Życiowe

Filmowa wishlist. 5 filmów z 2016 roku, które chcę obejrzeć

Z filmami to jest tak, że żeby jakiś obejrzeć, trzeba mieć przede wszystkim dwie godziny czasu wolne ciurkiem. I tu pojawia się problem, bo po położeniu dziecka spać i realizacji innych przyziemnych zadań takich jak tu zrobienie sobie kanapki, a tam zajrzenie do mediów społecznościowych, jakoś łatwiej jest, jeśli już, pyknąć odcinek serialu niż angażować się w długi seans, podczas którego i tak prawdopodobnie zaśniemy. It’s complicated.

Moja filmowa wishlist

5 filmów z 2016 roku

Żeby zobrazować częstotliwość z jaką wybieram się do kina, pozwólcie, że zacznę od pewnego wyznania. Ostatnio w kinie byłam na początku tego roku, na „Ostatniej rodzinie” czyli obrazie o rodzinie Beksińskich (rewelacja!). Przed nim był „Robocop”, trzy lata temu. Kinomanka, ku**a.

Jeśli chodzi o kino domowe to co prawda w miniony weekend nadrobiliśmy ostatni sezon „The Walking Dead” (serial z mojego top 5 chociaż przyznam, że ostatni sezon nie był powalający) oraz „Stranger Things” (7/10), ale wspólne oglądanie filmów raczej odpuszczaliśmy. Chciałabym to nadrobić dlatego stworzyłam moją filmową wishlist. Zacznę od filmów z zeszłego, 2016 roku. Na końcu dajcie znać czy widzieliście któryś z tych filmów?

Captain Fantastic

Niekwestionowany numer jeden z mojej wyliczanki. Słyszałam na jego temat wspaniałe opinie, a potem zobaczyłam trailer i przepadłam. Łączą się tu dwa bardzo ciekawe dla mnie wątki. Pierwszy to relacje rodzinne. Drugi to ucieczka od cywilizacji. Jeśli ktoś mnie zna to zapewne polecałam mu już co najmniej sto razy obejrzenie innego filmu poruszającego tę tematykę -Into the Wild.

Nawet nie wiesz jak bardzo cię kocham

Jeśli jakiś film zapowiada się na schizujacy dramat, po prostu mnie zawołaj, już lecę oglądać. Produkcja polska? – idealnie. To jest ten typ kina, które lubię chociaż jest ciężkostrawne. Niepokojące, zostawiające widza z tysiącem przemyśleń. „Nawet nie wiesz jak bardzo cię kocham” to zapis sesji terapeutycznych skonfliktowanych matki i córki. Ciekawa koncepcja.

Siedem minut po północy

Doskonały, miazga, wzruszający, nie ma żadnej słabej strony, rewelacja, wyjątkowy klimat, wyróżnia się – to jedynie namiastka zachwytów nad filmem, które odnalazłam w sieci. Historia chłopca, jego ciężko chorej mamy i potwora.

Manchester by the sea

Podobno arcydzieło. Zobaczymy. Sam trailer niezbyt mnie zaintrygował, ale wysoka ocena w serwisie Filmweb i liczba uzyskanych nagród daje do myślenia.  Kusi również Michelle Williams, którą bardzo lubię.

Subtelny, smutny, piękny i poruszający – te przymiotniki najlepiej pasują do „Manchester by the Sea”.

Nieważne, ile Oscarów zdobędzie „Manchester by the Sea” – ważne, jak wiele serc poruszy.

Cytaty z Filmweb

Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie

Kocham włoskie kino. „Il Postino” i „Cinema Paradiso” to dwa obrazy, które zajmują najwyższe miejsca na liście moich ulubionych filmów w ogóle. Dlatego połączenie ciekawego pomysłu na fabułę  i kraju produkcji wystarczyły, żeby „Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie” trafił na wishlist. To powinno być też przyjemne obniżenie napięcia po zapowiadających się na cięższe w odbiorze poprzednich pozycjach.

Przypadek?

Kończąc, pragnę usprawiedliwić się, że to nie jest tak, że ja w ogóle zapuściłam się filmoznawczo. Nie, nie. Przypomniałam sobie, że przecież oprócz wspomnianej na wstępie „Ostatniej rodziny”, widziałam „Gdzie jest Dory”, „Zwierzogród”, a także „Kubo i dwie struny”. Wszystkie trzy 10/10. A, że bajki? Przypadek, przysięgam ;-)

Zdjęcie pochodzi ze strony ars.pl

You Might Also Like

 • Pingback: Muzyka filmowa. Siedem ulubionych utworów - Gburrek()

 • Już napisałam na fb, ale muszę jeszcze tutaj. :D Powiem Ci, że pierwszy raz zobaczyłam trailer Captaina właśnie teraz i aż miałam ciarki na wspomnienie tego filmu. :) Jest naprawdę genialny. Też uwielbiam Into the wild, więc jestem pewna, że pokochasz Captaina. :)

  Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie – też widziałam i też jest bombowy, chociaż zupełnie inny. :) A jeśli liczysz na lżejszy film, cóż… nie mów hop, bo może się okazać, że pół filmu będziesz siedziała tak napięta, ze będziesz zapominać o oddychaniu. :D

  • Dzięki za podpowiedź. A jeszcze jakies inne masz do poelcenia? Bo chyba mamy podobny gust :-)

  • Dzięki za podpowiedź! A jeszcze jakieś inne filmy możesz polecić? Bo widzę, że mamy podobny gust :-)

   • Ostatnio spodobał mi się „Prestiż”, a „Colonia” totalnie rozłożyła emocjonalnie na łopatki. ;)

    • Już obczajam. Merci :)

     • No problem. :D Jestem ciekawa jak Ci się spodobają. :)

     • Dzizas! Nadal nie obejrzałam :D Ale dam znać jak to ogarnę. Może za rok przy tym tempie, kto wie ;)

     • Też ostatnio mam tyły w czytaniu i oglądaniu, także rozumiem! :D

     • Co czytałaś fajnego ostatnio?