Mama

Nasz pierwszy weekend bez dziecka

weekend bez dziecka

Stało się. Po trzech latach wyjechaliśmy na weekend bez dziecka. Czytaj dalej jeśli chcesz wiedzieć czy nasz syn zdemolował dom z rozpaczy i czy my w ogóle wróciliśmy do domu (no co, różnie bywa).

Nasz pierwszy weekend bez dziecka

Dla tych, którzy śledzą mój fanpage nie będzie zagadką, że tak, wróciliśmy. Trochę dlatego, że nie było wyboru, w końcu jak długo trzylatek może sam siedzieć w domu, sąsiedzi mogliby się w końcu zorientować.

Pożegnanie zniosłam słabo. Syn płakał, mną targały wyrzuty sumienia, że nie rozumie sytuacji i odbierze ją jako odrzucenie. Już w samochodzie puściły mi nerwy. Pocieszenia szukałam w partnerze. Zapytany czy podziela mój niepokój, odpowiedział, że nie i z poważną miną dodał, że nasze dziecko na pewno snuje się teraz po domu i czarną kredką maluje na ścianach słowo mama.

Po powrocie to jednak właśnie tata dostanie największe całusy; mnie syn ominie w drodze do torby, w której będzie szukał autka, a kiedy go nie znajdzie, strzeli focha.

Czy warto wyjechać bez dziecka?

Mówi się, że to robi dobrze na głowę i pozytywnie działa na związek. Ciężko mi powiedzieć, my kłóciliśmy się tak samo jak zwykle, ale to nie jest moja wina. Pewnych rzeczy po prostu się nie robi, na przykład, nie powierza mi sie zadania nawigacji w trasie. Na pewno minusem naszego weekendu było to, że mnóstwo czasu musieliśmy spędzić w drodze, przy czym ja nie umiem prowadzić (znacie już tę historię) więc nie mogliśmy się zmieniać. Skutkowało to jednak ciekawymi odkryciami. Na przykład, przy trasie, w okolicach Konina zaobserwowałam przepiękny budyneczek z szyldem „Gumex Noclegi”. Poruszyło to we mnie romantyczne struny, niestety nie mieliśmy już czasu by tam się zatrzymać.

Pierwszą rozłąkę z dzieckiem podsumuję tak.

– Fajnie jest wyjechać tylko z partnerem, ale nic na siłę. Jeśli nie jesteś jeszcze gotowa to nie znaczy, że jesteś szurnięta. Dobry moment to ten, który ty uznasz za taki.

– Niezależnie od optymistycznego nastawienia, pewnie będzie ci przykro. I to jest normalne.

– Ale nie martw się bo prawdopodobnie będziesz przeżywać rozstanie bardziej niż dziecko, a to przecież bardzo dobra informacja.

– Nie zapomnij kupić autka.

You Might Also Like