Życiowe

Takiej muzyki już nie ma, i nie będzie. Lata 60 i 70-te

Jeśli o muzykę chodzi to jestem zacofana. Podoba mi się głównie to, co już było.

Kiedy zastanawiam się nad tym, kogo z obecnych twórców chciałabym teraz, wieczorem, posłuchać, nikt nie przychodzi mi do głowy. Za to z łatwością zapełnię listę pozycjami sprzed połowy wieku. Who’s with me? To moja subiektywna lista ulubionych utworów lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych.

Lata 60 i 70. Ulubione piosenki

1. 1968, Patty Pravo – Bambola Rewelacyjna piosenkarka włoska, która niestety coraz bardziej upodabnia się do Donatelli Versace, ale mniejsza o to, jej wykonania „Lalki” czyli „La Bamboli” czy „Pensiero stupendo” mogę słuchać długo i namiętnie, na zmianę z innym włoskim artystą, Lucjanem Lucio Battistim 1976, Lucio Battisti – Ancora tu

Zdj. Patty Pravo

2. Godna, polska reprezentacja 1969, Niemen – Sen o Warszawie 1971, Andrzej Zaucha – Wymyśliłem ciebie Żal, że ten drugi, w skutek tragicznej śmierci nie zdążył nagrać więcej genialnych utworów. Jego twórczość była interpretowana między innymi przez Kubę Badacha. Kto co lubi.

3. Moja ulubiona piosenka Elvisa 1969, Elvis Presley – Suspicious minds

4. 1969, The Jackson Five – I want you back Moment, w którym zakochałam się w Michaelu Jacksonie.

5. 1970, Creedence Clearwater Revival – Have you ever seen the rain? Rozluźniająca. Have you ever seen Lorraine?

Przykro mi, od teraz już zawsze będziesz słyszeć tę drugą, nieprawidłową, wersję.

6. 1961, Everly Brothers – Crying in the rain Bracia, wprowadzeni rok po moich narodzinach do Rock and Roll Hall of Fame przez Neila Younga, który jest kolejnym punktem na tej liście. Jest klimat.

7. 1972, Neil Young – Heart of gold Mój numer jeden z tego zestawienia. A teraz informacja rodem z Pudelka (nie udawaj, wiem, że czasem czytasz). Neil Young jest w związku z Dary Hannah. Tak, tej od „Moja macocha jest kosmitką”.

Żartowałam, to była Kim Basinger, też mi się mylą.

Zdjęcie pochodzi stąd

8. Co łączy te dwie piosenki: 1975, Smokie – If you think you know how to love me i 1979, Chris Norman i Suzi Quatro – Stumblin’in. Chris Norman. Obczajcie fryzurki z drugiego linka. Całkiem niedawno obcięłam się dokładnie tak jak Suzi. Nie było trudno, wystarczy nerwica natręctw, która sprawia, że ciągle wydaje ci się, że jest nierówno więc cieniujesz, cieniujesz. Smokie musieli znaleźć się na liście również jako jedno z najżywszych wspomnień mojego wczesnego dzieciństwa. Do teraz pamiętam okładki ich płyt gramofonowych przechowywanych u nas w domu.

9. 1970, Elton John – Your song Słuchałam często kiedy urodził się mój syn. Wzrusz.

Jaka muzyka współczesna temu dorówna?

Zdjęcie Neila pochodzi ze strony Billboard

 

You Might Also Like

  • To prawda, że stara muzyka była lepsza. Miała w sobie więcej ciepła, jakiejś takiej magii, autentyczności, mniej gołych dup? ;) I tak sobie myślę, że gdzie tam lata ’60 czy ’70, skoro już nawet o taką muzykę jak w latach ’90 trudno…

    • Mniej botoksu i cementu w pośladach :D