Ja

Share Week 2017. Polecane blogi

share week 2017 blogi

Share Week to akcja, której pomysłodawcą jest Andrzej Tucholski. Pierwsza edycja tego internetowego projektu, który podsumować można – twórcy – polecają – twórców, blogerzy blogerów, youtuberzy youtuberów, miała miejsce w 2012 roku. Do 26 marca po raz szósty dzielimy się tym, co naszym zdaniem, najciekawsze w blogosferze. Ja zrobię to po raz pierwszy. No to siup.

Chociaż sama piszę bloga, jest to moja pasja, tak jak i pochłanianie materiałów na temat tworzenia w sieci to blogów czytam niewiele. Zacznę od dwóch, na które zaglądam dosyć często. Trafiłam na nie przypadkiem. Nie są jeszcze popularne. Jeszcze, bo, moim zdaniem, wyróżniają się jakością publikowanych treści na tle innych, co w końcu zaprocentuje. No i nie są przesłodzone. To ważne. Tego bym nie zniesła. Mowa o Zadbana Zawodowo i Piątkowym Kąciku Nienawiści Dla Ludzkości.

Zadbana Zawodowo

Jako modowa ignorantka, staram się podpierać wiedzą na temat stylizacji znalezioną w sieci. I u Mai Sablewskiej ;-) Na tym blogu znalazłam ciekawe zestawienia. Do gustu przypadł mi szczególnie tekst o tym jak różnorodnie można łączyć białą koszulę z innymi częściami garderoby (Wpis o białej koszuli). Nie bez znaczenia jest też fakt, że autorka bloga nie promuje ubrań i dodatków, które powalają cenami. Przeciwnie, zauważyłam, że ma bardzo fajną umiejętność ubrania się i dobrze i tanio.

Piątkowy Kącik Nienawiści Dla Ludzkości

Piątkowy Kącik Nienawiści Dla Ludzkości. Ta nazwa. Już na niej mogłabym zakończyć argumentowanie zasadności znalezienia się tego bloga na mojej liście ulubionych. Jednak PKNDL to nie tylko chwytliwy tytuł (którego, autorko, nigdy nie zmieniaj, widziałam, że miałaś takie zapędy, no way!). To blog ciekawej, niezależnej dziewczyny, która naprawdę umie pisać. Tekst, który do tej pory najbardziej mi się spodobał to Rzecz o uwodzeniu w klubie. Śmieszny, straszny, smutny, ironiczny, błyskotliwy. Wszystko w nim jest. Poza tym, nie mogłam przejść obojętnie obok „Typów zjebów, których poznasz pisząc bloga”.

Miss Ferreira

Miss Ferreira to blog zdecydowanie bardziej znany niż poprzednie. Kobiecy, rodzinny, modowy. Czwarte dziecko mamy trójki, która, podobnie jak ja, niedawno wyprowadziła się do domu za miastem, ale w przeciwieństwie do mnie, zna się na modzie i kosmetykach. Jeżeli dodać do tego jej talent do pisania tekstów zarówno refleksyjnych jak i zabawnych to mamy przepis na bardzo przyjemne miejsce w sieci. I dla duszy, i dla oka.

Share Week 2017

Share Week to dobra okazja, żeby polecić blogi (albo vlogi), które się lubi, podczytuje i podgląda, zwłaszcza te mało znane. Dlaczego? Bo blogosfera to nie tylko Kominek i Mercedes. To też dużo kreatywnych autorów, którzy póki co działają po cichu, ale…kto wie.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

You Might Also Like

  • Karolino, bardzo dziękuję za miłe słowa :) Biała koszula to jeden z moich ulubionych elementów w garderobie, które chyba najczęściej wymieniam z powodu zużycia. Do zobaczenia!

    • Proszę :) Też lubię białe koszule!

  • Wow! Bardzo dziękuję! :D :* Z nazwą jest ten problem, że kilka osób dawało mi znać, że trudno ją zapamiętać, a druga sprawa to to, że jest kompletnie niemarketingowa ;) Nigdy nie zakładałam bloga pod kątem współprac, ale w życiu zajmuje się pisaniem, blog stał się trochę takim moim portfolio i podejrzewam, że inna nazwa byłaby w związku z tym lepsza. No ale pożyjemy, zobaczymy ;)

    • Z nazwą to ja mam problem. Gburrek, WTF. Kącik jest ekstra, ironiczny, psuje do charakteru tekstów, a pkndl jakoś też mi się nieźle wklepuje w klawiaturę. Zresztą skoor ludzie zapamiętują hpba Lewandowskiej to i pkndl zapamiętają ;-)

      • Healthy Plan by Ann się przynajmniej rymuje! :P Gburrek, fajne krótkie, wdzięczne i to „rr!” zaznacza charakter :D