wszystko się zgadza to obrzydliwe i nieuprzejme ze strony pracownika, ale kwestia rozwinięcia sprawy jest bardzo dziwna. Szczerze powiedziawszy nigdy nie musiałam pytać osób przebywających w tym samym miejscu gdzie ja anino adres ani o nazwę knajpy. Chyba za dużo alkoholu…

  • dc

   Pozwij ją, zapytaj adwokata wygrasz to z łatwością. To nie jest tak, że nic nie możesz, niestety potrzeba zaangażowania.

  • Zwykły obywatel

   Zaczepisty tekst szkalujący Polaków i Katolików,
   BRAWO, Brawo, brawo.
   Dobra stara szkoła. Tak trzymać.
   A nawiasem mówiąc jeżeli się pisze bloga to należałoby pisać trochę bardziej wiarygodnie.
   I jako osoba pisząca po polsku nie mierzyć wszystkich jedną miarą i nie szkalować wszystkich Polaków i Katolików.

   Osoby szukające prawdy zapraszam do myślenia i pomyszkowania trochę w necie.
   To nie boli. Wystarczy 5 minut. A znaki ??? zaczną się same mnożyć.

   Pozdrawiam

  • Dov

   To jest absolutnie nie zrozumiałe jak ta trucizna antysemityzmu jeszcze w Polsce żyje.W Niemczach po wojnie była denacyfikacja a część (możliwie duża ) w Polsce jest gotowa na nowe pogromy.To już trzecie pokolenie po wojnie. Hańba takiej Polsce !

   • Niemcom to zajęło 30 lat. Polacy byli cały czas głaskani po główkach, że naród ofiar, ew. bohaterów oporu. Ciekawe, kto był szmalcownikiem, kto donosił na gestapo a później do kolejnych władz po ich zmianie, kto kradł i gwałcił, kto uczestniczył w pogromach. No bo przecież nie Polacy. I efektem takiej edukacji mamy nad Wisłą kraj, gdzie można legalnie być faszystą, natomiast żydem, muzułmaninem czy ateistą już być nie wolno.

  • Przejmującyzoddali

   Mam tylko nadzieję, że jesteś obiektywna ( przynajmniej starasz się ). Jeśli nie i wasze zachowanie było nienormatywne ( i nie mam tu na myśli wolności wyrażania pogladów mieszczących się w granicach prawach ) i mogło powodować dyskomfort otoczenia to wyrządzasz wielką krzywdę – i to nie tylko lokalowi i właścicielom. Sądy należy formułować ostrożnie a Ty już na wstępie masz z tym problem bo stereotypizacja taka jak „Katoloicyzm po polsku” i połączenie go z agresją jest niesprawiedliwym uogólnieniem – takim samym jak np. „Nacjonalizm po żydowsku” w zestawieniu negatywnymi zachowaniami osadników w Dolinie Jordanu. Nie każdy Żyd nienawidzi Arabów ( myślę że mniejszość ), nie każdy Polak – katolik jest antysemitą ( myślę że mniejszość a chyba wiem lepiej bo jestem katolikiem wśród katolików się obracającym ).

   • Tak odczytują tytuł tylko osoby nie wychwytujące ironii.

  • Cezary

   Może Pani Barmanka nie wiedziała że matka Jezusa to Żydówka , a sam Jezus to pół Żyd pół Rzymianin?

  • jon don

   mało wiarygodna ta historia. Po pierwsze, jest sylwestrowy wieczór, barmanka jest zalatana więc nie wierzę , że miała czas przysłuchiwać się rozmowom klientów. Nawet jeśli usłyszała cokolwiek to nie sądzę aby właśnie w taki wieczór, kiedy roboty ma w ch..j atakowała klientów za historie z wycieczek. Raczej stawiam, że towarzystwo popiło i zaczęło sobie robić z niej jakieś podśmiechujki, od słowa do słowa poszły wyzwiska a że skojarzyła wyrwane słowa z ich rozmowy zaczęła ich wyzywać od Żydów itd. Koniec końców, pokazała im kto tu rządzi. Oni natomiast ciężar awantury przekładają w kierunku antysemityzmy ażeby zakryć tym zwykła burdę jaką wszczęli po pijaku z barmanką która, co do tego możemy być pewni, była trzeźwa. Trochę analizy i nikt tej historii nie kupi.

  • anka

   Ksywa blogu Gburrek jednak nie jest bezpodstawna, nie dość, że obrażała pani z towarzystwem ludzi o innym wyznaniu niż judaizm to jeszcze urządza pani lincz w mediach i szczuje na Polaków, konkretnie barmankę i lokal, zamiast oddać sprawę do sądu.

  • gboor

   Wszystko wskazuje na to że anonimowy „świadek” wymyślił żałosną bajeczkę. Goście przyszli do baru po to żeby krzyczeć na całe gardło że Matka Boska to … :-D Takie chore fantazje tylko w umysłach antysemitów. I wierzą w takie bajki tylko im podobni.
   Jako chrześcijanin, gdy słyszę że ktoś podważa bóstwo Jezusa lub głosi wyższość judaizmu, traktuję to co najwyżej jako okazję do interesującej dyskusji i przedstawienia swoich racji, a nie jako uzasadnienie do pobicia tej osoby :-D

  • fejk by się udał, ale zanadto naciągany.