Życiowe

Porozmawiaj ze mną, nie dawaj mi rad

porozmawiaj

Wiesz czego potrzebuje osoba, która znalazła się w ciemnej dupie? Tak, wsparcia, ale nie w postaci złotych rad.

Ludzie, których cenię sobie najbardziej to nie ci, którzy, kiedy mam zły czas, przybywają z receptą i mówią mi co powinnam. „Bo tak zrobiliby na moim miejscu”.  Z nimi nigdy nie wejdę w głębszą relację. Dlaczego? Bo łatwość z jaką dają rady komuś, kto potem sam będzie ponosił ich konsekwencje nie jest fair. Mądra osoba – będzie. Wysłucha, zapyta, na koniec powie: zrobisz co zechcesz. Cokolwiek wybierzesz, pomogę ci.

Amatorskie, jednoosobowe, poradnie małżeńskie i rodzicielskie

Charakterystyczną cechą niektórych moich znajomych z przeszłości było komentowanie moich wyborów w kategoryczny sposób, na przykład: „Nigdy nie zdecydowałbym się na związek na odległość, zdrada murowana”, „Nigdy nie zdecydowałabym się na dziecko bez ślubu”. Właśnie dlatego to są „znajomi z przeszłości”.

Kto chce zwizualizować o co chodzi, włącza nagranie Klaudii Klary – „Koleżanki„.

Moja Ania? Moja Ania by sobie w żżżyciu nie pozwoliła na takie traktowanie!

Porozmawiaj ze mną, nie dawaj mi rad

Drogi przyjacielu, kiedy znajdę się w czarnej dupie, chciałabym mieć przy sobie wcale nie kogoś, kto poklepie mnie po plecach i powie, że to przecież nic, inni też maja ch%^wo, takie życie. Również nie kogoś, kto z dezaprobatą zmarszczy brwi i po profesorsku wyłoży, co koniecznie powinnam, że to oczywiste. Nie oceniaj mnie. Porozmawiaj ze mną i nie dawaj mi rad. Ja i tak najpewniej już czuję co zrobić.

ytrhgf

Tym, którzy mają w sobie tę mądrość, wielkie dzięki. Bardzo doceniam. Widzicie tę kozicę? Wy nie powiecie: Kretynko, nie skacz bo wpadniesz do wąwozu. Wy mówicie: Karolinko, zrobisz co zechcesz, ale spójrz na wąwóz, a teraz na swoje piękne, ale krótkie nóżki i zadaj sobie jedno zajebiście ważne pytanie: jak bardzo lubisz fruwać?

You Might Also Like