Korpomama

4 niebezpieczne typy ludzi w biurze

kobieta korpomama

Korporacyjne biuro to specyficzny mikrokosmos. Mówimy o dużych firmach, więc liczba pracowników jest tu wystarczająca, żeby móc wyodrębnić typy dominujące. Które są najbardziej niebezpieczne? To moja subiektywna lista z przymrużeniem oka: 4 niebezpieczne typy ludzi w biurze.

Nadgorliwiec

– No dobrze, to na dziś byłoby tyle. Podsumowując, skupiamy się na tabeli XYZ i wyniki wysyłamy mi na skrzynkę mailową do jutra. Dzięki – mówi twój przełożony.
– Dzięki – odpowiadają uczestnicy spotkania zabierając kubki z zimną kawą z konferencyjnego stołu. Kiedy już jedną nogą są w drodze na lunch, ich jednostajne szuranie nogami przerywa on. Nadgorliwiec.
– Przepraszam, a czy do jutra to znaczy, że do końca dnia czy chodzi o konkretną godzinę?
– Właściwie to – odpowiada prowadzący zebranie – rzeczywiście, może lepiej dać sobie bufor bezpieczeństwa, wyślijcie mi te wyniki najpóźniej do jedenastej.

Nadgorliwiec do serca wziął sobie jedną, fałszywą zresztą, zasadę, że nie ma głupich pytań, są tylko głupie odpowiedzi i stosuje ją namiętnie. Swoimi wątpliwościami dociera tam gdzie nikt nie dociera, pragnie klarować to, co wydawało się jasne. I takie by było. Gdyby nie on.

Dzię-ku-je-my.

Plociuch

Ten typ znajdzie się w każdej społeczności. Nie inaczej jest w biurze. Rozróżniamy co najmniej dwa rodzaje plociucha korporacyjnego. Pierwszy to zawodowiec, cichy i skuteczny. Jest na bieżąco z każdą nowinką  związaną z pracą i pracownikami, wie kto zasmradza lodówkę, kto ile zarabia i dlaczego Andrzej z zespołu pod oknem płakał dziś w toalecie. Najrozsądniej jest się z taką osobą zaprzyjaźnić. Drugi typ jest dużo bardziej emocjonalny. To sympatyczny roztrzepaniec, który nie ze złej woli, lecz z braku doświadczenia i niedostatku instynktu samozachowawczego, palnie czasem na głos coś, co tylko niekiedy da się obrócić w żart. Niestety, nie zawsze, i właśnie wtedy jest niebezpieczny.

Donosiciel

Donosiciel w korporacji jest w stanie wieść dość twórcze życie ze względu na możliwość dawania niezliczonych feedbacków i dzielenia się konstruktywną krytyką pod przykrywką chęci wypracowania lepszej jakości współpracy. Uprzejmie donoszę aczkolwiek się brzydzę. Ekstremalną odmianą korporacyjnego donosiciela jest Eskalator.

Melanie Trump

Melanie. Kiedy rozmawia z tobą, promiennie się uśmiecha, pyta o plany na weekend i stan zdrowia dzieci jedynie po to, żeby, kiedy tylko się odwrócisz, dalej snuć plany zniszczenia ciebie, innych pracowników, managerów, spalenia wszystkiego dookoła i przejęcia władzy nad wszechświatem.

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

You Might Also Like

 • jo?

  a ty do której należysz kobiettkko z pazurkiem?

  • Ja jestem niebezpieczna bo wyjadam wszystko z maszyny ze słodyczami.

   • Dodałabym tylko, że wszelkie Melanie lubią kokieteryjnie obcować z mężczyznami. Wszystkimi mężczyznami. Za kobietami niekoniecznie przepadają.

    Cóż, do zobaczenia może kiedyś przy jakiejś maszynie ze słodyczami :D